6st. Automat HEV - podradenie vo vysokých rýchlostiach

6st. Automat HEV - podradenie vo vysokých rýchlostiach

Příspěvekod SigiThePeasant » 06.09.2023 16:49

Ahojte

Mám Sportage 4WD HEV so 6st automatom... Počas leta som bol v Nemecku, kde som jazdil hlavne diaľnicu a celkom bežne (ale nie vždy) sa stalo že mi auto v rýchlosti 160kmh podradilo na 5 stupeň čím aj otáčky vystrelili cez 4000 (na 6 stupni sú v tejto rýchlosti cca 3100).

Pár postrehov z jazdy:
- jazdil som v eco režime
- toto podradenie sa dialo v pre mňa nepochopiteľných okamihoch - nebola to reakcia na HDA ani nič podobné (často len prázdna cesta predomnou), len som si šiel konštantnou rýchlosťou bez potreby rýchlo pridať
- ručne som preradil na 6st, auto chvíľu držalo 6tku a po prepnutí naspäť do automatického režimu (D na displeji) znova podradilo na 5st
- keď som trochu pridal/pribrzdil alebo niečo spravil s rýchlosťou po chvíli sa to zase spamätalo a dalo mi 6stku aj keď som vlastne stále šiel cca rovnako
- podobne sa ale dialo aj v bežnej rýchlosti 140kmh, akurát len veľmi ojedinele
- mňa napadlo, či to neni reakcia na nejaký "kopec", prevodovka má pocit že vie lepšie držať rýchlosť tak podradí, ale zmysel to úplne nedáva lebo aj po manuálom preradení to zvláda úplne v pohode (nie je to tak že by som zrazu strácal rýchlosť lebo "niečo")

Zatiaľ mám najazdených len 5000km a je to môj prvý automat v živote, takže možno robím niečo zle ja alebo je toto bežné. Ale príde mi to divne tak budem rad za nejaké info/postrehy/...
Kia Sportage V. Platinum HEV 4x4 6A Deluxe White
SigiThePeasant Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 26.07.2022
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 6st. Automat HEV - podradenie vo vysokých rýchlostiach

Příspěvekod Muzum » 25.01.2024 23:32

Ahoj, mne začalo robiť to isté tento mesiac, ako na diaľnici tak aj v kopcoch. Ja mám 10k km.
Keďže som akurát bol na servisnej prehliadke, tak som to spomenul, a mi povedali, že to môže byť vypaľovanie GPF filtra a že to mám sledovať.
Tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Muzum Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 02.06.2022
Bydliště: Orava  Slovakia (sk)

Hyundai i30 (2016)
80000 km @ 6.58 l/100km

Re: 6st. Automat HEV - podradenie vo vysokých rýchlostiach

Příspěvekod alescaptain » 11.02.2024 14:01

Trochu jsem studoval regeneraci DPF jak to celé a kdy probíhá...ideální podmínky jsou zahřátý motor a otáčky kolem 2200 ....regenerace probíhá cca po 400 km.
Ideální je koupit si OBD diagnostiku stojí asi 400,- Kč a do mobilu se dá stáhnout aplikace, kde se zobrazí i kdy má proběhnout další regenerace.
Nezdá se mi, pokud jedeš na dálnici 3100 otáček aby kvůli tomu automat podřadil, že chce regenerovat...
alescaptain Muž
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 46  Témata: 7
Registrován: 27.10.2023
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)


Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé