odpojení 4x4

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Příspěvekod Návštěvník » 06.02.2009 19:01

Tak teď teda nevím. Dělal sem přední diferenciál na TD 98-99 a měl sem ho celej venku z auta a žadná hadička nikam nevedla. Ani když jsem montoval AVMka na 2000covku tak taky nebyla. Max odfrk z diferáku. A kam ta hadička vede? Jestli soudruzi v Korei nezkoušely něco nového. A nemáš na diferáku nějaký pístek, který zasouvá vidličku přiřazení předku? Něco jako u starších zjeepů na vývoz do evropy.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 27.04.2009 15:40

Zdravím... Mám Sportage r.v. 96 ovšem prý je to "amerika"
Problém je tady už popsaný jako divné Vrrrrrr z předního kola, ale mě to začne dělat když přejedu nějaký hrb např. zpomalovací retardér (ale stačí špatně udělaný povrch vozovky. Přestane to když zpomalím na cca 30km/h nebo přejetím nějaké další nerovnosti (ovšem to ne vždy) 4x4 používám skoro při každém parkování, protože máme vysoké obrubníky a lépe se najíždí s připojeným předním náhonem.

Další problém mám s kontrolkou poruchy motoru. Rosvítí se když jedu víc než 120km/h na pátý rychlostní stupeň, ale když přeřadím na čtyřku tak to zhasne. V servisu na diagnostice jim to hlásilo špatnou lambda sondu, ale je mi divný že to dělá jen když jedu na "pětku"

Díky za každou radu... fakt nevím co s tím a v kiaservisu by evidentně zkoušeli postupně vše měnit a to by se člověk nedoplatil.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 09.05.2009 11:26

kurnik :-( znova mi nefunguje predok na Kii r.v. 2001.....po výmene hadičiek šlo všetko OK a zrazu nefunguje, asi to idem vymeniť za AVM volnobežky...hadičky su v poriadku , žiadne čudné zvuky a nefunguje, čo by som mal skontrolovať, lebo v Kii servise vedia menej ako ja :D a ešte sinza svoju nevedomosť dajú štedro zaplatiť :drool:
dík za nejaku radu
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod georgy04 » 05.06.2009 19:31

Ahojte..
Mam KIU Sportage rv. 2000, mam ju asi 4 roky, kupoval som ju s 125000km, teraz ma 190000km no uz dlhsi cas mi prestava tahat predok.. Ak ho zapnem tak v nom strasne trepe, on proste povoli a nieco v nom tresne.. Čim dalej tym menej taha.. Teraz uz snad ani netaha.. O probléme som tu uz cital a ma to byt vraj ta podlozka pod volnobezkou alebo volnobezka ak sa nemylim, ale taktiez tu bolo spominane o podtlakovom spinani ktory bol vyvrateny.. tak sa chcem spytat, ta hadicka co ide dnu do naboja ta je abs? lebo ked na to okom tak pozriem, tak uvazujem lebo vchadza rovno do naboja.. A tiez rozmyslam ze keby som to uz dal robit, ci sa tam neda nejak dorobiť uzavierka ale nech je mechanicka.. nechcem to spustat manualne.. Diky


edit: teraz som sa na to bol trocha pozriet do blata a zistil som ze na spiatocku ziadny problem, ani jedno preskocenie..
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 07.06.2009 19:38

To Chroustal : Ty si mýliš pjmy a to diferencial a naboj kola a ak hladaš hadičky podtlakoveho spínania volnobežky naboja v diferaku a nenajdeš ich tam tak by si tu nemal dávať rady ale iba príspevky tipu poraďte mi a nemagoriť tu ostatnýc. Pre tých ostatných skuste si prečítať moje príspevky na strane 1.Ak nieco bude treba po dlhšej pauze ak budem vedieť poradím .
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod georgy04 » 07.06.2009 22:51

tak som nakoniec zistil ze su v haji volnobezky v nabojoch.. zuby su uz uplne vymlatene.. a natiahnute do jednej sprany.. vymenil som pravu volnobezku s lavou a teraz mi 4x4 ide dopredu a dozadu nie..

len mi prosim poradte co je to ta hadicka ktora mi vstupuje do vnutornej strany naboja, lebo aj po odpojeni oboch hadiciek naprava ide.. a podla tohto obrázka súdim že mám asi "Mechanický typ NOVÝ"
Obrázek
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 08.06.2009 12:44

tak to už niekto prerobil z podtlaku na mechaniku lebo ta hadička je na 100%podtlak
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod georgy04 » 08.06.2009 15:13

a čo sa mi oplati viac? dat to naspat na podtlak alebo to nechat tak a kupit nove volnobezky? ja myslim ze takto to bude urcite lepsie kedze odpadne problem s tesnenim..
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 08.06.2009 21:01

masš uplnu pravdu podtlak je problemvý ja mám mechanicke jazdím 70%teren a som stým uplne spokojný.Ale pri vyradení predneho náhonu treba kusok cuvnuť
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod georgy04 » 08.06.2009 22:41

ak by bolo možne ak maš nejake icq pošli mi ho spravou.. potrebujem troska lepsie poradit.. taktiez jazdim vela terenu a mam uz vybite manzety a ked som to dnes rozobral kôli tomu ze mam strasne volnu poloos v naoji tak sa mi zda akoby na mieste kde vstupuje do naboja poloos chybalo nejake silonove futro alebo nieco take.. potreboval by som nejaky obrazok z katalogu ako to tam vsetko je..
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 10.06.2009 22:23

Obrázek
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod georgy04 » 10.06.2009 22:31

tak to je presne to čo tam nemam.. hned mi bolo podozrive ze am niečo chyba.. vdaka.. do tyždňa by som mal mať taktiež tento katalóg tak sa poriadne pozriem na niektore veci.. dik
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 10.06.2009 22:36

su tam ihličkove ložiska take mikro to tam mohli vymysliet len v korei puzdro, gufero a kružk klzný podla obrazka čisla 6,16,10,13
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod georgy04 » 10.06.2009 23:06

nebolo by lepšie nahradiť to ložisko polyamidovym puzdrom?
georgy04 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 8
Registrován: 05.06.2009
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Příspěvekod snezienka » 10.06.2009 23:25

to davali sudruhovia do bicyklov zn. Ukraina a nebolo to bohvie čo.Ale teraz važne na poloosi su dosť namahane a to ložisko je ozaj dosť slabé,ale pokial je gufero O.K.tak je to vporiadku.treb to vymenit všetko .Cena nd.jednej strany bola v jeseni cca.do 30€
snezienka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 11.12.2008
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Sportage I (1999)
220000 km @ 7.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé