Radenie 1. rýchlostného stupňa

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod dzukel » 23.05.2016 15:13

Ahojte, mam Sportage 1,7 crdi manuál a mam problém so zaradením 1. rýchlostného stupňa. Jazdím často po meste, a pravidelne mi nejde zaradit. Musim znova vymačknút spojku a mozno na druhy, treti krat sa podari zaradit. Vseobecne aj ked ju zaradim na prvy krat ide tažšie ako ostatne rychlosti. V servise to prijmaci technik vyskusal, potvrdil ze ide ťažko a auto išlo do opravy. Po " oprave" povedali ze vsetko je v poriadku, situaciu sa im nepodarilo vyvolat a tak jazdim so svojim problemom dalej. Ma niekto podobne skusenosti ?
Dakujem za kazdu radu a info.
Kia Sportage 1,7 CRDI 85 KW EX, radio s navi+ cuvacia kamera, parkovací asistent
Uživatelský avatar
dzukel Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 25.02.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod Beda » 23.05.2016 18:44

Radis tu jednicku, kdyz uz auto uplne stoji a nebo se jeste trosku hybe, mne taky nejde zaradit, ale prave, protoze se auto jeste minimalne hybe.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod dzukel » 23.05.2016 20:31

Práveže keď úplne stojí. Keď je ešte trochu v pohybe, tak ide zaradiť absolútne bez problémov.
Kia Sportage 1,7 CRDI 85 KW EX, radio s navi+ cuvacia kamera, parkovací asistent
Uživatelský avatar
dzukel Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 25.02.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod ladlen » 23.05.2016 21:35

Máš to ešte v záruke, tak zájdi opäť do servisu a trvaj na poriadnej oprave. Prevodovky v Sportage sú kvalitné, ja nemám s radením najmenší problém. Len sa nenechaj odpinkať, choď sa s technikom previezť a ukáž mu, ako sa to správa. A ak by to nevedeli, tak sú aj iné servisy v okolí.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod dzukel » 24.05.2016 15:10

To máš pravdu, človek ktorý potvrdil, že to nieje v poriadku a následne po kontrole povedal, že sa im nepodarilo vyvolať problém je sám manažér pre podporu servisnej siete KIA.
On sa nebráni, opravy ako takej len nevedia definovať problém, tak navrhol meniť dotknute súčiastky jednu po druhej. a to by som ma asi viac auto v servise ako doma. V princípe by nebol problém, keby poskytovali náhradné vozidlo ako kompenzáciu, ale to asi môžem iba snívať. Dokonca mi ponuka jazdu v jeho služobnom Sportage, že ak jemu to ide ťažšie. ale ťažšie zaradiť, alebo vôbec nezaradiť rýchlostný stupeň, to je rozdiel . Samozrejme to nenechám tak, jazdím sledujem to pri akých situáciách sa mi to stane a ešte som chcel nazbierať postrehy ďalších majitelov Sportage.
Kia Sportage 1,7 CRDI 85 KW EX, radio s navi+ cuvacia kamera, parkovací asistent
Uživatelský avatar
dzukel Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 25.02.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod spido11 » 25.05.2016 07:24

Ja tiež nemám najmenší problém s radením jednotky (ani iných kvaltov). Takže servis.
A v ktorom servise si bol ?
Kia Sportage III (2011) 1,7 CRDi - kúpené 01.03.2011. Predané 09.12.2016
Octavia III 1,6 TDI (11/2016) biela - kúpené 09.12.2016
Uživatelský avatar
spido11 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1216  Témata: 2
Registrován: 28.01.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Skoda Octavia III (2016)
50000 km @ 4.9 l/100km

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod Polda » 25.05.2016 12:59

Zdravím Vás.
Mám KIA Sportage se stejnou motorizací od února 2016 koupenou jako starší. Je fakt, že oproti bývalému autu VW Golf 4 je řazení o něco tužší, ale zatím jinak bez problému. Nic méně zítra jdu do servisu protože jsem zjistil, že mi někde od motoru mokvá olej. Přímo to neteče, ale spodní část vozidla v prostoru za motorem je od oleje a je vytvořena i kapka, tak uvidím co mi řeknou.
Zatím čus.
Uživatelský avatar
Polda Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 23.03.2016
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
65000 km @ 6 l/100km

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod dzukel » 25.05.2016 13:58

Bol som v servise Bratislava- Lamač, Hodonínska ulica. zo začiatku to tam bolo doslova o hubu, všetko som tam riešil cez Mercedes a tí páni z Mercedesu dali pocítiť, že si " len kia "
Po novom maju už vlastných technikov a uroveň ( aspoň prístup a kounikácia ) je na velmi dobrej úrovni.
Včera som išiel z práce, od naštartovania až domov som zaradil jednotku 15 krát a s toho 1,12,13-ty krát sa mi nedalo zaradiť. ešte chvílu to budem takto sledovať a pôjdem znovu do servisu, ale už budem viac pripravený.
Kia Sportage 1,7 CRDI 85 KW EX, radio s navi+ cuvacia kamera, parkovací asistent
Uživatelský avatar
dzukel Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 2
Registrován: 25.02.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod mouka013 » 19.08.2016 11:37

Dělalo mi to to stejné. Dal jsem to do servisu, a tam mi poprvé tvrdily že vše je v pohodě. Pak jsem na cestě do práce najednou zůstal stát a nemohl jsem tak pět minut zařadit žádnou rychlost. Následně auto bylo předáno do servisu, ať s tím něco udělají. Za dva týdny volal technik, že auto je spravené a vyměnily v záruce spojku. Prý nějaké popraskané pružiny. Od té doby auto řadí krásně. Zařazení jedničky je kapánek tužší, ale už vždy zařadím.
mouka013 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 15.04.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod obulbubik » 06.09.2016 22:15

Mne neslo radit 1-3-5 cize vsetky rychlosti smerom do predu. Musel som sa pohynat na 2ke a potom 4ka - 6ka. V servise mi povedali ze som tam mal napadane kosticky z mysi alebo potkana. Nejaka selmicka si urobila na mojom motore veceru.
Uživatelský avatar
obulbubik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 21.03.2016

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod Mirse » 14.09.2016 07:13

Včera mi kamarád sdělil, že se mu stal podobný problém - zařadil 3 a už jí nemohl vyndat, šlo to prý až po velmi hrubém násilí, auto (Sportage III, manuál.řaz.) odvezl do servisu a bude čekat na výsledek, servisák mu zatím řekl, že to mohl být ulomený zub (?) , pak dám info co se stalo ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Radenie 1. rýchlostného stupňa

Příspěvekod forrester » 17.09.2016 12:16

@dzukel skus slovakiaauto na panonskej ceste, chodím sem už s druhým ceedom, nejakých 7 rokov, predtym som skúšal servisy v PN a TT ale tam to bola hrôza, náhradne vozidlo nie je problem, dali mi ho keď mi menili zadný nárazník, a ponúkali mi ho aj teraz keď mi menili predné svetla

odoslané z Xperia Sirius
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé