SOUL LPG

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 22.01.2013 23:03

Všem moc děkuji, dneska jsem osobně navštívil servis a jsem na 90% rozhodnutý pro lovato. O Stagu jsem taky přemýšlel, ale lovato vyhrálo možností přívstřiku benzinu, což jestli se nepletu a chápu správně Stag neumí. Jinak bych se ještě rád zeptal, jak jste řešili toroid a zadní plato? Já mám zatím v plánu dat nádrž jen 190 mm vysokou a to plato o 5cm zvrchu seriznout a vypodlozit, aby se vsechno hezky veslo, ale jinym napadum a resenim se nebranim, ba naopak.
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 23.01.2013 07:44

Zdravím,souhlasím Lovato neni špatná volba,Magic 4 má přívstřiky ,Stag nemá, ale je to více méně šméčka na lidi,přívstřiky mají význam u aut nad 200 koní a Soulík je nepotřebuje .Nádrž já mám na 56 litrů a/ hunka/ ještě větší , výhodou je rezerva na straně .Nevěřil bych jak mi vyhovuje podélný schod na boku v kufru.Nákup nelítá po kufru , přesně mi do něj pasují dva páry lyžáku, atd.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod Prokeš » 23.01.2013 09:01

může to někdo nafotit jak je to potom v kufru a o kolik se zmenší kufr....
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 23.01.2013 09:31

Chápu to správně tak, ze vedle nadrze z leve i prave strany je schuzek dolu a plato nad nadrzi je v urovni nakladaci hrany?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 23.01.2013 22:09

Zdravím ,to plato je pod nakládací hranou a ten schůdek je jen jeden na pravo, protože Soulík má prolis na rezervu na straně.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 27.01.2013 22:00

Ještě bych potřeboval od někoho poradit, jak rychle se auto zahřeje a přepne na LPG, tak aby mu to neškodilo, nekuckalo...? Dost často (cca 70% jízd) bude auto jezdit do vzdálenosti jen 3Km a po několika hodinách zase zpět... Přepne se vůbec v takovémto případě na LPG, nebo bude vlastně pořát jezdit na benzin?
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 27.01.2013 22:12

myslím :? že v tomto tvojom prípade , nemá vôbec zmysel montovať LPG
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod kendo1 » 28.01.2013 00:20

mne prepne ceed teraz v tomto pocasi auto z benzinu na plyn po cca 5-6 km cize urcite sa ti to neoplati davat
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 28.01.2013 08:44

Hmm, to jsem si myslel, ale doufal jsem :( Ještě jsem uvažoval o E85, teď jsou nějaké nové sady od elotecu, které se zapisují i do TP, ale s tím asi zatím nikdo zkušenosti nemáte, že?
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod -Petr- » 28.01.2013 21:42

vitumira píše:Ještě bych potřeboval od někoho poradit, jak rychle se auto zahřeje a přepne na LPG, tak aby mu to neškodilo, nekuckalo...? Dost často (cca 70% jízd) bude auto jezdit do vzdálenosti jen 3Km a po několika hodinách zase zpět... Přepne se vůbec v takovémto případě na LPG, nebo bude vlastně pořát jezdit na benzin?


3km? No, to vážně nemá smysl, na LPG pojedeš až poslední kilometr, v létě poslední 2 km. Za předpokladu že příjdeš, nastartuješ, začneš v zimě škrábat okna a pak sedneš a pojedeš. Takže se to trochu ohřeje. Ale doba na návratnost v takovém případě možná i překoná životnost auta...
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 29.01.2013 05:13

vitumira píše:Ještě bych potřeboval od někoho poradit, jak rychle se auto zahřeje a přepne na LPG, tak aby mu to neškodilo, nekuckalo...? Dost často (cca 70% jízd) bude auto jezdit do vzdálenosti jen 3Km a po několika hodinách zase zpět... Přepne se vůbec v takovémto případě na LPG, nebo bude vlastně pořát jezdit na benzin?

Vše je o nastavení mě se Soul přepíná v nejhorší zimě max do 1,5 km a v létě do 300 m.Pokud používáš auto pouze na ježdění do práce ,při jednoduché matematice s ním ročně najedeš 1 500 km.........? Pokud je tohle pravda :no: tak nic neřeš, ani plyn ani ethanol.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod vitumira » 29.01.2013 09:16

:D tak málo to není, ročně je to cca 12-15 tis, ale naskakuje to hlavně na dovolených ... počítám, že kdybych najel polovinu tzn. 6k/rok tak by se mel i tak plyn do 3 let zaplatit. Auto plánuji na 5-6 let. Co se týče toho plynu někde jsem vyčetl, že je možné mít i starty na plyn, což údajně není dobré, ale nějak nevím proč? Je to kvůli ohřívání směšovače?
vitumira Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 22.01.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 06.02.2013 17:39

Ano lze startovat na plyn, ale dokud neni ohřátá chladicí kapalina na min.20 stupňů většinou mají auta problémy s volnoběhem.
Důvodem je špatně zplynovaný plyn který zahlcuje vstřikovače LPG.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod mino147 » 31.01.2014 23:20

edemsi píše:Mám SOULA na plyn, :) jsem sám???


Takže isto nie si sám, aj ja som sa na základe dobrých skúseností s pohonom LPG na mojich predošlých autách, rozhodol hneď po kúpe Soul-a namontovať do neho LPG s dodatočným prímazom JLM.

Na benzín som odjazdil hneď po kúpe, kedy malo auto do 23.000km, cca 2 nádrže so spotrebou okolo 8l/100km.
LPG som montoval vo firme MPGAS v Hlohovci, na základe odporúčaní kolegov, ktorí s nimi mali pozitívne skúsenosti. Montáž trvala jeden deň, cena montáže cca.1.000€. Splynovač je značky Lovato s toroidnou nádržou v priestore rezervy so skrytým tankovaním. Vďaka dvojitému dnu kufra a miernej úprave (odrezaniu časti) prepážkového boxu sa mi pod spodné plato kufra vošla aj rezerva a časť spomínaného prepážkového boxu. Cena prihlásenia 50+6€ na Obvodnom úrade dopravy a 6€ za zápis u fízlov - no dosť faktov, poďme k pocitom...

Na LPG v Soule mám odjazdených cca.5.000km. Tankujem iba LPG značky Tomegaz za 0,699€/liter. Do nádrže natlačím maximálne 35 litrov, na ktoré prejdem 450-500km v závislosti od plynulosti dopravy (zápchy a pod.). Denne dochádzame z SC do BA a späť (jedna jazda = 20km po diaľnici,15km po meste). Pocitovo nie je poznať rozdiel medzi jazdou na LPG a na benzín, dokonca ani pri prepnutí z jedného paliva na druhé (niekedy citeľné cuknutie u iných áut).

Čo sa týka údržby, nevyžaduje sa žiadna mimoriadna údržba. Jediné, čo som skrátil sú predpísané intervaly výmeny oleja na 10.000km, raz ročne dám skontrolovať tesnosť plynového traktu (10€) a každých 40.000 vymením filtre v plynovom trakte (35€). Asi jediná citlivá vec na celom systéme je treba dávať pozor na mechanické dávkovanie JLM prímazu (kontrola raz za týždeň) a dopĺňanie nádobky s mazivom (1liter je za 11€ s výdržou 10.000km).

Myslím si, že do doby kým nám "vláda plná istôt" nezmení cenu LPG, tak je to najlacnejší spôsob jazdenia na našom "pracantovi" s dušou... :thu:
Naposledy upravil mino147 dne 03.02.2014 10:31, celkově upraveno 1
Kia Soul 1,6 CVVT - LPG, Tomato Red
Uživatelský avatar
mino147 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 31.01.2014
Bydliště: Senec  Slovakia (sk)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 01.02.2014 13:58

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé