Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod rudolf.tomka » 21.02.2011 20:31

NAZDAR KLUCI:
Tak aby som len nekritizoval, tak aj ja prispejem recenziou do tejto témy , aj keď ste si všimli , že som v sekcii KIA SOUL založil niekoľko tém a som aj pravidelným prispievateľom do iných sekcií na tomto fóre / som povolaním zdravotník-fyzioterapeut , žiadny mechnik iba ak amatér :lol: /. Nehľadajte v tomto príspevku objektivitu , bude to len mwoj názor, a ako majiteľa len jazdených vozidiel ŠKODA / 100, 120, Felicia 1,3 BMM, jazdil som na Favorite a Fabii 1,4 TDi / budem viacmenej vychádzať zo skúseností jazdenia na týchto autách. Aj keď som majiteľ vodičáku už 20 rokov, naj auto na ktorom som jazdil je naše služob. Van FORD TRANSIT 2.0 Turbo Diesel Common-rail s medzichladičom 92 kW (125 k) 1998 cm3, ale to iná káva.
Posledné auto pred KIA SOUL som používal 8 rokov moju Feldu combi 1,3 BMM 50kW / r.v. 1995 , ja 2. majiteľ , teraz 154000 km / / mám ju teraz požičanú pre svokru :lol: a ako rezervné vozítko :thu: /, najazdim ročne cca 12000- 14000 km, najmä do práce / denne 30 km / + nejaké výlety, najďalej do Prahy :lol: .
a keďže sme 5 členná rodina 2 dospelí a 3 deti / 14,13 a 5 rokov -nutná autosedačka ;) / a mal som k dispozícii cca 12000 € , hľadal som pre nás rodinné auto, s primeraným kufrom a VEĽKÝM priestorom na zadných sedadlách. Vybral som si 3 favoritov, Š-Octavia, Hyundai i30 cw, a KIA SOUL. Vybral som :kia: SOUL po niekoľko týždňových brovsovaniach po webe na recenziach a vyrazil do predajne na obhliadky. Nakoniec som sa po osob. prehliadkach rozhodol pre benzínovú KIA SOULa za akciových 11170 € :thu: + zimné pneu NOKIAN za 232 € . Predajca ma chcel presvedčiť o verzii EX , ale ja potrebujem volant a 4 kolesá pre moje šťastie, tak sme sa dohodli a auto bolo o TÝŽDEŇ u nás doma :tongue: :thu: . / P.S . manželka a ani deti nevedeli, že som kúpil auto :D až poobede keď som prišiel domov /
Prvá jazda bola pre mňa ohromujúca, a vôbec sa mi nechcelo z auta vystúpiť, veď to bolo moje prvé fungel nové auto v živote :) .
Musel som si zvykať na citlivé brzdy a silný plyn / zábeh otáčky do 3000/ min. som dodržiaval na 100 % prvých 1000 km /
Exterier je pre veľ ľudí tzv. "krabica na topánky" už so si zvykol a vobec ma to netrápi , ale kto v ňom sedel , hneď zmenil názor na veľký vnút. priestor a pohodlie pre nohy na zadných sedadlách.
Veľmi som opäť túžil po tej krásnej červenej farbe. Jej kvalita resp. malá vrstva bezfarebného laku :? ma veľmi mrzí. :angry:
Možnosť výškového nastavenia sedala vodiča a volantu, a nastupovania a vystupovani z vozidla je pre mňa veľmi vyhovujúce, vzhľadom na zdravot. problémy s chrbticou.
Budíky tachometra a otáčkomera sú dostatočne osvetlené a prehľadné. Škoda , že nemám palubný počítač, :(
Rádio je vynikajúce, kvalita zvuku výborná a USB koncovka úžasná .
Svetlá už majú system DRL a paraboly majú dostatočnú svietivosť / vymenil som žiarovky za PHILIPS Premium + 30% H4 60/55W /
Stierače stierajú to veľké sklo veľmi dobre len v pravom rohu / spolujazdec /ostáva dosť veľký kusok , kde nezasahujú. Zadné okno je dosť malé a vrzgajúci stierač som už opravil poriadným premazaním vazelínou pod gumičkou a je pokoj celú zimu.
Veľké spätné zrkadlá sú super, škoda že nie sú vyhrievané.
Kúrenie v aute pod -10 st. trošku občas nestíha pri tých krátkych trasách, ale potom je to lahoda. Manželke som kupilm na zimu vyhrievacu deku na sedadlo.
Motor 93 Kw je takmer 2x toľko ako som mal vo Felde, ja si vôbec nemôžem sťažovať, pre 5 ľudí v aute vyhovuje . Je trošku hlučnejší za studena / nie je to žiadny tichučký 6valec / , ale po zohriatí to je príjemný / pre mňa / dunivý zvuk. Je to pružný silný benzín , prevodovka má 5 stupňov , tak všetky využívam naplno. Viem jazdiť aj do 2600 ot. na všetkých stupňoch do 90 Km/h , ale keď mám "šajbu" tak idem s otačkami na 3ojke a 4rke aj do 5000 /min., pri 130 je to 3800/min. a dá sa to vydržať , a aj na 5ťke vylezie na strmší kopček, len terba držať otáčky nad 2500/min.. Spotreba cca 7l v lete a 8 l v zime, nad 9 l som neišiel ani pri agresívnejšej jazde v meste.
Teplota chladiacej kvapaliny podľa budíka vystúpi na 82 st. či je zima , či horúce leto / aj v kolóne , nikdy :!: sa neprehrial nad 82 st. :thu: /
Sviečky som kontroloval po 16000 km , trošku ma prekvapil ten karbon na tele , ale elektrody boli O.K.
Spotreba oleja počas 17000 km- žiadne dolievanie, len výmena po 13700 km na garančke / Shel 5W-40 /.
Posilovač riadenia je príjemná a veľmi potrebná vec- mne vyhovuje aj účinnosť.
Brzdy sú veľmi účinné a citlivé, ABS zapína včas trošku je hlučné / ale nemám s tým skúsenosti /, ESP teraz v zime veľmi dobrá a bezpečná vec, najviac ma trápi to prilepovanie doštičiek / predné som teraz prečisťoval cez víkend, riadny sajrajt /
Pneumatiky mám 15´ , HANKOOK-letné / trošku hlučné / a NOKIAN zimné / veľká spokojnosť hlavne v hlbokom snehu , čo je tu bežné /na plecháčoch. Stabilita auta najmä v zákrutách je vynikajúca / aj pri 90 km/h a viac /.
Tvrdosť pruženia je dosť tvrdá, či mi trošku nevyhovuje , ale už som si zvykol / ak by boli lepšie cesty :thd: tak by sme to asi tak nevnímali / .
Zatiaľ sme celá rodinka veľmi spokojná s výberom auta, a dúfam , že nám bude okrem dopravy do práce, slúžiť aj na krásne výlety / mám švagrovou pri Prahe tak sa už tešim na dlšiu cestu / nielen po Slovensku :drink: :kia: :SK: :CZ: AMEN :P
Naposledy upravil rudolf.tomka dne 23.02.2011 19:04, celkově upraveno 1
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod vladislav » 21.02.2011 20:54

@rudolf.tomka,safi

Klobouk dolů ... :thu:Moc pěkně popsané zkušenosti s autem Kia Soul.. :thu: :kia:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Kmet » 21.02.2011 21:51

*rudolf.tomka*:
Héééj, však Ty ses minul povoláním - spisovatel bys byl vynikající. Všechna čest :thu: . Lépe by to nenapsal žádný z těch redaktorů "Tipu, Bildu, apod" :yes: . Teď by to chtělo, aby Tě, jakožto průkopníka, následovali i ostatní a ...... páni moderátoři - založte téma: "NAŠE recenze" :drink: ! *rudolf.tomka* parádně "nastartoval" :kia:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod rudolf.tomka » 21.02.2011 21:53

a prečitaj si aj @ safiho , ten bol prvý :thu:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Kmet » 21.02.2011 22:10

*safi*:
Sorry :( . Já si toho Tvého hodnocení, či recenze, v "zápalu boje" nevšiml :| . Ale stejně - vy dva jste jak "Bratři v triku", tak se o to prvenství hezky podělte. A žádné "bratrsky" - pěkně "půl na půl" ;)
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Prokeš » 22.02.2011 18:27

Tak ahoj , když jste mě vyzvali abych zdělil svůj názor tak tož je zde:jsem řidič z povolání a jezdím se sanitou, je mi 44 let, začínal jsem na škodě 120 L tu sem měl 15 let k té se rozepisovat nemusím tu zná každý a pak jsem koupil ojetou Vectru B 1.6 benzín 55KW rok výroby 1967 ,Vectra byla takový kočár žádný rychlík ale pohodlné auto rozjet na dálnici a jelo to do 6 litrů v pohodě ale nic víc od toho nečekat,12 let stáří tak jsem si řek Vyměníme a nové,čekal jsem na výrobu škodu Yeti a Soula ,u škodovky mně naštvali že původní návrh byly zadní světla až nahoru a potom ten středový tunel až do zadu ,5 pasažér je chudák na sedění no a cena samozřejmě, chtěl jsem naftu 420 000 tisíc v základu a to holé , po doplnění výbavy jsem byl na 580 000 tisících , Soula jsem měl už projetého tak že bylo jasno a krom toho udělali akci ojeté auto starší 12 let 30 tisíc dolu takže jsem dal 120 škodu do lisu a za Vectru mi dali 30 tisíc a bylo to za týden jsem si šel pro auto tak asi toliko k úvodu. A tet k Soulu mam najeto 15 800km zatím žádné poruchy ,žádné pazvuky nic akorát na záruku mi stříkli zadní dveře spodek , sloup se lak na zadní hraně tak 1x2 cm a přetěsnily vanu ,sice nevím proč já sem žádný unik neměl ale na vaně byl flíček od oleje na levý straně tak že prý to přetěsní, spíš si nahrávaly peníze podepisoval jsem jim 1400 kč ale dali to už na silikon a to prý už je super že to nepoteče ale vše na záruku,s autem jsem zatím spokojený, až ta barva já jsem si mohl vybrat ze 2 barev co byly na skladě červená , černá, a hnědá ,ty první dvě komfort a ta hnědá byla Base no a žena jak uviděla červenou tu měli na prodejně tak bylo jasno a měl jsem smůlu o něčem diskutovat takže červená ve výbavě komfort, jízdní komfort ujde mam 15 kola jak letní tak zimní jezdím vcelku po dobré cestě takže pohoda a na dovolenou co jsme jeli do Chorvatska v 5 lidech box na střeše a plný kufr pohoda a spotřeba 6,4 litru spokojenost, motor je skvělý jde krásně za plynem , rádio také dobré a kufr na běžné nákupy stačí a 1 do roka na dovolenou jestli na ní ještě zbude tak dám box 380 litrů a je to,zatím výtku akorát ta barva a to doufám :kia: vyřeší dodatečně na záruku, ale co píšou v tom testu tak o tom vědí ale zatím stim nic nedělají a je s podivem že to samé maji na Venze :thd: to je teda mínus pro :kia: a měli by stím co nejrychleji něco dělat ,řízení supr brzdy perfektní jak tam někdo píše že se sekáj brzdové destičky tak já zatím nic, po zimě a před při výměně kol to vždycky rozeberu vyčistím a je to pohoda,interiér je v létě trochu náchylný na poškrábání ale děti malé už nemám tak zatím bez poškrábání vyděl jsem jednoho v Praze a to byla hrůza ale asi to je aj chováním k tomu autu,takže kdo ho koupí musí prodloužit zástěrky nalepit folii do zadu na dveře a lem, dobré je chránit výfuk dával jsem to sem nafocené je jak nový nejde na něj žádný bordel a voda takže je chráněný no a celý spodek stříknout Body tmelem a dutiny pokud možno sám a poctivě a potom si myslím že nebude žádný problém ,jináč tet jsem vyměnil tu ochranou folii doopravdy je dobrá tak vřele doporučuji,no tak asi tak nějak snad někomu pomůžu k rozhodování tak zatím ahoj... :drink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Kmet » 22.02.2011 18:41

*Prokeš*:
Taky ses hezky "pochlapil" :thu:
Tak šup-šup pánové i od jiných modelů - kdo bude další ;) ?
Aspoň půl roku ježdění, ať to má nějakou váhu - na mě nekoukejte, jelikož můj "Pako" už měsíc stojí v :kia: ...... :evil: :help: :evil:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod safi » 22.02.2011 21:50

Chlapci , pekne citanie. Gratulujem . Toto pisu ludia , ktori s tymito autami cosi najazdili, a uz nieco o tom aute vedia. Rad by som nieco podobne precital aj o inyc modeloch :kia: Toto bol dobry napad , Rudo.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod vannilla » 12.03.2011 00:23

Caute,novy som tu na fore,som fungoval doteraz na inom.
Takze mam Soula 1,6 CVVT vybava stredna,kupovana v aprili 2009,cize R16 kolesa na nom,pre presnost mojho vyjadrenia :) ,farba Vannilla Shake.Mam najazdenych 60000km presne 59900km.V najblizsom tyzdni,dvoch pojdem na stvrtu prehliadku.Na kazdu prehliadku som bol v salone prvy v MI a to mi ani nedaju zlavu,ze sa ucia na mojom aute. :angry: ;)

Co mi je cudne,tak zatial mi nemenili ani dosticky a ani sviecky,verim,ze teraz to uz tak bude.

Na aute su tieto chyby:

1. prasknute celne sklo uplne dole,kde to nebolo ani vidno,tuto zimu,na mieste,kde priamo ide fukar na okno,cize nahriate predne sklo od topenia,zosmyknuty sneh pri brzdeni zo strechy a z dierky zacala razit ciera,ktora sa stocila dole na okrej,cize je to na strane spolujazdca dole,cize neprekaza to nijakemu vyhladu,co je dobre,ale vidno to.Tak isto tuto zimu dalsia dierka od kamienka.
Moj nazor je,ze celne sklo ma zly sklo a ma zlu aerodynamicka a v celku je to sklo slabe podla mna.

2. nadviazem na lak,ktory je obity,ale nieje to nic tragicke,ale na relativne novom aute je toho vela,ale nevidno to,ako napr na cervenej.
Celkovo si myslim,ze auto bolo spravene na dizajn a nie ucelovo,lebo,ked kamienky z predneho kolesa obijaju zadny blatnik,je to chyba v aerodynamike,ktora sa nemala vyskytovat.Taky problem som mal,ked som sa venoval tuningu a som si dal podbehy na peugeot 205GTI a kamienky mi to vkuse obijali,hociaky tam bol lak.Konstrunkcna chyba na Soule to je urcite a samozrejme setrenie na laku je velke minus pre toto auto.
Zvedavy som,ci to je tak aj na ostatnych autach kia.

3. Lak riadiacej paky je zosuchany do biela,podla mna uplne amaterska chyba na tomto aute.

4. Spiatocka mi huci pri cuvani,taky cudny zvuk.

5. Stierac zadny huci,takzvany prdiaci stierac mam. :roll:

6. Chod motora sa trosku rozhucal,take slabucke kvilenie,ale oproti prvemu polroku rozdiel.

7. Pri vlhkom pocasi za studena,rano ma trhaci chod prvych par preradovani z nim proste trha,ako ked som mal na 205-ke plyn.Toto tak isto chyba na takomto aute,by nemala byt.

Ak sa pozrieme na vykon auta pri vysokych otackach je tah dobry,ale maximalku,ktoru som dal na dialnici bolo 180km/h.Vykonostne auto hodnotim,ako slabe na to,kolko ma koni.Je to urcite aerodynamikov auta a jeho vyskov.Tah do kopca uz pri dvoch osobach v aute slabi jak caj,hrozne daco.
Samozrejme s tym suvisi spotreba,ktora je 8l/100km v meste a cudne,ze aj mimo mesta v lete.V zime je to v meste 10l/100km a mimo mesta 9,5l/100km.Na papierovu spotrebu sa to nepodoba ani zdaleka,co je skoda.

8. Mal som problem so startovanim,raz som sedel 10 minut v aute a startoval som pred nakupnym centrom plnom ludi,takze si viete predstavit moje pocity a reklama na KIU ani nehovorim a to sa mi stalo este parkrat na viacerych inych miestach,momentalne sa to nedeje,ale start nieje typ-top,je to pocut.

Uz som si menil prednu pravu a zadnu lavu zasterku,to len na margo mojej sikovnosti,stalo sa to testovanim auto v hlbokom snehu. :thu:
Rad testujem Soula,v akom terane sa vie pohybovat.Zapadol som len raz aj to bol v lete s letnymi do blata,vytlacili ma z toho nakoniec. :D

9. Plasty su podla mna velmi krehke a nachylne na poskrabanie aj trosku tvrdsim nechtom.

Jazdil som Seaty vsetkeho druhu,ktore boli dostupne pred siestimi rokmi a celkom dost aj Macobusi ;) a poviem len tolko kvalita je uplne inde ako :kia: .
Auto vyzera super a zalubeny som donho,ale v celku ho hodnotim dobre a nebyt jeho krasy,tak ho hodnotim zle.
Karoseria,doplnky a super kabel na iPhone,kde mam 7GB hudby,jedna basen.
:kia: vsaka musi popracovat na detailoch,zlepsit odolnost materialov,odolnost laku,nielen urobit auto pekne,ale aj funkcne,so spotrebou ako v papieroch a aerodynamikov,aby kamienky obletovali auto,samozrejme zalezi to od velkosti kamienka.

Podvozok mi nevadi,spokojny som s nim.

Ja nereklamujem nic,auto potrebujem a ist reklamovat znamena dni,tyzdne bez auta a natahovanie sa na slovickach ma nebavi,viem,ako funguju servisi,lebo som v tomto zil nejaky cas a absolvovat to sa mi nechce.

Jazdenie v tomto aute je droga,ktorej sa nechcem zbavit a keby sa na nom dalo ist aj na zachod,tak idem. 8-)

Ked dojdem,este na nejake dojmi,tak napisem.
Kia Soul 1,6 CVVT,Vannilla shake
vannilla Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 18.03.2011 10:02

Pokúsil by som sa rozobrať :kia: Soul trochu netradične a porovnať s najpredávanejším autom v našich :CZ: :SK: zemiach. Možno sa to niekomu bude zdať nekorektné, porovnávať staré auto s novým :angry: , ale zvolil som toto porovnanie skôr kvôli tomu, že toto auto je mnohým motoristom notoricky známe :yes: . Zároveň by som upozornil, že ide o konkrétny modelový rad Octávie, ktorý sa vývojom menil.
Na Soul som presedlal z Octavie Combi 1,9 TDi, 81 kW. Bolo to moje prvé nové auto i keď služobné. V roku 1998 to bola bomba, velikánsky kufor a neskutočný výkon známy svojim záťahom (nakopnutím) pri 1900 ot. Teraz má 240 tisíc km. Napriek tomu, že som sa o auto staral a jazdil ako so svojim, malo neskutočne veľa závad :cry: . Je neuveriteľné, čo všetko sa môže pokaziť a dokonca opakovane. Keďže sme mali viac týchto áut z tohto obdobia, musím konštatovať, že sa nejednalo o „nešťastný kus“ ale o pravidlo. Pripomína mi to časy, keď v motoristickom časopise Stop :SK: vychádzali nikdy nekončiace seriály, ako si upraviť Škodovku, aby do nej nezatekalo, z nej nevytekalo, návody na rozborky a zborky jednotlivých skupín a podobne.
Je :kia: Soul extrémne auto? Mnohí tvrdia, že áno :huh: . Nepáči sa im vzhľad :? . Je to individuálne vnímanie, ten môj s Java Brown farbou mi občas pripomína vojenskú sanitku :D . Vytýkajú, že to nie je štvorkolka :? . Tak to som nikdy nepochopil. Viacerí si zrejme myslia, že keď sa podobá na SUV, tak potom je mínusom, že nemá náhon na všetky kolesa. Ja som tento náhon nikdy nepotreboval a ani by som si auto 4x4 nekúpil. Tvrdia, že má malý kufor. Ale v pohode ho zaradia (najmä novinári) medzi malé auta k Felícii, H i20, Corse, Fieste a pod :shock: ., kde 300 l kufor je hodnotený ako nadpriemerný. Ja neviem ako ostatní Soulisti, ale ja mam „len“ 340 l :thu: , ktorý je bežný v kompaktoch. Ja osobne si s radosťou užívam tento kufor. Detský kočiar neplánujem :no: voziť a veci vložené do kufra nemusím zdĺhavo uchytávať, alebo zbierať po celom kufre, tak ako v Octávii :tongue: . Ak 1-2-krát za rok potrebujem väčší objem, za 10-15 min. mám namontovaný strešný box. Uznávam, že to nemusí každému vyhovovať, hlavne uskladnenie boxu môže byť problém. Extrémom by som skôr pomenoval kufor Ocktávie k pomeru, čo ponúka vnútorný priestor cestujúcim :yes: . Priestor na zadných sedadlách je len pre deti, tak do 10-12 rokov. Skôr by sa hodilo označenie 2+2 :shock: . Aj spolujazdcovým nohám prekáža nešťastne tvarovaná odkladacia schránka :thd: , takže prakticky nie je možné, aby sa uskromnil a uvoľnil priestor za ním sediacemu. Tieto problémy sa našťastie do značnej miery podarilo s úspechom vyriešiť v neskoršie vyrábaných modeloch Octávie I :thu: .
Myslel som si, že tvrdší podvozok je jedným z mála mínusov, o ktorom som vedel a ktorý musím akceptovať :oops: . Našťastie nie je tomu celkom tak ;) . Po odtlmení podvozku som zistil, že podvozok bol skôr „buchotavý“ ako nadmieru tvrdý. Samozrejme, že je tvrdší ako v spomínanej Octávii, ale situácia sa mení, ak auto zaťažíte. Octávia sa stane ťažko riaditeľnou strelou, prudšie vybočenia z priameho smeru sú až nebezpečné. Soul znáša zmenu zaťaženia bravúrne a zachováva si bezpečné jazdné vlastnosti :thu: . Vyšší podvozok oceňujem neustále, či pri nasadaní - vysadaní, jazde v meste alebo v ľahkom teréne. V tomto je Octávia extrémna. Večné „zaháčkovanie“ predného nárazníka i o nízky obrubník a jeho následné vytrhnutie riadne pije nervy :evil: , ostatné nevýhody nízkeho podvozku sa neoplatí rozpitvávať. Aj keď odlmením a odhlučnením podvozka sa stíšili zvuky prenikajúce do kabíny od podvozku, hluk od predných odvaľujúcich pneumatík stále počuť vo zvýšenej miere a považujem to za nedostatok tohto auta :thd: .
Motor sa mi zdal spočiatku menej výrazný, akoby nedosahoval tých 94 kW :? . Octávia sa mi zdala silnejšia :?: . Jej záťah pri dosiahnutí 1900 ot. bol ohromný, avšak s pribúdajúcimi otáčkami zrýchlenie bolo pozvoľnejšie a ku koncu použiteľných otáčok už tak malé, že takmer plynulo naviazalo na obmedzovač otáčok. U Soulu je nástup ťahu pozvoľnejší a s pribúdajúcimi otáčkami nestráca dych :roll: , čo subjektívne sa ťažšie rozpozná. Po prekročení najvyšších dovolených otáčok tvrdo narazí na obmedzovač. Mnou namerané hodnoty pri šprinte a zrýchlení potvrdzujú, že ide len o subjektívny pocit z menšieho výkonu. Tento subjektívny pocit je umocnený i väčšou odchylkou tachometra, ktorá pri 100 km rýchlosti u Octávii je 8 km/h a u Soulu 3 km/h. Inými slovami, aby som dosiahol 100 km za hod. musí mi tachometer na Octávii ukazovať 108 km/h a Soul 103 km/h ;) . Taktiež jazda rovnakou ustálenou rýchlosťou pri oboch autách sa zdá subjektívne pomalšia pri Soule, čo zrejme spôsobuje vyšší posed i lepšie odtlmenie hluku od motora :) . Napriek tomu by som WV motor zaradil ku svetovej špičke s výbornou pružnosťou, výkonom a úžasnou spotrebou :thu: . Soul ma problémy s pružnosťou v najnižších otáčkach (pod 1600 ot./ min), kultúrou chodu (zvukovým prejavom) :thd: a spotreba je asi o 0,5 L horšia ako má Octávia. Tento rozdiel ešte narastá pri rýchlejšej jazde, kde sa začne výraznejšie prejavovať vysoký odpor vzduchu krabicovej karosérie.
Interiéru Soulu dominuje vzdušnosť, priestrannosť, prehľadnosť. Po skúsenosti s týmto autom by som už nevolil klasický kompakt, sedan či kombi, ale jednoznačne auto „vyššieho“ vzrastu ako crossover, MPV, SUV. Sedenie je pre mňa oveľa príjemnejšie :yes: , neunavuje ani jazda na dlhých trasách. Sedenie na zadných sedadlách, tým, že podopierajú aj stehná a človek nesedí len na zadku, je niekde inde ako už pri spomínaných autách, či ide o Octáviu II alebo aj Passat :tongue: . Pracovisko vodiča je ergonomické, ale taký nový Sportage je určite útulnejší a technicky vyspelejší a prepracovanejší. Vadí mi príliš silné podsvietenie „budíkov“, ktoré sa mi v noci mimo osvetlených ciest zrkadlí v okuliaroch a oslňuje :( . Samostatnou kapitolou sú plno-plastové výplne dverí, ktoré sú veľmi ľahko poškoditeľné (poškriabateľné), čo rozhodne neprospieva ich, inak aj tak, fádnemu vzhľadu :thd: .
Za zmienku stojí, že som vymenil vzduchový filter za boxovaný K & N filter, do nafty pridávam VIF (odkaz na stiahnutie testu aditív v pdf formate), jazdím na letných „zelených“ Michelinkách, po výmene oleja (viď 2 moje prispevky nižšie na tej strane) motor behá s Mobil 1 ESP 5W-30. Priemerná spotreba po 20 000 km je 5,4 l/100 km. Mohla by byť aj menšia, keby som nespravil austotrádnych 3000 km s boxom na streche, ale mohla by byť aj vyššia, keby som si dával menší pozor na spotrebu a jazdil razantnejšie. Nezaznamenal som žiadne :) problémy, alebo nebodaj opravy :hammer: počas týchto 20 tisíc km :scooter: . Ani s náhodnými zvukmi v prístrojovke či vo dverách, dokonca ani problém s lakom i keď uvažujem o nalepení ochrannej fólie na spodok dverí a zadný blatník, nakoľko toto evidentne problémom je. Akurát sa mi nepodarilo prísť v zime v dostatočnej miere do kontaktu s inertným posypom. Tak nech nám to šlape :drink:
Naposledy upravil Pete62 dne 18.03.2011 12:54, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod safi » 18.03.2011 10:36

Pete62: Veľmi dobre napísané , hovoríš mi z duše.
KIA SOUL 1,6CRDI 94kW Obrázek
Uživatelský avatar
safi Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 649  Témata: 13
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Kia Soul (2009)
63600 km @ 6.05 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 23.08.2011 15:41

Po dvoch rokoch používania by som zhodnotil plusy a mínusy. Má niekto k tomu ešte niečo dodať, či výhrady k tomu, čo som napísal?
Mínusy:
- tvrdší a hlučnejší podvozok. Mnohým to asi nevadí ja to však považujem za najväčšie mínus pre toto auto. Krátke priečne nerovnosti (obe kolesá jednej nápravy nabehnú súčasne na nerovnosť) je pre Soul najväčším problémom, ktorý nezvláda. Okrem prenosu rázu na cestujúcich je udalosť sprevádzaná aj zvukovým prejavom, ktorý umocní a zdôrazní nechuť zvládnuť takúto nerovnosť. Navyše zadná náprava pri takejto nerovnosti odskočí do strany a to snáď aj pri priamej jazde. Okrem buchotania sa podvozok prejavuje aj vysokým hlukom od odvaľujúcich pneumatík, ktorý bez problémov preniká do kabíny. Zvukové prejavy podvozku sa mi v značnej miere podarilo potlačiť odhlučnením.
- ľahko poškoditeľné plastové výplne dverí. Po roku mi vyzerajú ako na 10-ročnom aute.
- nedostatočné zásterky za prednými kolesami môžu spôsobiť poškodenie laku podbehov, dverí a blatníku od odlietajúcich kamienkov.
Drobné mínusy:
- diera v ťahu motora v najnižších otáčkach. Ak padnú otáčky pod 1600, motor nezaberie, nereaguje na stlačenie plynového pedála, reakcie sú mdlé a otáčky sa len pozvoľna zvyšujú.
- krátky kufor. Objem vcelku postačujúci, len jeho tvar je nepraktický.
- absencia palubného počítača.
- kufor sa nedá samostatne zamknúť
- silné podsvietenie budíkov pri jazde mimo mesta.
- zľahka vyššia spotreba ako najúspornejšie motory a to aj keď zoberiem v úvahu vysoký odpor vzduchu spôsobený stavbou karosérie. Dá sa zajazdiť pod 5 l / 100 km, v extrémnom prípade i okolo 4 l, ale na svetovú špičku mu ešte čosi málo chýba.
Plusy:
- spoľahlivosť (zatiaľ bez najmenších problémov).
- výborný, pohodlný, priestranný a prehľadný vnútorný priestor, ľahké nastupovanie a vystupovanie.
- vyšší posed, prehľad nad cestou. Už by sa mi ťažko zvykalo na nižšie auto.
- ľahká ovládateľnosť, bez výhrad riadenie, radenie, brzdy, spojka, ESP.
- slušný ťah a výkon motora a možno to vyznie paradoxne, slušná spotreba ( 25000 km s 5,36 l / 100 km).
- pohodlné sedenie aj pri dlhších jazdách.
- veľmi dobrá stabilita obzvlášť pri plnom zaťažení a nízka citlivosť na bočný vietor (odhliadnuc od odskakujúcej zadnej nápravy).
- veľmi dobrá audio-výbava. CD-MP3, USB vstup, citlivý tuner, dobrý zvuk.
- slušne odhlučnený motor.
- výkonná klimatizácia.
- vyšší podvozok.
- bezpečnosť, 5* Euro NCAP, a tiež pocitová bezpečnosť, dúfam, že k praktickým testom nedôjde.
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod miroslav » 23.08.2011 20:46

S těmi mínusy s tebou na 100% souhlasím. Ale proč to tak bouchá ? Copak jsme si koupili nějaké staré ojetiny ? Za takovéto hodnocení by se měli v KIA stydět !!!!!!! A v záruce to odstranit .
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Aha » 24.08.2011 05:23

Počítal jsem plus a mínus a vyšlo mi že plusových(12) bodů a má víc než mínusových(9) :twisted: .Tak asi dobrý :thu: .Ještě před 5 lety by to bylo obráceně :lol: .
KIA -Kupujete Ideální Auto
Uživatelský avatar
Aha Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 505  Témata: 2
Registrován: 21.12.2009
Bydliště: Netřebice okr. Český Krumlov  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6)
TOP sponzor (1)

Kia Sportage IV (2016)
57004 km @ 7.0 l/100km

Re: Kia Soul rozebraná do šroubku po 100 000 km..

Příspěvekod Pete62 » 24.08.2011 10:22

Buchotanie podvozku sa dá celkom dobre potlačiť. Písal som o tom tu. To, čo som nerobil, je odhlučnenie (polepenie) strechy. Výsledok by bol určite ešte o poznanie lepší. Buchotanie podvozku v prevažnej miere spôsobujú rezonujúce plechy. Zrejme aj nevhodne zvolená tvrdosť nejakej gumy, či silenbloku na náprave. Prečo ma Soul tieto nedostatky? Myslím, že :kia: sa veľmi rýchlo dostala medzi svetových výrobcov a tento rýchlokvasný proces nedokázal udržať aj "kvalitu" v niektorých detailoch. Preto má napr. diesel traktorovytý zvuk. Motor nie je zlý, je poskladaný z dielov, ktoré vyrábajú svetový výrobcovia komponentov a používajú ich aj iní svetový výrobcovia áut. Ale to doladenie, detaily, to fajnšmekrovi bude chýbať. Ale nebuďme zas tak prísny, každé auto ma svoje muchy, obzvlášť v týchto cenových kategóriach. Výrobcovia sa snažia šetriť na nákladoch všade, kde sa dá a občas im to nevyjde, tak ako u výplní dverí a ušetria kontraproduktívne.
Soul nazvali mestským crossoverom. Myslím, že úplne špatne, aspoň u nás na :SK: a :CZ: . Zrovna na naše rozbite mestské cesty sa moc nehodí pre svoj podvozok. Bol som však veľmi milo prekvapený, ako sa správal, keď som šiel plne naložený (možno až preťažený) aj s boxom na streche. Výborná manévrovateľnosť a výborne sedel na ceste. A opäť sme pri tom doladení, či "detailoch", ktoré neboli zvládnuté pri rýchlokvasnom procese.
Tých dobre až výborne zvládnutých vecí je hodne. Toľko som ich nerozpisoval a určite ani nespomenul všetky. Keď niečo funguje tak ako má, tak si to ani neuvedomujeme a zvykneme si na to rýchlo, berieme to ako samozrejmosť. Keď však prestúpime do iného auta, tak tam zistíme, že toto je v Soule lepšie vyriešené, tamto je menej miesta ako v Soule... :)
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé