Praskanie/pukanie v náprave

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Maco76 » 23.02.2016 10:16

Ahojte ;) mám už vrásky z môjho auta ( Kia Sportage 2.0 CRDI 4x4 , r. v. 2006 a najazdené má 117000km). Pred cca dvoma mesiacmi som spozoroval nepríjemné praskanie alebo pukanie z nápravy hlavne pri zatáčaní do prudších zákrut alebo pri parkovaní. Na diaľnici alebo po rovnej ceste ked idem tak nič. Robí to väčšinou ked je sucho. Všimol som si, že ked je vlhko a teplejšie tak to bud nerobí vôbec alebo len sem tam taký tichý puk to spraví. Bol som už v piatich servisoch a nič. V provom mi najkôr vymenili silentbloky a potom horné uloženie tlmičov, pričom zvuky vôbec neprestali. V ostatných servisoch mi všetko kontrolovali niekoľko krát a povedali mi, že má kašlať na to, lebo všetko je pevné a nikde necítia vôlu. V jednom servise mi povedali, že to vidia na hrebeň riadenia, no neboli si istý na sto percent. V ostatných servisoch mi zase povedali, že riadenie to nebude určite. Kontrolované boli aj homokinetické klby a bolo povedané, že sú ok. Nikde ževraj nič netečie a taktiež ani nič uvolnené nie je. Už mám hlavu v smútku a už si domýšlam stále nové a nové zvuky lebo mám už z toho nervy. Poraďte mi prosím čo to môže byť a načo by som sa mal zamerať. Ďakujem pekne
Maco76 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 23.02.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: !!! Praskanie/pukanie v náprave !!!

Příspěvekod zulyk » 23.02.2016 12:36

za tie kontroly, ktore si mal v tych servisoch si niekedy aj platil?
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: !!! Praskanie/pukanie v náprave !!!

Příspěvekod ohen10 » 23.02.2016 12:59

Kedze je to 2006, urcite platil, urcite to nema v zaruke. Aspon tie vymeny.
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: !!! Praskanie/pukanie v náprave !!!

Příspěvekod Stefi » 23.02.2016 14:42

:? Podľa toho. čo popisuje, by mohlo byť príčinou opotrebovanie homokinematického kĺbu :roll: https://www.google.cz/webhp?sourceid=ch ... BD%20kloub
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: !!! Praskanie/pukanie v náprave !!!

Příspěvekod Maco76 » 23.02.2016 14:58

No takto v tom prvom, kde mi menili silentbloky a horné uloženie tlmičov tam som samozrejme aj platil.. v tych dalších štyroch naštastie nie lebo všetko som mal vybavené po známosti u dobrých mechanikov. Tie homokinetické kľby mi pozerali, ale len tak okom, že vyzerajú v pohode takže asi to dám pozrieť normálne nech to rozoberú a nech pozrú, čo je vo veci aby som mal na sto percent jasno. Zatiaľ ďakujem.
Maco76 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 23.02.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod martinneci » 23.02.2016 21:18

Zdarec, mám úplně ten samí problém. Už jsem vyměnil snad úplně vše a pořád se nic neděje. Auto se tváří v nejlepším stavu a zvuky jsou pořád, už mi s toho pomalu hrabe a hlavně to pořád poslouchám. :no:
martinneci Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 24.05.2015
Bydliště: Třeboň  Czech Republic (cz)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Beda » 23.02.2016 22:40

Nez jsem docetl cely prispevek, tak jsem myslel na homokinetaky, bohuzel bude to sazka do loterie. Zalezi jen jak brzo se trefis tim postupnym menenim vseho mozneho :| Ja ted resim bouchani od predni napravy a v 90% sazim na tycky, uz maji za sebou 130tis., ale protoze si chci byt jisty a usetrit si praci, tak jsem koupil i nove cepy a silentbloky.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod martinneci » 24.02.2016 19:03

Nejhorší je, že se všechno tváří v porádku :help:
martinneci Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 24.05.2015
Bydliště: Třeboň  Czech Republic (cz)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Maco76 » 24.02.2016 19:48

Hej presne tak. Všade mi povedia, že je všetko v poriadku a že mám kašlať na to. To sa však jednoducho nedá, ked non-stop počujem hnusné zvuky z podvozku. Mne povedali, že si myslia, že to budu najskôr zvislé čapy, no skúsim najskôr poriadne pozrieť tie homokineticke klby. Dokonca v jednom servise mi skoro celý podvozok vystriekali olejom s tým, že to pomôže. Nepomohlo ani trochu. Tak už neviem . :( :? :no:
Maco76 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 23.02.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod martinneci » 24.02.2016 21:06

Mě už to dělá i na rovině, vždy při jemném přidání plynu a z nerovností vozovky se zvuky zvýrazňují. Nejdivnější je, že na to má vliv ujetá vzdálenost a někdy i zahřátí celého auta. Já mam najeto 170 tisíc. Kamarádovi to dělá taky něco podobného a ten má 95 tisíc na tacháku. :no:
martinneci Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 24.05.2015
Bydliště: Třeboň  Czech Republic (cz)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Beda » 24.02.2016 21:23

Kovove zvuky z napravy pri pridani jsem resil ja zde viewtopic.php?f=167&t=5207 bylo treba dotahnout poloosy.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Maco76 » 25.02.2016 09:21

Mne to naštastie robieva "len" pri zatáčaní do prudšej zákruty alebo pri parkovaní. Dokonca to robí aj ked stojím na mieste a vytočím volant na doraz do jednej alebo druhej strany tak to pukne. Ale nie vždy. Všimol som si, že to poriadne pukne aj ked prejdem cez retardér alebo vyjdem s autom na obrubník. Vtedy sú tie zvuky najhlasnejšie a mám pocit, že sa mi tam každú chvílu niečo urve.
Maco76 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 23.02.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod zulyk » 25.02.2016 09:22

nieco podobne poznam aj ja...rozny klepot od podvozka, ale iba ak je zima (teploty okolo 0 a nizsie)...v zime, ak sa auto zahreje, klepot prestane (ale nie vzdy)....ak sa otepli vonku (teploty nad 0) klepot prestane.... servis len povie tradicnu vetu, vsetko je ok, nevedia co to je...v zime to strasne rozculuje :x
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod Maco76 » 25.02.2016 19:28

Mne to robí stále aj ked je zima alebo ked je teplo. Ustúpi to len keď prší a je vlhko... aj to iba na chvílu
Maco76 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 23.02.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Praskanie/pukanie v náprave

Příspěvekod servisak2432 » 09.08.2019 12:21

Mám KIA sportage III:2012 štvorkolku,najazdené už170tis.km a začali sa ozývať nepríjemné zvuky zo zadnej nápravy,pripisujek to do ložísk,bol som sa pýtať v Lučenskom servise KIA stojí 1ks ložisko 170€ ???? Za tú cenu by som mal asi 6ks ložísk a to už nehovorím,čo by pýtali za opravu,výmenu tých ložísk v zadnej náprave.Tiež mi začala vrzgat predná náprava,tam odchádzajú puzdrá guľových čapov, no na to množstvo km sa už ani nečudujem,veď všetci vieme v akom stave sú naše cesty.
servisak2432 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 15.08.2018
Bydliště: Lovinobaňa  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé