Tempomat

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Tempomat

Příspěvekod kovomat » 10.06.2010 22:26

Máte někdo namontovanej tempomat v Carnivalu trojce? Jaké jsou Vaše zkušenosti ???
KIA Carnival III r.v.2007, vínová metalíza
Uživatelský avatar
kovomat Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 4
Registrován: 17.04.2010
Bydliště: Nový Bor  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tempomat

Příspěvekod Ivki » 27.06.2010 23:51

Dobrý večer - to stejné by velmi zajímalo i mne, jaká je zkušenost s tempomatem u CARNIVALU 3 (r.v. 2007). Mám dojem, že ho zatím v Česku moc autoservisů KIA nemontovalo (pokud nejsou už v novém zabudovány), takže zkušenosti = 0 .....
Ivki Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 27.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Tempomat

Příspěvekod lukac.rudolf » 20.12.2010 02:24

Tempomat funguje bez väčších problémov. Dá sa aktivovať pri rýchlosti väčšej ako 40 km/h, no niekedy až 50 km/h. Inak odporúčam :)
KIA CARNIVAL III EX (2008)
Uživatelský avatar
lukac.rudolf Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 20.12.2010
Bydliště: Dunajská Lužná  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod lubenko » 18.04.2014 20:54

Mam kiu carival II 2002 bez tempomatu,kupil som druhu tiež 2002 na nahradne diely ktorá má tempomat .Nevie niekto či by sa to dalo prehodit?
lubenko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 04.05.2010
Bydliště: slovensko  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod spd001 » 20.04.2014 22:58

urcite sa to da.s kamosom sme prehadzovali na prelude 1993 kde este neboli elektronicke pedale ani klapky iba ciste lanko a podarilo sa
u modernich aut by to malo byt jednoduchsie napr: kamos u bmw 330d 2001 iba vymenil volant ktory mal patricne gombiky pre ovladanie tempomatu a vsetko fungovalo a viem ze takto to je aj u Octavie I diesel(plus aktivacia cez OBD).podla mna to nebude problem, otazne je ci ma kabelaz v tvojom aute predpripravu nech nemusis menit kabelaz.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Tempomat

Příspěvekod MichalCZ40 » 03.10.2015 15:06

Ahoj,

zajímavé téma. Většina Carnivalů 2001-2006 CRDi byla bez tempomatů a s manuální převodovkou. A tempomat by se hodil a tím nemám na mysli "cihlu na plynový pedál". Určitě je elegantní řešení sehnat tempomat na vrakáči přímo pro tento typ, ale to je prakticky nedostatkové zboží. Myslím, že nemůže být tak těžké udělat digitální tempomat univerzální na všechny typy aut - tj. bez zásahu na řj. Stačí jednoduše na poloosu umístit lehký magnet a na pevné části by byl snímač. Tím by vznikaly impulsy, které by se přivedly do elektroniky přídavného boxu. Zbývá tedy zajistit elektronickou úpravu 2 snímačů polohy plynového pedálu a nastavit elektronickou regulaci odporu v závislosti na frekvenci impulsů. Samozřejmě by musely být ještě spínače na brzdový pedál, spojkový pedál, pedál plynu a raději i na změnu polohy řadící páky do neutrálu, aby se při vyhození kvaltu bez spojky motor nepřetočil. Žádná paměť, žádné + nebo -. Prostě tlačítko SET, nohu z plynu a drží se zadaná rychlost. Deaktivace zařízení při posunu řadící páky do polohy neutrálu, sešlápnutí brzdy, spojky, nebo znovusešlápnutí plynového pedálu. Myslím, že něco takového jistě existuje, ale nikde jsem to nenašel. Takže asi vývoj bude na mně... :)
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Tempomat

Příspěvekod jimpi » 30.06.2016 04:48

staci ked kupis univerzalni tempomat pre elektronicky plynovy pedal ;)
jimpi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 29  Témata: 5
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Topolcany  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2019)
7 km @ 6.1 l/100km

Re: Tempomat

Příspěvekod MichalCZ40 » 01.07.2016 04:07

To jo, ale vyjde to na USD 200,- plus doprava. Já dokončuji levnější variantu, kterou jsem zmínil dříve.
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé