Sportage IV

Re: Sportage IV

Příspěvekod Peter1007 » 16.02.2018 09:16

lamar píše:pre ,, Peter1007,,
Kia nemá punc prémiovej značky, ale skúsim zhrnúť Tvoju rec. z trochou nadhľadu.
-Subaru Forester má lepšie 4x4
-Opel Astra doťah okien
-Passat je rýchlejší
-Carens má osvetlenie v zrkadlách
-Fábia je lepšie premyslená
-Opel Meriva je komfortnejšia
-chcel som Mitsubishi out...
............a ZLATÝ KLINEC.........Kia (sportage) ma zaujala, preto som ju kúpil a neľutujem....

Vieš , Peter, porovnávať 4x4 (Subaru je v súčasnosti najväčším výrobcom vozidiel s pohonom 4x4 na svete... info výrobca ). Ale skús zobrať rodinu na dovolenku, sadnúť do Forestra, prejsť 1000 km a potom sa opytať ľudí sediacich na zadných sedačkách,,,tak ako?....Okrem pohodlia by im možno prišlo vhod vyhrievanie zadných sedačiek, ktoré má sportage pomaly už v základe..pomaly..
Je to o prioritách. Ja skôr vidím problém v poddimenzovaných predných kotúčoch (ich výmena nespadá do záruky) a z komfortu, ešte vo výbave Platinum nemožnosť pridvihnúť sedadlo spolujazdca!...Ale aby som nezabudol na GT mám najazdené 60000 km a zatiaľ nič podstatné (to nie je možné...musím sa lepšie pozrieť ;) ) .......



Kia je fajn, len čakal som viac prepracované detaily ktoré by auto rozhodne výrazne nepredražili. To auto je pekné, jazdí celkom dobre, dotiahnuť veci v interiéri pri minimálnych nákladoch a bol by som šťastný ešte viac. Dnes som v spätnom zrkadle videl ako pekne prisvetcuje Sportage 3 do zákrut. Ja si môžem kúpiť čelovku. Vytknúť musím aj batožinový priestor ktorý nemá poriadne háčiky na nákup, žiadne postranné sieťky kam by som dal drobnosti.
K čomu je dobrý systém LKAS ? Používa to vôbec niekto ? Ja som v tom žiaden význam nenašiel. Šoféruje to len 15 sek. Auto nejako ťahá na pravú krajnicu kde sú kamienky a diery. Jediným prínosom bol pre mňa keď som si chcel dať dole bundu, ... ale to zas nafunguje keď si odopnete pás, takže nič z toho. Pri jeho činnosti dosť výrazne ťahá za volant a je to nepríjemné. Hmmm... čo tým chcela KIA dokázať ? LKAS v reálnej premávke nemá použitie. Viac by som sa potešil vyškovému nastaveniu sedadla spolujazdca alebo funkcií AUTO HOLD (vo výbave PLATINUM).
Inžinieri nejako nedomysleli automatické prepínanie diaľkových svetiel. Prečo to nedali ako samostatný gombík ktorým by som to vypol a zapol. Na jazdu so zle nastavenými svetlami alebo oslňovaním diaľkovými som dosť háklivý. Oči mám len jedne !!! Nepochopiteľné ako to mohli takto navrhnúť a ako to mohol niekto schváliť. Systém nie je možné vypnúť bez toho aby som zapol diaľkové svetlá.
Peter1007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 23.11.2017
Bydliště: Stropkov  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sportage IV

Příspěvekod buko1 » 16.02.2018 16:53

LKAS využitie má - napr. na diaľnici, kde zabráni vodičovi ktorý to prehnal s únavou vybehnúť do vedľajšieho pruhu (ak ide skutočne o LKAS a nie o LDWS, pretože to ho len vyľaká). LKAS nie je určený na autonómne riadenie auta....

V slovenskej novinárskej recenzii na STINGER som čítal ako autor popisuje ako využil LKAS na Soroške a bol prekvapený že ten systém to auto udržal na ceste aj v v takýchj podmienkach-

LKAS je tam najmä kvôli novému hodnoteniu bezpečnosti (testy NCAP) - autá BEZ elektronickej podpory totiž nemajú šasnu získať viac ako 3 hviezdičky, aj keby boli super bezpečné... Každý asistenčný systém umožňuje výrobcovi zlepšiť percentá bezpečnosti - a reagujú na to aj niektoré poisťovne, ktoré za asistenčné systémy vo vozidle upravujú poistky smerom dolu.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod mv12 » 16.02.2018 19:13

Mě ty bezpečnostní asistenti v autě spíš vadí. Nepopírám že mohou pomoci v určitých situacích nebo nemotorům, co nedokážou ovládat auto. Ale spíš bychom se měli povinně učit pořádně řídit i v nepříznivých krizových situacích, než spoléhat na systémy. To se v autoškolách nedělá, protože to nikdo nevyžaduje. Ale do auta mi povinně namontují ABS, které ani nejde vypnout, což mě opravdu točí a považuji to za nejnebezpečnější věc, se kterou mě někdo nutí žít a které se musím přizpůsobovat. Přitom jsou situace, kdy auto s ABS nezastaví vůbec nebo o dost později. Kdysi jsem se učil přerušovaně brzdit a závodili jsme, kdo zastaví na kratší vzdálenost. Dnes to za mě dělá ABS a tak hloupě, že i v situacích, kdy je to vyloženě nebezpečné... Neudělám s tím nic. ESP vadí méně a to kupodivu u mnohých aut vypnout jde, alespoň částečně. U cee'da i úplně. Dnes mi to třeba několikrát pomohlo rozjet se do uklouzaných zasněžených kopců. S ESP se auto prostě ani nehlo. S vypnutým to sice hrabalo jak divý, lítalo do stran, ale zachránilo mě to a rozjel sem se...
Tahle "bezpečnost" nám jednou zakáže řídit na veřejných silnicích úplně a budou tu jen bezpečná autonomní vozidla. Otázka není jestli to nastane, ale jak rychle. :-(
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Ljuk » 16.02.2018 19:51

.
Naposledy upravil Ljuk dne 05.09.2019 17:08, celkově upraveno 1
Ljuk Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 06.03.2014

Re: Sportage IV

Příspěvekod snike » 16.02.2018 19:55

@Ljuk ... jeste te doplnim, ze prisvetlovani do zatacky mlhovkou u Sportage funguje jak pises pod 40 km/hod a k tomu jeste musis mit zapnutou smerovku ;) ... jen pri zatoceni se nic nerozsviti :no:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod lubos761 » 16.02.2018 20:50

Také bych doplnil : Není to mlhovka, ale zvlášť světlo...
lubos761 :oops:
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod mv12 » 16.02.2018 21:00

U Ceeda to přisvětluje asi i ve vyšších rychlostech v závislosti na úhlu natočení volantu. Blikat se nemusí. A taky extra žárovka ve světlometu, nikoli mlhovka. Asi nic, bez čeho bych se neobešel, ale je to příjemné a občas pomůže v orientaci.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Milan_SK » 16.02.2018 21:05

Na Ceede mam vyskusane, ze prisvecuje aj v rychlosti okolo 80 km/h.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod buko1 » 16.02.2018 21:41

V Carense mám samostatnú žiarovku v svetlomete. V závisloti na rýchlosti auta a uhlu natočenia volantu sa to rozsvieti (iný uhol natočenia na prisvietenie je pri 60 km, iný pri 30 km/hod.) . Vynikajúce nielen pri odbočovaní, ale aj pri jazde zákrutami.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Omad » 16.02.2018 22:46

prepacte par dni som tu nebol a ocakaval som par konstruktivnych rad a skusenosti na moju otazku ohladom preprogramovania riadiacich jednotiek pri druhej garancke. Ale ako tu tak citam uz tusim tretiu stranu tak sa forum o SPORTAGE zvrhlo na porovnavanie vybav inych modelov co by si mohol kazdy koho to zaujima najst u najblizsieho predajcu alebo na nete.
SKUSIM tomu dat este jednu sancu.
poprosim majitelov SPORTAGE rocnik 2016/2017 o osobne skusenosti s druhou garanckou a prehratim riadiacej jednotky. po prehrati sa mi spotreba ukazovana na palubnom pocitaci zvysila o cca 2 litre bez toho aby som ja nieco zmenil. / rovnake trasy, pneumatiky, naklad, styl jazdy vonkajsia teplota a podobne nezmysly/
A dalsie zistenie..... pri zatoceni volantu na max do prava alebo do lava pocut a citit na volante suchanie ako o nejaku gumu. Ma nejaky majitel SPORTAGE s tymto osobnu skusenost a ak ano tak ako s nou bojuje a pripadne ako sa mu to podarilo odstranit.

Este raz dakujem za konstruktivne a hlavne osobnou skusenostou podporene komenty.
:kia: Sportage 2016, 1,6 T-GDi GT-Line :D
:kia: Sportage 2011, 1,6 benzin EX ---- predaná
Omad Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.08.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2016)
33500 km @ 9.2 l/100km

Re: Sportage IV

Příspěvekod Peter1007 » 16.02.2018 23:03

Ljuk píše:Ja ho využívam na diaľnici a keď je znížená viditeľnosť, taktiež v noci keď je veľa aut v protismere a zle vidieť krajnicu. To že mi otočí volantom pri zatočení považujem za pozitívum, veď ako inak by to malo reagovať, tak že mi to zatrúbi, keď zle vidím, alebo ako? Teraz keď to zatrúbi, kam mám točiť volantom, keďzle vidím, kôli oslneniu? V lete na chovátskej diaľnici v noci, keď som sa pri monotónnej jazde priblížil k k ľavému pruhu, parádne ma to vrátilo späť. Každopádne si to vieš v menu prepínať, akú asistenciu chceš, (napr. len čiastočnú, keď to len pípa).Takto to funguje aj vo VW. Na diaľnici to v pohode šoféruje "samo". Kamarát na VW to skúšal tak, že do volantu strčil pet-fľašu, niekde na nemeckom fóre to vyčítal, vraj vtedy to nepýta obsluhu volantu.

Prisvedcovanie hmlovkou mi pripadá lacné, ako doma robené a ako som už písal, nechcel by som ho ani zadarmo a naviac to funguje len do 40km/h. Keď už tak, potom natáčacie svetlomety.

Neviem ako je to v platinume, ale ja vyškovo nastaviteľnú sedačku spolujazdca mám.

Diaľkové zapínam normálne a nikdy mi to nevadilo. ZAPNEM, zapnú sa diaľkové v auto, ak mám dojem, že by som oslňoval auto z boku, tak ich tuknutím do páčky VYPNEM a naskočia tlmené. Pokiaľ stlačím páčku po auto ešte raz, naskočia trvalé diaľkové- Ak mám dojem, že ma niekto oslňuje, potiahnem páčku k sebe a idú trvale diaľkové. Každopádne nechcel by som prvú polohu "trvalé diaľkové", lepšia je "auto", je to oveľa pohodlnejšie, naviac automatika funguje veľmi dobre a veľakrát chcem pohnúť rukou na stlmenie a už mám stlmené, je rýchlejšia ako ja, až na prípady, kedy ide auto z boku a vtedy si v pohode stlmím.


Zaregujem na tvoje tvrdenie. LKAS som na diaľnici neskúšal, opodstatnenie vidím v sledovaní jazdných pruhov ale určite systém nie je taký rýchly za zníženej viditeľnosti ako si myslíš. Pri bežnej jazde po okrskách a zákrutách vie dosť neprijemne potiahnuť volantom. Pri ľavotočivej zákrute je normálne, že sa viac tlačím k stredovej čiare a držíte volant jednou rukou tak to autom dosť nepríjemne šklbne doprava a potom musíte rýchlo zareagovať a volantom ostrejšie pritiahnuť do ľava aby ste vykružili zákrutu. V 100km/h a rýchlejšom prejazde to človeka vie nepríjemne prekvapiť.

Prisvedcovanie hmlovkami je super. Auto vo výbave Platinum s xenónom to nemá. V noci pri manevrovaní som už niekoľko krát bol nútený cúvať a miesto si nasvietiť xenónom. V teréne ani nehovorím , auto ma svetlomety posadené dosť vysoko a priestor pre autom nevidíte aj keď sedíte úplne hore a nakláňate sa. Vyskúšajte v noci manévrovať na malom priestore ktorý nepoznáte.

Automatické diaľkové svetla sú fajn. Reagujú celkom dobre na oproti idúce auto ale trvá veľmi dlho kým auto prepne späť na diaľkové cca 3 sekundy po tom čo miniete oproti idúce auto. V tej chvíli je človek najviac oslepený a uvítal by som rýchlejšiu reakciu.
Hnevá ma ovládanie tých svetiel. Niekedy potrebujem rýchlo zapnúť diaľkové kvôli zveri, potlačením páčku a aktivujem automatiku a tej trvá cca 3 sekundy kým zapne diaľkové.
Ukážkový príklad tuposti tohoto ovládania zažívam denne. Je to pri jazde cez horizont alebo v zákrutách. Auto v automatickom režime stlmi svetlá , viete, že auto oproti v zákrute je jasne viditeľné ale jeho svetla sa skryjú za zvodidla. Po cca 3 sekundách auto samo rozsvieti diaľkové a Vy ich musíte vypnúť páčkou. Prípadne ich zapnete nasilu a následne ich stlmite čím vypnete automatiku. Výsledok .... vodičovi toho auta by som sa chcel zakaždým ospravedlniť. Automatiku nie je možné vypnúť pri stretávacích svetlách !!! Ďalšie zážitky mám s kamiónmi na horizonte kedy sa blížite so stretávacími svetlami (automatika ich stlmila skôr z dôvodu auta idúceho pred kamiónom) . Na horizontom jasne vidím kabínu kamiónu ale svetla kamiónu sú ešte za horizontom. Čo sa stane ? Samozrejme auto svetla zapne a napáli to kamionistovi rovni medzi oči, rýchlou reakciou svetla stlmím manuálne. Ten kamionista by ma kopal do zadku a popritom mi napáli diaľkové aj on ak by ma stretol. Jediné riešenie je asi prepnúť rýchlo na parkovačky čím sa systém deaktivuje. Neúmyselne ohrozujem iných účastníkov premávky.
Peter1007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 23.11.2017
Bydliště: Stropkov  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Peter1007 » 16.02.2018 23:07

Omad píše:prepacte par dni som tu nebol a ocakaval som par konstruktivnych rad a skusenosti na moju otazku ohladom preprogramovania riadiacich jednotiek pri druhej garancke. Ale ako tu tak citam uz tusim tretiu stranu tak sa forum o SPORTAGE zvrhlo na porovnavanie vybav inych modelov co by si mohol kazdy koho to zaujima najst u najblizsieho predajcu alebo na nete.
SKUSIM tomu dat este jednu sancu.
poprosim majitelov SPORTAGE rocnik 2016/2017 o osobne skusenosti s druhou garanckou a prehratim riadiacej jednotky. po prehrati sa mi spotreba ukazovana na palubnom pocitaci zvysila o cca 2 litre bez toho aby som ja nieco zmenil. / rovnake trasy, pneumatiky, naklad, styl jazdy vonkajsia teplota a podobne nezmysly/
A dalsie zistenie..... pri zatoceni volantu na max do prava alebo do lava pocut a citit na volante suchanie ako o nejaku gumu. Ma nejaky majitel SPORTAGE s tymto osobnu skusenost a ak ano tak ako s nou bojuje a pripadne ako sa mu to podarilo odstranit.

Este raz dakujem za konstruktivne a hlavne osobnou skusenostou podporene komenty.


Na garančke som ešte nebol, mám len 15 000km.
Šúchanie volantu robí aj mne. Na zahraničných fórach som sa dočítal, že to servis nerieši. Asi nevedia ako alebo by to bolo nákladné. Pri najbližšej návšteve to budem reklamovať. Uvidím čo mi povedia.
Peter1007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 23.11.2017
Bydliště: Stropkov  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Ljuk » 17.02.2018 11:16

.
Naposledy upravil Ljuk dne 05.09.2019 17:08, celkově upraveno 1
Ljuk Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 06.03.2014

Re: Sportage IV

Příspěvekod Peter1007 » 17.02.2018 12:25

Ljuk:
LKAS je na diaľnicu , chápem , na okrskách je nepoužiteľný preto ho nepoužívam.

Použitie prisvetcovania mne osobne chýba, niekomu nemusí. Mohlo to byť samozrejmosťou v tomto aute hlavne keď sú svetla postavené dosť vysoko.

Pri svetlách ste ma nepochopil. Automatike rozumiem a viem, že ak nevidí svetlá auta tak prepne na diaľkové predvídať to nevie.
Tak ešte raz to vysvetlím čo mám na mysli. Ak je aktivovaná automatika a auto ma práve stlmene svetlá tak sa automatika vypnúť nedá bez prebliknutia diaľkovými. Jednoducho povedané neviem predísť zbytočnému osilneniu iných účastníkov premávky. Ak v tom niekto nevidí problém tak málo jazdí v noci. Neverím, že sa Vám nestalo že ste blikli oproti idúcemu autu dva krát. Automatika zapne svetla v momente keď oproti idúce auto vychádza zo zákruty, v zápätí ho zaregistruje a diaľkové vypne. Reflexívne chcem svetla rýchlo stlmiť a druhý krát bliknem autu ja. Pri tomto systéme neviem predísť osilneniu. Ak by to bol nezávislí gombík tak ho stlačím automatika sa vypne a nehrozí rozsvietenie diaľkových. Miniem objekt a automatiku gombíkom aktivujem. Momentálne je to lotéria.

Môjmu autu trvá 2-3 sek. kým rozsvieti diaľkové. Neviem , asi máte aktualizovaný softvér alebo Vám to pracuje lepšie.
Peter1007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 23.11.2017
Bydliště: Stropkov  Slovakia (sk)

Re: Sportage IV

Příspěvekod Ljuk » 17.02.2018 14:09

.
Naposledy upravil Ljuk dne 05.09.2019 17:08, celkově upraveno 1
Ljuk Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 06.03.2014

PředchozíDalší

Zpět na Sportage

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé