Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu..

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod irabek » 29.10.2015 09:31

1.6 GDI je perfektna. Uplne staci na bezne jazdenie a aj spotreba je OK. Co musim vyzdvihnut je aj servis KIA v Martine.
irabek Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 24.02.2011
Bydliště: MT  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2015)
25200 km @ 6.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 30.10.2015 15:38

Ahoj přátelé. Jsem asi měsíc majitelem Sportage 2,0 CRDI 4x4 Exclusive, + tažné a přední parkovací sensory, víc se na to bohužel nepodařilo nabalit, neb už to dávno nejde dát do výroby. Vybíráno už v srpnu a výběr skladovek aby do sebe pasoval motor, barva a výbava byl nic moc. Protože tuším, že to dopadne cenově jak Tucsonem, tak jsem nechtěl váhat. Barva AA3. Postupně jsem vozy SUV rudukoval , Yeti, Sportage, a ASX. ASX vypadl už jen pro to, že z nabídky vypadl motor 1.8 a Yeti nakonec dopadl ve srovnání se Sportage jako předražený chudý příbuzný. Do této doby jsem měl v rodině jen samé škodovky. Po měsíci mohu říci, že jsem snad udělal dobré rozhodnutí a s autem jsem nadmíru spokojený, takže teď jen aby se to nes*alo. Snad jen na to lehčí řazení jsem od konkurence zvyklý, tady se prostě jedním prstem řadit nedá, ale zvykám si. Spotřeba kombinovaná zatím 8,0 ltrů. Nechápu, jak s tím může někdo jezdit pod 6,0 litrů, byť má třeba jen předokolku a jede dálku. Koupě zimních alu kol 17" s Hankooky a senzory astronomických 32 tisíc, a to mi jesště dobře nekomunikuje telefon s autem, takže si budu muset ještě udělat jednu radost k vánocům :help:
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod M@jkl » 04.11.2016 14:43

Snad to někoho taky potěší :D KIA sportage v testu na 100 000 KM :kia: :kia: :kia: :kia: :CZ: :SK:

Maraton 100 000 kilometrů zvládIo SUV Sportage přímo suverénně. Čisté konto bez poruch je katapultovalo na vrchol historické tabulky dlouhodobých testů.

viz Příloha ke stažení zde... až dojde limit na 30 x stažení napište dám to sem znovu

http://www.uschovna.cz/zasilka/LE9ICXGR55VXA6R4-VTV/

M@jkl
Uživatelský avatar
M@jkl Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  
Registrován: 16.05.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
20800 km @ 5.8 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 04.11.2016 19:24

To potěší, že člověk dobře koupil, hned mám lepší náladu :thu:
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mv12 » 04.11.2016 20:48

:D Hezký, ale třeba v posledním TUV reportu je Sportage úplně nejméně spolehlivé auto na světě ve stáří do 3 let http://www.auto.cz/tv-report-2017-nejsp ... koda-99924. Tedy na světě - v Německu, ale to je podle nich to samé :lol: Tak si vyber. :evil:

Vše je třeba brát s rezervou a hlavně s ohledem na podstatu těch testů a statistik. TUV report je kapitola sama pro sebe a podle mě o spolehlivosti neříká vůbec nic, i když se to tak rádo obecně bere. Pokud se vůbec dá té statistice věřit, tak říká jen to, kolik závad našli německé STK na autech. Což je úplně o ničem, protože když někomu odejde třeba motor, spojka apod. tak to asi STK registrovat nebude, že. Když bude mít někdo neseřízená světla a kašle na to, hned je auto nespolehlivé, když si to seřídí než jede na STK je auto spolehlivé... Fascinuje mě, jak to hle může být u nás asi nejvíce zmiňovaná statistika spolehlivosti aut :no:

Ten test na 100 000 km je lepší věc, ale má také svá úskalí. Největší problém je, že testují jen jedno auto, tak to je i o štěstí na kus a ne nějaká statistická pravda. Navíc tu rozdíl v pár bodech hodnocení nic neříká o tom, které auto je spolehlivější. Tam pak hrají roli jen prkotiny a záleží spíš na štěstí, zda se něco drobného zrovna vyskytlo nebo ne. 100 000 km není taky zrovna moc plus to najedou rychle a ne za x let, takže to spíš vypovídá o kvalitě nových aut a ne až více ojetých, kdy se začnou díly opotřebovávat a měnit atd. atd. Ale přesto je to podle mě dobrý test.

Za asi nejlepší zdroj vypovídající o spolehlivosti aut považuji statistiku britské pojišťovny Warranty Direct http://www.reliabilityindex.com/, která pojišťuje auta na servis a má tak přesná data o poruchách a nákladech na opravy a nemá např. důvod ta data falšovat. Tady je její výsledek pro Sportage: http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/112 Výsledek 108 b je mírný podprůměr tj. v podstatě průměrné auto z hlediska poruchovosti a nákladů na opravy (oboje hraje roli). Průměr je 100. Zajímavá je jejich statistika za značky: http://www.reliabilityindex.com/manufacturer (Pro neznalé britské situace - Vauxhall je Opel ;) ). Ale taky je to třeba brát s rezervou, i tato statistika má svá úskalí. Např. záleží, jaká auta se tam dostanou, protože to zahrnuje jen u nich pojištěná vozidla od určitého počtu kusů a i na to, co jsou ochotni pojistit jsou určitá kritéria (stáří, nájezd atd.)...

P.S. Mrzí mě, že tam nemají ve statistice Ceeda (asi málo pojištěných kusů). Ale fascinující je spolehlivost i30 - index 28 :o http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/95 . Kam se na to hrabe Golf, který je taky hodně spolehlivý - index 78. Navíc průměrné stáří hodnocených i30 je tam přes 5 let a u Golfa jen přes 3 roky. :kia: Rio si taky nevede špatně - index 34 :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod ladlen » 04.11.2016 22:53

Ja by som skôr veril tomu testu z Auto Bildu, tých 100 tisíc km najazdili ich redaktori a potom celé auto do poslednej skrutky rozobrali a hodnotil to skúsený technik. Nechcem sa hrať na veĺkého patriota KIE, máme v rodine 2 ceedy a jedno Sportage. Ceedom nevydržia moc brzdové kotúče a platničky, aj komplet spojka sa musela meniť, keď mala okolo 160 tisíc km, ale Sportage III, ktorý mám je zatiaľ vzorný, má najazdené 47 tisíc km a zatiaľ som nevymenil ani len žiarovku.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mickey mouse » 05.11.2016 19:40

Testu Auto Bildu bych věřil, že bude seriózní bez nadržovaní konkrétní značce. O aférkách a podvodech německého autoklubu ví snad každý. Ale je to test pouhého jednoho kusu, jiné statistiky již pracují s více čísly a kusy, takže každý si z toho může vybrat to co mu je bližší a čemu chce věřit. Nicméně to špatné auto určitě není a patří k tomu lepšímu, chci tomu věřit ................ ;)
mickey mouse Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  
Registrován: 04.10.2015
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mv12 » 05.11.2016 21:22

AutoBild test je OK a rád ho sleduju. Hlavně se mi líbí, jak to rozeberou na kousky a poskládají pro nafocení :lol: Má to ale nevýhody a omezení, které jsem uvedl. TUV report je podle mě úplný nesmysl. Takže mi pořád jako nejlepší přehled spolehlivosti aut vychází ten britský reliability index, byť to taky není dokonalé. O ničem lepším nevím a nepovedlo se mi najít. Pokud by měl někdo nějaký tip na další přehledy, budu jen rád :-)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod vladinolive » 14.11.2016 18:48

Ahojte, Kiu Sportage SL EX vybava mam iba chvilku, takze neviem vsetko ovladat ... viete mi poradit ako funguje ten auto dojazd na okne vodica? ako skusam tak skusam ale nefunguje mi to. (ze co robim zle)
:kia: Sportage EX r.v. 2011 1,7CRDi
Obrázek
vladinolive Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 2
Registrován: 26.06.2016
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod mv12 » 14.11.2016 19:21

Nevím sice, jak přesně je to u Sportage, ale u Ceeda a i obecně, co mám zkušenost s automatickým dojezdem, tak páčka má na každou stranu (nahoru i dolů) dvě polohy. V první poloze reaguje okno jen na podržení tj. dokud držíš páčku, okno jede, když jí pustíš, zastaví se. Když zabereš za páčku víc, překonáš menší odpor a dostaneš se do její druhé polohy. Tam už páčku držet nemusíš, tj. stačí rychle přepnout do druhé polohy a páčku pustit. Okno pak jede samo daným směrem do té doby, dokud se zcela neotevře nebo neuzavře ;) Doufám, že jsem to popsal srozumitelně a není to u Sportage nějak úplně jinak :D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod casco » 14.11.2016 20:27

Jednoducho povedane.... Potlacis viac nadol ide ti okno samo uplne dole, potiahnes viac hore, vyleze ti okno uplne nahor. Co je skoda a nechapem to ...da sa to iba u vodica....a je to tak aj na ostatnych novych autach tejto automobilky.... :x
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod vladinolive » 14.11.2016 20:31

teraz viem ze som to zle pochopil :-D auto dojazd som cakal ze bude ked zamknem auto ze sa okno dovre ak je otvorene .... hento ovladam co ste popisali len ma trochu stve ked chcem okno otvorit cca 1-2cm a ako naschval mi to akurat ide moc alebo zase zavrem okno
:kia: Sportage EX r.v. 2011 1,7CRDi
Obrázek
vladinolive Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 2
Registrován: 26.06.2016
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod casco » 15.11.2016 14:43

Ty si vlastne myslel automaticky dojazd okien tak ako to maju ine znacky(VW,Ford...atd.). Tak na toto si budes musiet zvyknut. Kia je co sa tyka tychto "automatickych veci" 100 rokov pred opicami. Na Octisi 1 z roku 1998 som tieto "vymozenosti" uz mal. Dost dlho ma to stvalo a aj stale stve. Neda sa ani dokupit origo modul na tento dojazd. Ani blbe sklopenie spetakov tu nefunguje pri zamknuti auta. Toto uz ale niektore KIe maju...napr. Soul ma na sklapanie zrkadiel pri zamknuti polohu auto. Napriek tomu som s autom zatial spokojny.
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod KIASTORM » 15.11.2016 16:57

Casco,na vsetko toto su dostupne moduli za par euro. Ja mam modul na sklapanie zrkadiel pri zamknuti auta uz asi 5 rokov. Je to nejaka cina,ale funguje uplne bez jedineho zavahania.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Nová Kia Sportage SL/SLE-Zkušenosti a poznatky z provozu

Příspěvekod casco » 16.11.2016 00:03

Tak sem prosim hod linku na ten spetakovy modul....hned si ho objednam. A na ten dotah sa uz v inych vlaknach pytali, ale bohuzial ziadna odpoved.... Vies o niejakom spolahlivom,odskusanom dotahu okien?
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé