Vrzání při couvání

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Vrzání při couvání

Příspěvekod Jerryk » 12.11.2014 18:52

Zdárek. Měli jste někdy problém se Soulem při couvání? Při pouštění spojky a přidávání plynu, když jde auto do záběru se začne ozývat zvuk jak z terminátora, připomínající vrzání dvou želez o sebe... Už se to párkrát stalo i při souběžné jízdě při brzdění motorem nebo při pomalém rozjezdu... Určitě dám auto do servisu (mám na něm záruku), ale jde mi o to, jestli neotálet nebo posečkat až toho bude víc a zhruba bych rád věděl co je tam za problém...
Jerryk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 09.11.2014
Bydliště: Jihlava  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2011)
58 km @ 8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod zaplosak » 12.11.2014 19:02

Jestli to dělá pořád, myslím tím to jestli to udělá i v tom servisu (aby to slyšeli) tak tam určitě jeď, než se něco vysere...
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod Jerryk » 12.11.2014 19:08

Víte jak to je... Celou dobu to dělá a jen člověk přijede do servisu, tak ticho po pěšině...:D ale určitě tam zavítám, jen jsem tam chtěl jet trošku připraven, aby mi tam nenamazali med kolem huby a pak nějaká vychytávka...:)
Jerryk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 09.11.2014
Bydliště: Jihlava  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2011)
58 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod spd001 » 12.11.2014 20:22

kolko mas najazdene?moze to byt spojka a podla mna aj bude.. ked ti to piska a zoslapnes spojku prestane piskat?robi to za studena ci aj za tepla?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod lopodo » 13.11.2014 14:23

Zdravím vo spolok

Ja som to už riešil a bol som s tým už aj v servise.
Ak je to to čo mám aj ja tak je to skôr trenie a trocha vibrácie. Hlavne pri cúvaní a viac do kopca. Tiež sa mi to stálo pri pomalom púšťaní spojky.

V servise ako na potvoru sa to prvýkrát ako som tam bol neobjavilo. Potom druhýkrát už som to aj so servisným technikom zachytil. Vyjadril sa že sa to stáva a že to nie je vážny problém. Pre istotu som si dávam premazať a vyčistiť spojku (alebo také niečo) pri každom pravidelnom servise.

Toď moje skúsenosti. Mám najazdené 105 000 km a objavuje sa to od cca 50 000 km. Po tom prečistení sa to výrazne zlepšilo a teraz sa to vyskytuje len veľmi sporadicky.

Pekný deň ešte
lopodo Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 10.03.2011
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
50500 km @ 6.7 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod MAKU19 » 14.11.2014 13:32

;) Mal som ten istý problém na VENGE a v servise mi to uznali ako závadu podľa
TSB 722/2013 Výmena prítlačného taniera a spojkovej lamely .
■ Příznak / podmínky
U modelů Venga (YN), Cee’d (ED), Soul (AM) a Carens (UN) s motorem 1.4 nebo 1.6 benzín a pětistupňovou převodovkou M5CF1-1 se může vyskytnout problém s rezonancí hnacího řetězce zejména při jízdě vzad a do kopce, když je spojka v záběru.
■ Odstranění problému
Výměna přítlačného talíře a spojkové lamely za nový typ dle postupu níže.


Výmena v rámci záručnej opravy Výmena spojkovej lamely
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod Jerryk » 20.01.2015 15:36

Díky za komenty... Auto jsem hodil na servis a vážně to dělá spojková lamela. Je prý špatně udělaná a zkrátka se při určitém pnutí rozvibruje...:) opraveno v záruce, auto bez závad...:)
Jerryk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 2
Registrován: 09.11.2014
Bydliště: Jihlava  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2011)
58 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod spd001 » 20.01.2015 22:19

lopodo píše:Zdravím vo spolok.Ja som to už riešil a bol som s tým už aj v servise.
Ak je to to čo mám aj ja tak je to skôr trenie a trocha vibrácie. Hlavne pri cúvaní a viac do kopca. Tiež sa mi to stálo pri pomalom púšťaní spojky.V servise ako na potvoru sa to prvýkrát ako som tam bol neobjavilo. Potom druhýkrát už som to aj so servisným technikom zachytil. Vyjadril sa že sa to stáva a že to nie je vážny problém. Pre istotu som si dávam premazať a vyčistiť spojku (alebo také niečo) pri každom pravidelnom servise.Toď moje skúsenosti. Mám najazdené 105 000 km a objavuje sa to od cca 50 000 km. Po tom prečistení sa to výrazne zlepšilo a teraz sa to vyskytuje len veľmi sporadicky.Pekný deň ešte


neber si to osobne ale pekne ta oklamali s tym ze to je normalna vec a co je nehoraznost ze vedia o tom ze to je na zaruku a ze na to je zvolavacia akcia a v ramci zaruky sa meni spojka a ty hajzli aste na tebe zarabaju a uctuju ti akesi " :shock: cistenie a mazanie :shock: ".Nemusim byt Nostradamus aby som vedel ze s tou spojkou vobec nic nerobia lebo velmi dobre viem co to obnasa demontovat spojku(rozobrat napravu,poloosi,prevodovku atd).ked sa nieco maze tak jedine hnaci hriadel prevodovky po ktorom chodi pritlacne lozisko a to sa da iba po demontazi prevodovky jedine ze mas T148 ktora ma otvor kde sa da namazat aj lozisko aj hriadel) samotna spojka by po mazani smikala a tym padom by si sa nerozbehol a spojku by si spalil.Mozno ze cez vidlicku pritlacneho loziska ti tam vystriekaju jeden cistic na brzdy a nasledne ti tam frknu mazadlo a 50€ zarobene ;) nebud blazon a cim skor zmen servis a reklamuj spojku je to "vyrobna chyba"
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod Angel20 » 17.02.2015 11:12

Mně už od samého začátku píská v převodovce na 3 rychlostní stupeň od 2500 otáček.. Když plyn v těch otáčkách jen lehtam tak píská, když šlápnu plný tak přestane a když pustím a brzdil motorem tak taky nic.. Nějaký nápad co to může být?
Kia Soul 2010 1.6 CRDi
Uživatelský avatar
Angel20 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 07.06.2013
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Soul (2010)
0 km @ 6.2 l/100km

Re: Vrzání při couvání

Příspěvekod sarko1 » 27.08.2015 16:42

To isté mi robí už od nova vrzga no keď prídem do servisu tak nič, robí to hlavne v zime ale keže už mám 75 000 km, tak to neriešim v lete je ticho.
sarko1 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 24.02.2011
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé