KIA SOUL - garancna kontrola

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod DIESEL » 29.03.2010 08:16

OLEJ HIGH TRONIC F 5W-30 ARAL... 2 040,50 Kč,TESNENI ZATKY OLEJE... 13,86 Kč,SERVICE KIT-OIL FILTER... 345,O9 Kč,FILTER-AIR CLEANER... 477,62 Kč,FILTER ASSY-AIR... 949,93Kč,KONTROLA STAVU KAROSERIE NA PROREZAVENI... 419 Kč ALE TA NENI POVINA,20 000 KILOMETRU NEBO 12 MESICU... 879,90 Kč,REZIJNI SPOTREBNI MATERIAL... 102,52 Kč,PRACE CELKEM... 1298,90 Kč,JASNE POKUD NENAJEDES 20 000Km TAK TI VSE MENIT NEBUDOU :kia: :thu: :yes: .
DIESEL Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 13.02.2010
Bydliště: ŠUMPERK  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
95000 km @ 5.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod ero » 01.07.2010 10:42

Ja mám za sebou priehliadku na 19050 km na Kia Soul.
Vymenili olej Shell Helix Ultra 5W-40 209L -5 l za 101,15 eur
FILTER oleja 10,10 eur
Filter Peľu 27,73 eur
žiartovka W5W 0,25 eur
Prehlidka 1,2 h 24,40 eur
Spolu som zaplatil po 10% zľave na prácu 160,67 eur. :kia: :?
ero Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 27.05.2010
Bydliště: Bardejov  Czech Republic (cz)

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod stanci » 01.07.2010 21:26

Takze aj ja mam dnes za sebou 1. garancnu prehliadku:

Servisna prehliadka po 15 000 km 1,4 Hod. 36,71 € (Bez DPH)
Olej - Shell Helix Ultra 5W-40 3,3 l 57,92 € (Bez DPH)
Filter olejovy 1 kus 6,10 € (Bez DPH)
Pelovy filter 1 kus 31,24 € (Bez DPH)
Podlozka pod vypustnu skrutku 14x22x1,5 1 kus 0,21 € (Bez DPH)
Zmes do ostrekovacov Cleanstar 0,02 l 0,79 € (Bez DPH)

Spolu 132,97 € (Bez DPH)
158,23 € (S DPH)

Chcel by som dat do pozornosti posledny bod - Zmes do ostrekovacov. Vsimnite si kolko mi ho dali - 0,02 litra !!!! - cize taky stamprlik. Pred prehliadkou som si sam doma dolial zmes do plna. Prisiel do po Soula a technik mi okrem ineho hovori, ze sme doliali zmes do ostrekovacov. Sa ho pytam, ako je to mozne, vsak som si ho sam dolial do plna. Nejak to zakecal a ani som to potom neriesil, pretoze som chcel aby sa mi pozreli na lak. Na zmes kaslem ale za 0,02 l zaplatit 0,79 €, to je vela. Zvlast, ked som potom na pumpe kupil 5 litrov za 1,79 €. No co, su to hajzli v niektorych veciach. Obity lak mi pozreli, pofotili a poslu to do Bratislavy a uvidime ako sa k tomu postavia. Pretoze tie plechy budu o 2 roky biele a nie cervene :cry: Takze cakame ... :-|
Uživatelský avatar
stanci Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 3
Registrován: 08.11.2009
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
66000 km @ 0 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod mischko » 11.07.2010 12:26

takze mam za sebou uz aj 2. garancnu prehliadku:
olejovy filter:...6,66e bez DPH
pelovy filter?:...33,73e
podlozka pod vypustnu skrutku:...0,51e
olej Helix Ultra 5W-40N:...3,3l...57,95e
spotrebny material:...4,3e
likvidacia nebezpecneho odpadu:...2,45e
servisna prehliadka po 30 000km:...61,25e
spolu aj s DPH: 198,33 eura

ine reklamacie som nemal.
Zadny stierac mi od poslednej garancky vrzgal iba raz. Od vetedy nie. Na prvej garancke sa vtedy tato drobna zavada neprejavila.
S este obcas mi huci prevedovka pri spiatocke. Na prvej garancke som im po reklamoval, vtedy nevedeli co to moze byt, kedze lozisko to nie je. Takze mam s tym jezdit. Tak jazdim. Ale nehuci to pravidelne, tak som to este nedal podrobne pozriet. Nechcem aby ju otvarali.
Ma niekto este podobny problem so spiatockou?

Ukazal som im aj nekvalitny lak, netvarili sa nadsene a najprv ani neuzanali. Tak som trval na tom aby sa na to niekto od importera pozrel, lebo som cital na forach, ze to uz v niektorych pripadoch uznal ako chybu. Ked som si prisiel po ato tak mi iba oznamili, ze to garancny technik uznal. Ale asi to musi schvalit ten od importera.
Ze sa mam dohodnut na prelakovani, tak som to zatial odlozil po dovolenkach. Potom dam nalepit aj folie na tie miesta.
Viete niekde o dobrom mieste, kde robia kvalitne, daju kvalitnu foliu a este to robia aj za rozumnu cenu?
mischko Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 3
Registrován: 10.10.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod Pete62 » 12.08.2010 08:49

1. garancna prehliadka s vlastnym olejom za 101,- Euro (cca 2500 Kc)
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod jafrik » 13.08.2010 14:12

Benzin, standartni procedura - 3940 Kč. Mohlo by to byt levnejsi teda,cena prohlidky karoserie - 400 Kč (v podstate za nic). O celkove kvalite laku se radsi nebudu rozepisovat. Kdybych ted kupoval auto, Soul by to teda uz asi nebyl. Neni spatny, poruchy po roce nema, ale pocitove kvalitativne spis zklamani.
jafrik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 26.06.2009
Bydliště: Trhové Sviny  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
2500 km @ ? l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod Balki » 20.08.2010 09:12

Včera servisná prehliadka po 15000km:

servisná prehliadka 2ČJ!!! 48,-€ ( bez DPH )
drobný jedincový materiál 5,-€
krúžok tesniaci olej. vaňa 0,51€
filter olejový 6,59€
filter peľový 33,74€

spolu...........................111,67€ s DPH

olej Shell Helix HX7 ( Ultra ) 4 litre 26,56€

prehliadka celkom...............138,23€


...inak ako pozerám, to nemajú nejaké jednotné kalkulácie na servisné prehliadky, veď všade by mali robiť to isté???? niektorý tam majú likvidáciu odpadu, ja nie, samotná práca-prehliadka je skoro vždy inak fakturovaná - ja mám 2ČJ ( asi hodiny ) iný máte 1,5-1,4 hod.....to je trochu divné....
Balki Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  
Registrován: 09.01.2010
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
12500 km @ 6.9 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod rudolf.tomka » 25.06.2011 14:25

@schreeder napísal na www.kia-club.net
" predvčerom som bol na 2 garančnej...platba spolu 205 eur.......5 eur si zapocitali za nastavenie rucnej brzdy...na reklamaciu laku sa mi vyjadrili že maju príkaz reklamacie laku na automobile soul neriešit......že im to doslo až neviem s kade dal mi precítat mail že sa v žiadnom pripade nejedna o nekvalitný lak ale o situacii na cestach (posypoch) ktore nieje v ich moci riešit....prislo im to pred 2 mesiacmi....vraj predtým nebol problem.....prestriekali chybne diely ale teraz to zatrhly....mne to prislo ako.....že boli velke straty tým že uznavali vadu laku a striekali co niesu male peniaze....tak namiesto toho chybu nepriznaju a vydaju stanovisko ako som už napísal vyššie....poradil mi predavač napísat mail do južnej korei....asi tolko z jeho strany :)))) " :? :kia: :thd:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod korkam » 25.07.2011 12:53

Jsem pod druhé garanční kontrole,
Cena v Autokom Zlín 5049,-
Na otukaný lak se moc nadšeně netvářili, okamžitě vytáhli nějaký email od importéra, že je to udržbou cest, posypem atd...
Návrh řešení přestříkat.... mimo záruku, nebo korektorem (opravnou tužkou) a polepit folií snad v záruce.
tak nevím.
korkam Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 05.01.2010
Bydliště: zlín  Czech Republic (cz)

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod Pete62 » 09.09.2011 21:59

Ja som vedel, ze raz to musi prist, ale ze mi 1. poruchu odhalia na 2. garancnej prehliadke, tomu by som neveril. Proste je to uz tak, vypalena 5W ziarovka a jej nasledna vymena :D . Tym sa zrejme predrazila cena prehliadky i tak nie lacneho servisu (ako citam kolegovcov Soulistov vyssie). Platil som takmer 109.- Evri. Avsak treba brat do uvahy, ze som si priniesol vlastny olej (Mobil 1 ESP Formula 5W-30) a vzduchovy filter mi tiez nemenili (kedze mam sportovy a dozivotne umyvatelny K & N Filter).
Musim tiez povedat, ze v servise, v ktorom som absolvoval 1. garancnu prehliadku som nepochodil s vlastnym olejom. Proste mi odmietli pouzit moj vlastny, doneseny, vraj dostali pokyny od dovozcu (to akoze od Kia Slovensko), aby nepreberali a nerobili garancne prehliadky s olejom od zakaznika. Je to zjavna blbost. Volal som do dvoch dalsich servisoch Kia, ci si mozem priniest vlastny olej. Vraj bez problemov. A tak som si jeden z tych servisov aj vybral. Na internete som nasiel aj takuto poznamku:
"V autorizovaný servisoch si nemôžu dovoliť, aby pri záručných prehliadkach neprijali od majiteľa automobilu motorový olej, ktorý je v originálnom balení s vyhovujúcimi parametrami určenými výrobcom automobilu. Takéto správanie je proti pravidlám legislatívy Európskej únie a za nedodržanie týchto podmienok je možné uložiť pokutu. Nenechajte sa oklamať a trvajte na svojich právach spotrebiteľa kdekoľvek na území EU."
zdroj
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod rudolf.tomka » 10.09.2011 16:02

@Pete62 , si tu už skúsený pisateľ , tak ak chceš napíš aj ďalšie podrobnejšie skúsenosti ohľadom garančky / kde, ako dlho, akí ľudia a pod. /
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod Pete62 » 10.09.2011 20:08

Ja neviem, tu nie je moc co rozpisovat. Chodim do servisu nedobrovolne odovzdavat peniaze za cinnosti, ktore by som normalne nerobil, alebo by som si urobil sam. Oni to vedia a preto sa usmievaju a usmievaju, zrejme az do tej chvile, kym od nich nebudem nieco chciet. Potom sa prestanu skerit a budu hovorit preco to nejde, neda sa, nemozu..., cest vynimkam. A to zas neviem zhodnotit, lebo som od nich zatial nic nechcel. Uuups, predsa, s tym vlastnym donesenym olejom. To sa prestali skerit a ja som siel inde. Takze tak.
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod rudolf.tomka » 18.11.2011 21:15

Nechcem zakladať nové vlákno na 2.garančku KIA SOUL 1,6 CVVT benzín, tak budem pokračovať tu:
objedal som sa do :kia: servisu Michalovce už pred mesiacom , pretože som tam bol spokojný / žiadne blbé pripomienky a komentáre zo strany prijímajúceho technika / aj keď bývam pri Bardejove , kde je tiež KIA servis , ale ...
Čas objednávky bol na 09:30 , keďže som mal dobrú cestu , bez zbytočného zdržania dorazil som do servisu o 8:40. Technik mi povedal, že majú 2 autá na zdviháku a ešte jedno čakali na 8:30. Keďže neprišli, tak moje vozítko hneď o 08:45 zobrali na dielňu čo ma potešilo , aspoň nebudem musieť dlho čakať v servise :thu: ;) S technikom sme vypísali prijímací protokol a zatiaľ mi uvarili kávičku / zadarmo / a ja som sa poprechádzal po predajni: mali tam :kia: Cee´d, SOUL, nové RIO, nové Picanto a nový Sportage , tak som neodolal a pokukal z vonku aj zvnútra , ošahal čo sa dalo :lol: , proste mal som kopu času , tak som ho chcel využiť :yes: Po dohode sa mi ozval aj @peter 562/12 a stretli sme sa v predajni :kia: Taaaak sme si dobre pokecali , že som si ani neuvedomil a moje vozítko už bolo hotové pred servisom, zaplatil som , a keďže som upozornil na "búchanie" v náprave vpredu, mechanik urobil so mnou skúšobnú jazdu po nejakom zákroku na stabilizačnej tyčke a tlmiči / že vraj niečo dotiahli :? / zviezol sa aj @peter. Mal som pocit, že to búcha menej , no uvidíme ... :? @peter 562/12 mi ponúkol, že ma povozí trošku po meste, keďže som vo VENGE / 1,4 CVVT/, ktorú má, ešte neišiel. Mal som dobrý pocit :yes: , príjemný interier a motor tichučko šľapal, bol pružný a žiadne tvrdé pruženie som necítil :? / to SOUL je tvrdšie naladený /. Medzitým prišiel mwoj starší brat , ktorý býva v Michalovciach, pokecali sme a rozlúčili s @Petrom :

cena 2. garančky v KIA servise 81,20 € ALE :!: mal som vlastný olej Shell Helix Ultra 5W-40 za 28 € / v servise stál 82 € :shock: /
vlastný peľový filter 11 € / v servise by stál cca 40 € /
vlastný vzduch. filter 10 € / v servise stojí cca 23 € /
Takže celková cena servisnej prehliadky z vlastným materiálom bola cca 130 € + cena benzínu do MI a späť cca 20 € .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod peter562/12 » 18.11.2011 21:34

tak si to pekne napisal, :yes: ze som mal pocit ze citam napinavy roman :thu:vdaka.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: KIA SOUL - garancna kontrola

Příspěvekod lopodo » 10.07.2012 18:45

Pozdravujem vospolok....

Mam otazku, buduci tyzden idem na tretiu garancku. Vedel by mi niekto k tomu nieco povedat?

Palo
lopodo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 10.03.2011
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
50500 km @ 6.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé