SOUL LPG

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 19.09.2010 21:20

SAX píše:Jakou máš průměrnou spotřeba u SOULU s LPG? Mužeš napsat i přibližnou minimální a maximální podle tvých zkušeností

Spotřeba- pokud jezdím podle předpisů asi tak okolo 8 litrů
ale pokud někam jedu tak většinou spěchám a užívám si tvrdý podvozek a 124 koní s vtekem (ale nejsem magor :no: co jezdí ve vesnici rychle) , pak se pohybuji okolo 9 litrů .
Přesně to nevím při ceně LPG 12,70 to ani nějak extra neřeším.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 19.09.2010 21:38

Škoda LPG Octavia 1,6 72 kW uvádza spotrebu oficial o 2 l /9,2 l/100 km / vyššiu ako 1,6 MPI, takže si myslím , že pri cene LPG je to stále super :thu:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rhunka » 10.10.2010 17:29

Mám dotaz- uvažuju o přestavbě na LPG, ale často za Soulíkem tahám tunový karavan s tím, že s karavanem mám spotřebu mezi 10 a 11,5 litry (dle rychlosti). Má nějaký vliv provoz na LPG na výkon? A druhá věc- jak je to s namáháním motoru- je konstruován na cca pálení 7 litrů benzínu a nejednou s karavanem bude spalovat třeba 13l LPG.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rudolf.tomka » 10.10.2010 17:34

to si myslíš , že ťa bude ten tonový príves tlačiť a klesne spotreba :?: :lol:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod souk69 » 10.10.2010 17:51

:yes: Měl jsem několik aut na lpg, Škodu 120, Dacii a ještě mám Peugeota 405, kterého teď už používáme na jízdy do práce a jiné krátké pojížďky. Než jsem koupil Kiu tahal jsem obyťák právě s P 405. Tedy můj obyťák váží prázdný zhruba 750 kg, ale naložený.....kdo ví. Pravdou je, že na lpg to bylo trochu slabší do kopců a na předjetí jsem potřeboval hooooooooooooooooodně dlouhý kus silnice, ale vždy jsme dojeli. :thu: No a na benzín bral s karavanem do 10 litrů a na lpg tak 14, ale motoru to zřejmě nevadilo, má najeto přes 280 tisíc a zatím jezdí. :yes:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rhunka » 10.10.2010 18:24

Tak já nečekám, že to pojede za míň litrů, ale za míň peněz. Že Ti žralo auto o 4 litry víc na plyn, mě překvapuje. Čekal jsem, že mi naskočí spotřeba oproti benzínu o cca 2 litry.
Jinak samozřejmě s tou 1,6 a karavanem to není žádný trhač asfaltu, ale ohledně výkonu se rozcházejí informace. Někdo říká pokles výkonu u multibodového vstřiku o 5%, někdo zase vzrůst o jednotky procent. Tak nevím. třeba Subaru uvádí u tovární přestavby nárůst výkonu o 2%, Octavia 1,6 pokles o cca 3%.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod luptakpavel » 25.12.2010 12:00

Ako je to so zarukou ked namontujes lpg
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod rhunka » 26.12.2010 01:02

U prodejce KIA mi řekli, že záruka zůstává, pokud závada nemá příčinu v provozu na LPG.
Já sám pořád váhám, jestli udělat přestavbu. Na jednu stranu úspora cca 1 Kč na km, když tahám karavan, tak cca 1,50 Kč, ale budu bez rezervy a zmenší se mi kufr- kdybych to dělal, dal bych 60 litrový toroid, který zedne podlahu o cca 5 cm.
rhunka Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 16.05.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2010)
25000 km @ 8.5 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod edemsi » 26.12.2010 08:40

luptakpavel píše:Ako je to so zarukou ked namontujes lpg


Vše záleží na konkrétním prodejci ,ale zákazníkům většinou radím ať si nechají pří koupi auta napsat do smlouvy souhlas s montáží LPG .
Pokud nesouhlasí jděte jinám , ale -kšeft je kšeft- takže pokud dáte najevo že to myslíte vážně- domluvíte se.
Většina prodejců konečně přišly na to že plyn motory neničí .Mimo to pokud máte dobře namontovaný plyn
nesmí se v benzinové řídící jednotce objevit žádná chyba.
Uživatelský avatar
edemsi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 2
Registrován: 10.02.2010
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2009)
7000 km @ 8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod airwaves » 06.02.2011 12:30

Díky edemsi za zkušenosti a praktickou radu o té kupní smlouvě - souhlasu s lpg. To se pokusím použít. Já se chystám na nákup vozu s 1,6 CVVT a chci ho hned přestavět na lpg. Dobré zkušenosti s provozem předchozích aut na lpg vlastních i v rodině mám dost tak proto.
Co jsem si ale dosud nedokázal zodpovědět a proč teď píšu, je ta zakletá tzv. problematika ventilů. Pochopil jsem třeba u forda že tam vlastně není problém s ventily ale s tím že motory díky cenové válce nemají hydroštely a zaklepaly by se stejně i na benzín protože to majitelé nevědí. To samé luxusní mazdy , není tam ani šroubek a matička natož hydroštel. Jedni píší o zaklepání ventilů do sedel, o tvrdých a měkých sedlech, pak jako vy tady třeba o tenkých či tlustých dřících vetilů. Nikde jsem nenašel popis toho mechanizmu jak se ventil může při provozu poškodit, či jeho sedlo. Jak je to u našeho motoru CVVT? On má hydroštely že ? Pokud by se sedla zaklepávala tak ten hydroštel bude vůli neustále udržovat. Ano? Já nevím jak v praxi kolik umí doštelovat. :D
Pak je tady to přimazávání třeba od flash lube (nebo ligui moly nebo od dalších výrobců, kde jsem četl že se může dát do benzínu a namaže při startu na benzín). Ano či ne? Je to placebo nebo ne? Neumím si odpovědět. hledám hledám, čtu. Všude je spousta diskuzí ale zase jsem nenašel krom jedné přestáré tabulky s motorem honda tuším FRV nic s podpisem. Žádná měření žádná porovnání. Vypadá to jako umělý strašák aby motoristé raději pro stát odváděli větší daně z benzínu a lpg se báli. Nic současného nic důvěryhodnějšího. Jako by to bylo tabu. Jako ti dealeři drog před služebnou policie v praze. Jako by tam nebyli :D . Žádné testy ze skušeben, žádná oficiální měření. Občas se někde dá dočíst že se nějaký majitel lpg dílny naštve a flash lube nemontuje protože je to stejně podle něj podvod. Potom ho navštíví dealer fl se slevou a je to zase potřeba - teď už si vymýšlím :D Pak tato doporučení jako je zde ten odkaz ale zase jenom slušně řečeno kecy kecy. Můžeš nám edemsi trošku tuto problematiku poodhalit. To je k nezaplacení získat od tebe pokud montuješ lpg 15 roků zkušenosti. Ono už samo o sobě to že fl v autě nemáš....Jenže 20 tisíc km to je na lpg nic. Díky předem za trpělivost!
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod -Petr- » 06.02.2011 14:52

Přesto, že není dotaz mířený na mne, a můžu a nemusím věřit tomu - byl jsem osobně nedávno právě kvůli LPG do ceeda a dojednávání montáže u jedné firmy (malá soukromá dílna), rád bych uvedl některé své postřehy: FlashLube stojí při montáži kolem 2.000 Kč. Náplň FL vychází nákladově na 5 haléřů na kilometr. Pokud investujete do LPG 25 a víc tisíc kč, ušetřit 2000 se mi nezdá rozumné. Další věc - a důvod mých pochyb o kompetentnosti montážníka LPG zde - vůbec se nezmiňuje o plynových vstřikovačích. Pokud máte LPG za 25.000 a vstřikovače obyčejné (levnější), je nutno je měnit a zasílat na repas do jedné české firmy, auto pak máte týden teď nevím zda jen bez plynu nebo přímo odstavené. Pak jsou dražší vstřikovače, u kterých se dá udělat repas prakticky do hodiny, u nich prý stačí jen vyměnit gumové kroužky. Radím - pokud LPG, má-li to být dlouhodobě spolehlivá investice, nešetřete na tom. Vyberte pořádné vstřikovače a FlashLube - nikomu ho necpu, ale já ho tam chci. Pro jistotu s tím, abych měl alespoň subjektivní pocit. že jsem pro předejetí zkázy motoru udělal maximum.
Nakonec - musím sem zmínit jednání firmy kiapraha.cz. Volal jsem do autobondu kia karlovy vary s tím, že chci schválit lpg do ceeda. Tam mi trpělivě a v pohodě řekli, že na to oni jsou malí pání, ať zavolám dovozci (kiapraha.cz). Tak sem volal dovozci, slušně se představím a říkám, jestli by mi mohli schválit a nebo něco říct k lpg do ceeda. Na druhém konci podle hlasu byl nějaký holobrádek který mě po telefonu sjel jako poslední špínu, s tím, že neexistuje, že mi nic schvalovat nebudou, že na to motor není stavěný a že kvůli LPG těch ceedů se zničenými motory už viděl alespoň deset. Tak sem se ho chtěl zeptat, jestli měli ty (domněle) zničené ceedy flashlube. Odpovědi jsem se nedočkal, jen řekl, že Flashlube by tomu snad mohl pomoct.
Mám subjektivní pocit, že :kia: má nějakou kartelovou dohodu s výrobci benzínu, protože tyhle řečičky o zničených motorech jsem zatím slyšel jedině od dealerů :kia: Pravděpodobně dodavatelé benzínu přispívají nějak kie na vývoj a za to se kia drží benzínu a komunikuje jako předrážděná sviňa v říji, když se zavede řeč na LPG.
Hledal jsem na netu zkušenosti - hledal jsem něco ve smyslu LPG mi zničilo motor. Ať už kia nebo jiný. Nenašel jsem nic, jen první problémy když LPG začínalo. Já do toho jdu. Vy, komu LPG zničilo u Kia motor, poučte mne. Rád se nechám poučit.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: SOUL LPG

Příspěvekod airwaves » 06.02.2011 18:07

Já se vším souhlasím. Je to přesně tak jak píšete. Strašte lidi ať jezdí na benál , ať naříkají ale ať platí :D !
Jenom to FL je pro mě pořád nevyřešené. Někde na foru tuším fordu a nebo z toho fora byl pak odkaz na forum volvo rozebírali jak se ta tekutina FL nemůže z jedné kapky rovnoměrně rozdělit pro čtyři válce a v každém válci pak rovnoměrně pro čtyři ventily. Počítali kolik je zdvihů pístu na jednu kapku a že to prostě není možný jednou kapkou namazat. Prý by to chtělo skleněné sací potrubí aby bylo vidět že to všechno vcucne ten první válec na řadě :D
Ano, jediný argument prodejců FL je to co uvádíte, že to stojí pár haléřů na km a že to motoru neublíží tak pro klid duše. To je ale jako s vírou (v cokoliv). Nevěřím, neviděl jsem ho ale je tam chládek a babička nás pak vezme do cukkrárny a dala mě na auto a co kdyby náhodou byl tak pro klid v rodině. No nic proti ale já marně hledám závěr nějakého testu měření. Ani stránky FL toto nemají. Proto se ptám a moc mě zajímá zkušenost technika lpg. Majitel jedné větší firmy co montuje lpg snad 2O let a montoval ještě za totality mi řekl že se jim zaklepal pouze jeden eskort za celou dobu a že to záleží na bohatosti směsi lpg se vzduchem a že když je moc chudá je vysoká teplota a pak se to stane. FL Montuje, ale nenutí . Má z toho další tisícovku tak proč ne že. :D No jenže my kluci technici jsme tady na foru proto, abychom šli společně kousek dál za tu samolepku na té litrovce FL. :D
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod lebka75 » 06.02.2011 19:22

za sebe mohu říci, že jsem si FL nechal dodatečně namontovat ( mechanické ) a cca po 6 měsících jsem ho vyndal. Začali problémy se startováním a zjistil jsem , že příčinou bylo zřejmě FL, které mi znečistilo klapku. Tu jsem vyčistil a vše bylo OK, po čase zase problém se startováním. Opět jsem klapku vyčistil a FL odpojil, od té doby je vše v pořádku. Občas projedu auto i na benzín cca v poměru 5-6 nádrží LPG a 1 benzínu. Takže mne FL zrovna moc nepřesvědčilo, možná to el. řízené je o něčem jiném, ale s tím zkušenost nemám.
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod Prokeš » 06.02.2011 19:26

čau kluci,jen tak ze zajímavosti kde je nádrž na plyn , jestli v kufru tak už tam moc místa nezůstane..... jináč asi super ale :kia: přeci vydala origo Soula z výroby na LPG a to je stejný motor tak tam problém asi nebude (ale byl asi o 60000 tisíc dražší co si pamatuji)což je garda tak čau.... :shock:
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: SOUL LPG

Příspěvekod airwaves » 06.02.2011 21:38

No to s tou klapkou je teda dobrý. Tak přemístit vstup FL za klapku by nešlo? A nebo pak snad aplikovat přímo do benzínu 1:1000 aby se namazal po startu a pak ještě tuším že systém přepne na benzín při překročení 5000 otáček?
Hyundai ix20 1,6 CVVT Style LPG 50500 km
Škoda Felicia 1,3 MPi LPG 240000 km
airwaves Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Skoda Felicia (1997)
240000 km @ 8.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé