Kia Soul - dorobenie tempomatu

Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod mino147 » 31.01.2014 13:42

Dobrý deň všetkým,

nakoľko som tu čerstvý užívateľ, možno som niečo prehliadol a dopredu sa ospravedlňujem, ak to tu už bolo rozoberané... :help:

Chcel by som sa opýtať (a zároveň prispieť s mojimi zisteniami), či má niekto skúsenosti s dodatočným dorobením tempomatu v Kia Soul (r.2009, benzín) s použitím pôvodného ovládania na volante?
Ja som mal na pôvodnom volante iba ovládanie rádia a preto som si zohnal druhý volant s ovládaním tempomatu.

Po ich výmene a zapojení - konektor pasoval, nemusel som nič (zatiaľ) prerábať - funguje podsvietenie v oboch častiach volantu (aj na strane, ktorá by mala ovládať tempomat) a normálne funguje ovládanie rádia (tak ako predtým). Tempomat nefunguje.

Otázky sú nasledovné:
1) Je predpríprava na tempomat v každom vozidle Kia Soul, aj keď tam nebol sériovo montovaný (čidlá na pedáloch, riadiaca jednotka)?
2) Čo bude potrebné spraviť, aby som tempomat v aute sprevádzkoval - dodatočná kabeláž, riadiaci modul, prípadne iba "oživenie" tempomatu cez VAG?
3) Na koho sa obrátiť s dodatočnými prácami - okrem autorizovaného servisu? Tam dnes zájdem a som celkom zvedavý, čo sa u nich dozviem...

Z mojich predošlých skúseností s inými autami to bolo vždy rôzne. Na Alfe stačilo vymeniť a napojiť ovládací prvok (páčku) a tempomat "ožil". Na Seate bolo okrem výmeny páčky potrebné dorobiť aj zväzok káblov do RJ a oživiť tempomat cez VAG...
Za Vaše rady ĎAKUJEM!

Pozn: Obrázky sú z netu, lebo som to robil včera večer a bez fotodokumentácie... 8-)
volant2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil mino147 dne 31.01.2014 13:52, celkově upraveno 2
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod rudolf.tomka » 31.01.2014 13:46

otazka znie, načo wyužiješ tempomat ...
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod mino147 » 31.01.2014 14:21

No predsa na to, na čo je určený... :D Na ustálenú jazdu po diaľnici (a niekedy aj mimo nej), aby som nemusel mať dlhodobo nohu v jednej polohe... :thu:
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod miroslav » 31.01.2014 17:33

Asi jsi ze Soulem nikdy nejel po dálnici a dlouho . Já mám Soula 2010 a jel jsem po dálnici jednou . Cesta Praha - Bratislava . A stačilo nikdy už bych toto neopakoval .Po 50km jsem si myslel ,že se mi auto rozebírá za jízdy a při zrychlování asi na 160 jsem neslišel ani rádio.Na jízdu v levém je klidněji ale Soul na to nemá (jsou tam rychlejší).Nevím jak jede ,když je šetka asi stejně.Rozhodně Soul není na každodení jěždění dlohých tras a proto ti tempomat též nedoporučuji . Jsou to vyhozené peníze a čas.
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod mino147 » 31.01.2014 20:45

Bez urážky, ale na diaľnici medzi Prahou a Brnom zažíva podobné pocity o rozpadajúcom sa aute aj šofér omnoho luxusnejšej limuzíny... :thd:
Nepotrebujem poradiť, či si mám alebo nemám dať tempomat, prípadne či ho budem, alebo nebudem potrebovať - v tom mám jasno... :thu:
Dnes som sa zastavil v Kia predajni na Tuhovskej v BA a keďže tam už nebol elektrikár, tak mi "odborný" predajca náhradných dielov nevedel povedať presnú cenu, ale malo by to byť okolo 300€. Majú sa ozvať v pondelok, tak som zvedavý...
Zohnať tak kontakt na toho elektrikára, ktorý má na to údajne know-how by bolo (cenovo) iste zaujímavejšie... :roll:
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod rudolf.tomka » 31.01.2014 22:02

ano , už som jazdil s automobilom , ktorý má tempomat / citroen C8 /, je to príjemné, keď nemusíš držať nohu na pedále , ale investovať niekoľko 100 € , je pre mňa neefektívne , keď by som to využil len príležitostne, ale ty máš aj LPG , takže asi jazdiš veľa :?: / napíš prosím aj stav tachometra /, určite by sme privítali aj tvoje iné skúsenosti / servis, spotreba BA-LPG , údržba a pod. / zo SOULom , lebo táto sekcia je trošku v úzadí ...
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod mino147 » 31.01.2014 22:46

Nerád by som odbočoval od témy, no budiš... Prispejem teda do vlákien, ktoré sa tomu venujú, kde sa s Vami o moje (zatiaľ malé) skúsenosti s mojím "pracantom" podelím... :drink:
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod Angel20 » 03.03.2014 23:01

Zdovolenim musim s Vami nesouhlasit. Každy den jezdim se Soulem po dalnici směr Brno - Olomouc a z5 a to, že nestiha v levem pruhu vubec neni pravda :shock: Ano, občas se najde nějake to "BaWO" kteremu prostě musiš uhnout. S přehledem ale dokaže udržet rychlost 170 i do kopce a obhajit svoje misto v levem pruhu :thu: Nomalně jezim stale 140 a nemam pocit, že by se to auto nějak rozpadalo v pravem pruhu.. Komu to vadi, měl si pořidit francouze :tongue: Tempomat bych taky hodně uvital a nechal se poradit jak probihala jeho instalace apod. Když tak hod sem nějake info ;)

P.S. komu vadi hluk od podvozku, doporučuji si udělat doplnkove odhlučeni :thu:
Kia Soul 2010 1.6 CRDi
Uživatelský avatar
Angel20 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 07.06.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2010)
0 km @ 6.2 l/100km

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod Pete62 » 08.03.2014 23:45

Zdravím @ mino147. Tu je proste taka obycaj, vyjadrovat sa ku vsetkemu inemu, len nie k teme. Mam s tym svoju skusenost. Ja som tiez nad dobudovanim tempomatu uvazoval, je to genialna vec. Aj som nasiel cenovo prijatelny, vo vypredaji, nahradzoval ho tento novsi model. Ale zial, nenasiel som nikoho, kto by mi ho vtedy nainstaloval. Sam som sa do toho nechcel pustat. Nakoniec som od toho upustil, vypredajovy model, tusim za 150,- €, sa vypredal, ak by som niekoho na montaz aj zohnal, tak by to asi neslo pod dalsich 150,- € a ak sa dobre pamatam, tak k tymto nakladom treba este pripocitat ovladac, co je dalsich minimalne 50 -70,- €. A takato dorabka naviac nebude kto vie ako oslnivo vyzerat. Ale ak na nieco rozume natrafis, daj tu vediet.
K dialnici :D Brno - Praha som sa tu uz raz niekde vyjadroval. Tu dialnicu by mali zakazat, zatvorit, alebo aspon rychlost obmedzit na 40 km / hod. kym ju neurobia nanovo. Ani ma nenapadne, aby som to skusal prejst znova na Soule. A radsej ani na nijakom inom aute. Niektore useky su nezjazdne v pravom pruhu a lavy - katastrofa.
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod mino147 » 28.11.2014 16:04

Ahojte všetci,

ozývam sa po dlhšej dobe, no napriek tomu pár faktov k tempomatu... Nepoteším všetkých benzínových "soulákov", nakoľko domontovanie tempomatu pre motor CVVT je dosť nákladná a mierne konštrukčne komplikovaná (neznamená to však, že neriešiteľná) záležitosť z jedného dôvodu... A tým je mechanické ovládanie škrtiacej klapky lankom - teda nie elektromagneticky, ako je u väčšiny áut štandardom od cca. 2006 roku... Takže na moje prekvapenie má náš "pracant" mechanické tiahlo=lanko od plynového pedála, ktoré ovláda škrtiacu klapku... Takže cena dorobenia tempomatu vychádza na cca.350€ a časovo predstavuje robotu na jeden deň.

Ja sa však svojho sna (a pohodlnosti) nevzdám a raz, keď našetrím dostatok bubákov a nebudem musieť riešiť súrnejšie veci (ako napr. strešný nosič a box), tak sa určite pochválim novým tempomatom v našom "soulíku"... :scooter:
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

Re: Kia Soul - dorobenie tempomatu

Příspěvekod miroslav » 28.11.2014 17:28

Já mám Soula v benzínu a žádné lanko nemá . Vše v elektrice.
miroslav Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 5
Registrován: 28.02.2010
Bydliště: sever čechy  Czech Republic (cz)


Zpět na Soul

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé