Vyhřívání čelního skla

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod plechi » 31.01.2011 13:28

Ahojte, mám krátce Sportage 2006, zatím se seznamujeme, ale narazil jsem na problém s vyhříváním čelního skla. Prvních pár jízd, když bylo ráno hluboko pod nulou a bylo omrzlé sklo, stačilo nastartovat, pustit ofuk na sklo, zapnout vyhřívání (zadní sklo, zrcátka, čelní sklo) a do minuty námraza pod stěrači rozmrzla a po chvilce jízdy bylo sklo čistý bez škrabání. Předchozí majitel říkal, že to má klasicky vyhřívané sklo pod stěrači + topné spirály v ofuku skla pro rychlé odmrazení - fungovalo to, tak jsem to neřešil.

Teď už asi týden nejsem schopný přimět Sportage k tomu, aby sklo rozmrzlo - začne rozmrzat, až když se ohřeje motor (topení). V manuálu se píše, že výhřev čelního skla se pouští společným čudlem pro vyýhřev zadního skla a zrcátek --- zadní sklo a zrcátka topí, čelní ne a z ofuků skla valí studený vzruch. Pak tam je ještě čudl se symbolem čelního skla - ten je jen pro směrování vzduchu pouze na sklo ???

Koukal jsem na pojistky a ty jsou separátně jen pro zrcátka a zadní sklo. Mám tam automatickou klimu, která má tak trochu svojí hlavu, tak jsem zkoušel i automatiku hned po startu a ta jen zapne ofuk na sklo a stále nic nehřeje.

Jak to funguje u vás a jak máte řešený vyhřívání čelního skla? Jsou vůbec nějaké topné spirály v ofuku? Manuál (uživ. příručka) stojí za houby :-/
Jo a čím se u vás spouští vyhřívání čelního skla - společně se zadním?
Naposledy upravil plechi dne 31.01.2011 14:29, celkově upraveno 2
plechi Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 08.01.2011
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

Kia Sportage II (2006)
110000 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod bono » 31.01.2011 13:39

budu na 99% vadne kontakty,cize vyrezat cel.sklo a premerat inak sa ktomu nedostanes
Uživatelský avatar
bono Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 22.05.2009
Bydliště: BRATISLAVA  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
13600 km @ 5.5 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod vegas » 31.01.2011 14:24

Vypadá to, že do odporových drátů v ofukách nejde proud. Zkus znovu projít pojistkovou skříň a zjistit jestli nejsou napojeny na nějakou pojistku. Pojistka nemusí být ani vyhořelá, stačí aby dobře neseděla a nemusí správně fúngovat. Jestli to nepomůže budeš se muset přes palubovku dostat k těm odporový drátům a zjistit jestli žhaví.
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod plechi » 31.01.2011 14:46

bono: tak na 99% bych se na vytahování čelního skla mohl vytento ... :no: To se s tím radši smířím.

vegas: otázka je, jestli tam to vytápění v ofukách vůbec je :-) Pokud ano (dávali to do Sportage?) + tam je vyhřívané sklo -> že by odešly 2 věci najednou?
plechi Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 08.01.2011
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

Kia Sportage II (2006)
110000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod cristal » 05.02.2011 12:59

AT 1) Mám JES 2008 a tiež automatickú klimu. Rozmrazovanie predného skla je na klime označený "čudlikom" ako ty hovoríš. Vtedy sa ti zapne ofuk predného skla ako aj klima na "vysušenie vzduchu". Ak zapneš zadné vyhrievanie zapne ti el. ohrev zadného skla + späťaky. El. ohrev predného skla nemáš pokiaľ sa lepšie nepozrieš a neuvidíš slabé zvlnenie na prednom skle. Taktiež by si určite mal chráneny tento okruh, takže k nejakému orezávaniu predneho skla by som sa ani vôbec nenadchýňal.
AT2) Ak by si mal špirály na ofuk predného skla taktiež by si mal chráneny tento okruh a kedže ani v manuály nie je zmienka o takejto poistke tak to asi nebude.

Može to byť len nejaka banalita, napr. omylom zapnutý vnútorny okruh, alebo neočistené nasávanie čerstvého vzduchu. Toľko môj názor. Nemám el. schemu, ale každy el. okruh musí byť chráneny a kedže nie je o nom ani o poistke ani zmienka tak tam ani nieje. :no:
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod plechi » 05.02.2011 23:47

cristal:
AT 1) Funguje to jak popisuješ a tak je to popsáno i v manuálu. El. ohřev čelního skla má být jen pod stěrači a pod nimi je sklo černé, takže tam výhřev být může.

AT 2) O spirálách v ofuku čelního skla jsem ještě nic nezjistil, ale fakt je, že za jistých podmínek se mi po ránu sklo odmrazí velice rychle (námraza taje) a někdy to sleze až po pár kilometrech, až se ohřeje motor. Na logiku jak to funguje jsem ještě nepřišel ;-)
plechi Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 08.01.2011
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

Kia Sportage II (2006)
110000 km @ 7.5 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod cristal » 06.02.2011 15:48

To by mohlo byť pod tym čiernym lemom, ale keď to nemá istenie tak to tam asi nieje. Môže to spínať spoločné rele pre ohrev, ale ak tam nie je poista tak pochybujem. .. :? Ja by som bol len rád
Uživatelský avatar
cristal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 10
Registrován: 10.11.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage II (2008)
103000 km @ 9.5 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod JanRypal » 21.06.2011 01:19

Je to přesně tak. Vyhřívání čelního skla je jen pod stěrači (když se podíváš zblízka na tu černou část, uvídíš to tam). Spíná se to společně se zadním sklem a zrcátky čudlem na klimatizaci, pojistka a relé je v pojistkovce pod kapotou. Druhý čudl na klimatizaci je pouze pro ofuk čelného skla zevnitř. Pátral jsem jestli jsou v ofuku nějaké dráty nebo něco, ale na nic jsem nepřišel. Jakou máš úroveň výbavy? U nejvyšší úrovně je napsáno vyhřívání čelního skla, ale kdoví co to znamená...
Kia Sportage II (2005) 4x4, 2.0 CVVT 16V DOHC, Active Ex
Uživatelský avatar
JanRypal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 12.06.2011
Bydliště: Valašské Meziříčí  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage II (2005)
99999 km @ 10 l/100km

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvekod dulko » 05.04.2019 17:25

Mne teraz prasklo sklo od ohrevu. Asi to bola výrobná vada.
Kia Sportage 2.0 CRDI AWD, Gold, r.v. 2010 18"kolesá,
dulko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 05.01.2009
Bydliště: Kysuce  Slovakia (sk)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé