SOUL LPG

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 02.01.2012 18:23

Takze v sobotu ide moje aticko na montaz LPG.Som zvedavy ako to bude jazdit.Dam vediet!
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: SOUL LPG

Příspěvekod -Petr- » 05.01.2012 13:08

Zdravím, záruka po montáži LPG padá na hlavu motoru a všechny potencionálně možné související závady jako například propálení pístů vlivem chudé směsi LPG, nebo zaklepání ventilových sedel vlivem provozu na LPG. Určitě je potřeba kvůli ochraně mít u :kia: flashlube nebo jinou alternativní ochranu ventilových sedel. Už sem tu o tom několikrát psal, je to kdesi v diskuzi "LPG do Ceedu", motory jsou stejné. ALE ničeho se nebojte, dnešní LPG systémy jsou už tak zmáklé, montuje se to už opravdu dlouho, klidně do toho jděte. Já to holt riskl, zatím mám najeto cca 13000 km na plyn a nic se neděje, motor se chová pořád stejně. Lebka75, člen kia klubu na plynu najel podstatně víc km v ceedovi a taktéž bez problémů.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rhunka » 05.01.2012 22:37

Ahoj, já jsem to se zárukou zjišťoval. Pokud závada není způsobena přestavbou na LPG.
Co se týká typu, mám Stag 300 Plus. Hlavní ale je, že jsem spokojený. Za půl roku mám na LPG majeto bezmála 10.000 km a je to super. Hlavně to jede naprosto stejně, ne-li líp. Žádný propad výkonu jako u "starých" systémů.
Pak napiš, jak jsi dopadl. Já na LPG nedám dopustit.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 06.01.2012 11:52

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 07.01.2012 19:05

Tak a aj moj soulik uz jazdi na lpg.Strata vykonu nieje ziadna a este sa mi zda ze motor ide trosku kultivovanejsie.Trosku je pocut cvakanie lpg vstrekov ale ide to super.Palubny pc ide ako pri benzine.Chek motora vobec nesviety.Ak to budem vediet poslem foto.
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 07.01.2012 20:07

pokiaľ viem tak si druhý na tomto fóre +/ @edemsi / čo majú LPG v SOULe , ale , predpokladám, že si ho dal montovať kvôli cene LPG, resp, že najazdíš veľa km :? , alebo ... tak napíš aj skúsenosti pri montáži , lebo predpokladám , že LPG do SOULa nemontujú často / a aká firma to bola :?: /, či máš aj mazanie - sedlá ventilov FLASH LUBE, aké sviečky resp. či ti upravili "odtrh" na elektróde, akú nádrž a pod. , som veľmi zvedavý na tvoje skúsenosti :yes: :thu:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 07.01.2012 20:54

Takze takto.
Po sondovani firiem po nete som zostal u pana ku ktoremu som chodil a s mojim predoslim autom.S jeho pracou som moc spokojny.Ostatne firmy mi ponukaly rozne typy splynovacou aj napriek tomu ze su neni na soula povolene.Na soula su povolene len 2 typy splynovacou a to BRC a Lovato.Ostatne typy nedostanete na papiere.
Takze som sa rozhodol pre Lovato.Panko s firmi objednal a ja som v piatok naklusal aj s autickom do dielne.Auto som tam nechal o 9hod a o 16hod bolo hotove.
Co sa tyka nastaveni:
Po montazi splynovacu to napojil na PC a vsetko sa naladilo uplne samo.Obe riadiace jednotky si poposielali udaje a vsetko fachci ako ma.Mechanik mi povedal ze, je to uplne nova riadiaca jednotka a vsetku pracu urobi uplne sama.A aj tak bolo.
Auticko ide super a vobec nieje citit ziadne cukanie a stratu vykonu.Sviecky zostaly povodne,lebo po zmene sviecok moze riadiaca jednotka soula vyhadzovat chybu-svietit check motora.Nic nesvieti a ani nemoze svietit.Ak ano je niekde problem a na stk auto neprejde.
Este som zvedavi ako bude PC ukazovat spotrebu,ale dnes ked som isiel odtial tak to ukazovalo ako predtim.Takze vyzera to v pohode.
Mal so z toho trosku strach-ved predsa soul 14000€ nieje malo.Ale ked som odchadzal z dielne a prislo tam cisto nove BMV x6
tak som bol v pohode.
Ak mate love treba do toho ist a nedat zarabat tomuto statu na benzine.
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 07.01.2012 20:57

Zajtra sem zavesim foto.
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rhunka » 30.01.2012 21:58

rudolf.tomka píše:pokiaľ viem tak si druhý na tomto fóre +/ @edemsi / čo majú LPG v SOULe , ale , predpokladám, že si ho dal montovať kvôli cene LPG, resp, že najazdíš veľa km :? , alebo ... tak napíš aj skúsenosti pri montáži , lebo predpokladám , že LPG do SOULa nemontujú často / a aká firma to bola :?: /, či máš aj mazanie - sedlá ventilov FLASH LUBE, aké sviečky resp. či ti upravili "odtrh" na elektróde, akú nádrž a pod. , som veľmi zvedavý na tvoje skúsenosti :yes: :thu:


Tak pozor, druhý jsem byl já :D . Přestavbu mi dělal edemsi, najezdím ročně cca 15.000 km, ale cca čtvrtinu z toho s 1300 kg karavanem. A na benzín by to bylo za cca 4,80 za km. Na LPG jezdím za půlku. Kvůli karavanu mám nádrž 70 litrů- toroid. Vejde do něj 64 litrů, solo na ni ujedu cca 750 km, s karavanem asi 430. FLASH LUBE nemám, ale do jara bych je chtěl nechat namontovat. Svíčky mi edemsi měnil teď, tuším, že to jsou Bosch.

Jinak najeto už 10.000 km, výkon jako na benzín, kromě menšího kufru naprostá spokojenost.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 03.09.2012 16:25

Tak pro všechny pochybovači o LPG :lol: ,mám najeto zruba 65 000kmna LPG bez jakéhokoliv přiazávánní,bez sebemenší opravy nebo problémů.Takže pokud odečtu cenu přestavby na LPG už jsem přes 40 000 kč v plusu. :tongue:
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 22.01.2013 14:14

Ahoj všichni, můžete mi prosím poradit kde a jakou nechat namontovat sadu? Co jsem zjištoval bylo mi doporučeno Lovato a firma neptun harfa. Máte s ní nekdo zkušenosti? Předem děkuji za odpověď
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod -Petr- » 22.01.2013 14:55

edemsi píše:Tak pro všechny pochybovači o LPG :lol: ,mám najeto zruba 65 000kmna LPG bez jakéhokoliv přiazávánní,bez sebemenší opravy nebo problémů.Takže pokud odečtu cenu přestavby na LPG už jsem přes 40 000 kč v plusu. :tongue:


Sice mám na LPG najeto míň, ale - i když pochyby byly, tak potvrzuji, že to je bez problémů, kdyby všechno na KIE makalo tak jako LPG..... to by ani nebyla KIA :D :drink:
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 22.01.2013 15:04

Zdravím pokud pominu systémy Tartariny a Elpigas je jedno co si tam dáš , hlavně záleží KDO ti to tam namontuje.
Lovato je dobré ale já nedám dopustit na řídící jednotky STAG 300 nebo Magic 4 , vstřikovače Jet Fx nebo OMWL-reg a reduktor Magic Compact,Alaska,KME.
Pak ti to musí fungovat i kdyby jsi nechtěl :D a věř mi už jsem namontoval cca 1700 aut, tak snad už tomu trochu rozumím.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 22.01.2013 21:35

Ja mam lovato a najazdenych 20000 km a bez akych kolvek problemov.
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod Beda » 22.01.2013 22:32

Procti si temata u ostatnich modelu, vzdyt ty motory jsou podobny:

viewtopic.php?t=1209
viewtopic.php?p=54739
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8272  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé