Sportage - spojka

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Sportage - spojka

Příspěvekod gazpetr » 20.04.2009 12:44

Tak jsem se o víkendu dostal se svým autíčkem do lehčího terénu a podařilo se mi trochu zapadnout. zapnul jsem 4x4 a při vyjíždění se mi trochu zakouřilo od spojky a bylo to dost cítit i uvnitř vozu. Docela jsem se vyplašil co se stalo, nikdy předtím se mi to nestalo. Spojka nyní zabírá normálně, tak doufám že se nic mimořádného nestalo. Předpokládám že je to trochu dimenzované na větší zátěž.
Máte někdo podobné zkušenosti, abych se ještě více uklidnil? :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod spazy » 20.04.2009 13:28

Tak to urcite vsetko by malo,,byt" robene na vatsiu zataz, takze si ju pokrstil :-), moj znamy ma tiez take auto a zavraj s tym tahal kamion a vravel, ze sa mu stalo to iste, prisiel sa pochvalit, tak som sa len cudoval, ze coto robil :shock: , skusal som potom auto a sa mi zdalo, ze spojka zaberala trosku vysie, ale bol to moj dojem ale tvrdil ze je v poriadku.
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Příspěvekod micronimus » 20.04.2009 13:51

každá spojka občas "zamrdí" ... to bys ji opravdu musel dlouhodobou zátěží zapéct aby se zničila ale to určitě není tvůj případ.
Cee´d SW 1,6 CVVT 95kW EX+
najeto: 75000 km
Uživatelský avatar
micronimus Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 141  Témata: 2
Registrován: 15.01.2008
Bydliště: Praha 4 - Modřany  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
62000 km @ 8.5 l/100km

Příspěvekod Zaza » 07.05.2009 14:15

Mě se to taky stalo. Poprvé hned jak jsem měl auto 4 dny jsem couval a protože to nemá redukci tak jsem to asi potrápil. Měl jsem zapnuto 4x4. Pak jsem chodil asi 3x k autu jestli to ještě smrdí a jestli jsem to hned nezkurvil. Pak se mi to stalo když jsem zapadnul. Bude to asi normální. Pokud to netrápí člověk fakt fest asi se nic neděje. Taky mi už v takovym případě svítila i kontrolka 4x4 společně s ABS a brzdou. Takže já myslím, že to dělá ta zadní spojka. Nějak moc se zahřívá.
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Marek_Km » 07.05.2009 14:57

No jo no - amatér ;-) Co ty ventilky, ještě je máš? ;-) :lol: :lol: A co to dnešní pivo? Co děláš, že máš vypnutý telefon? Že se nestydíš. ;-) :lol: :lol: :lol:
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod JanRypal » 29.01.2012 22:11

Spojce jsem dal zabrat v létě když jsem tahal naložený vozík na dětský tábor. Zjistil jsem zajímavou věc. Po 65 tis. je spojka zralá na výměnu. Protože poté, co jsem to chvíli trápil do kopce spojka nejen začala smrdět, ale také prokluzovat (při vypuštěném pedálu a téměř stojícím vozidle šel vytočit motor do otáček). Při normálním provozu je vše zatím OK a jezdí to normálně, ale asi by to chtělo novou. Nevíte někdo kolik by měla normálně spojka vydržet a kolik zhruba stojí výměna i s prací?
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod Beda » 30.01.2012 09:34

Nevim na kolik presne vyjde prace, odhaduji to tak na 3tis. a vic. Jinak na Elit stoji spojka na tvoji Sportage od 6tis. do 13tis. dle vyrobce.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8272  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod superkutil » 24.06.2012 20:26

Ahoj, koupil jsem Sportage 2.0CRDI a když motor běží na volnoběh, tak po lehkém stisku spojky klepe. Když přitom přidám, tak už neklepe. Vypadá to, že je blbě spojka udělaná a že se vibrace z motoru přenášejí na spojku. Také když někdy začnu brzdit motorem a pustím spojku, tak se to celé rozklepe než spojku úplně pustím. Jak je udělané ovládání spojky? Lankem nebo nějakým táhlem?
KIA Sportage 2.0CRDI 103kW r.v. 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
superkutil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 15.06.2012
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod luky » 03.03.2014 14:21

ahoj chci se zeptat da se kia sportage rok 2006.povolit spojka.na 1a 2 rychlostni stupen ok.ale 4a5 stupen kdyz dam plnej tak obcas jdou otacky nahoru
luky Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 04.10.2013
Bydliště: praha vychod  Czech Republic (cz)

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod JanRypal » 27.08.2014 09:33

Na Sportage II je smrad ze spojky úplně normální. Nemá redukci a má velký rozdíl v převodovém poměru mezi jedničkou a dvojkou. Jenže hlavním původcem toho smradu není většinou spojka převodovky, ale mezinápravová spojka 4x4. Ptal sjem se na to u nás v autorizovaném a prý je to celkem normální. Tak nevím...
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod JanRypal » 27.08.2014 09:37

luky píše:ahoj chci se zeptat da se kia sportage rok 2006.povolit spojka.na 1a 2 rychlostni stupen ok.ale 4a5 stupen kdyz dam plnej tak obcas jdou otacky nahoru

Předpokládám, že když máš r.v. 2006 tak máš taky spojku hydraulickou (vedení je spojeno přes spirálu s nádobkou brzdové kapaliny). Pokud ano, tak tato spojka se nastavuje sama a když začne prokluzovat, tak už je tak opotřebovaná, že je potřeba vyměnit obložení...
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod superkutil » 11.12.2017 13:38

Ahoj, měnil jsem spojku ve 120tis.km a teď mám najeto 210tis.km a už zase začíná prokluzovat. To má v KIA spojka tak malou výdrž? Nikdy dřív jsem v autech spojku měnit nemusel.
KIA Sportage 2.0CRDI 103kW r.v. 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
superkutil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 15.06.2012
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Re: Sportage - spojka

Příspěvekod superkutil » 05.02.2018 21:36

Ahoj, mám zajímavý problém. Začala mi prokluzovat spojka na 5ku a 6ku. Pokud motor točí 2000ot a já dám plný plyn, tak se motor roztočí na 3000ot a postupně auto zrychluje. Otáčky se po celou dobu drží na 3000ot. Ale když zastavím v prudkém kopci, který nevyjedou 2 kolky, tak se v pohodě rozjedu a spojka ani neklouzne. Kde může být problém? Nenapadá vás něco? Když jsem to vezl do servisu, tak se to neprojevilo a ani se mi nepodařilo to mechanikovi předvést. Celé auto prolezl a tvrdí, že spojka je v pořádku.
KIA Sportage 2.0CRDI 103kW r.v. 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
superkutil Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 15.06.2012
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé