Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod lemurko » 01.06.2011 14:27

Seruste
som spokojným majitelom Kia Sportage 2011 no co ma dorazilo su dve veci ktore neuveritelne chybaju a to oojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel.
Riesit to uz niekto ?
Da sa to dodatocne vyriesit ?

Dik za kazdu odpoved
Kia Sportage 2011 EX , 1.7CRDI TECHNO ORANGE
Uživatelský avatar
lemurko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 01.06.2011
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
1200 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod vladislav » 01.06.2011 15:34

To tu asi nikdo neřešil..Aspon o tom nevím..Já například jsem za to sklápění na knoflik rád..Automatické sklápěni mi nechybí...Mám problémy s vraty u garáže..Se šířkou.. :lol:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod akstra » 01.06.2011 15:36

Nikde v návode som o takomto niečom nečítal (mám mesiac starú Kiu Ceed). Viem, že Toyota Avensis to má nastaviteľné.
akstra Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 09.03.2011
Bydliště: Turzovka  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2011)
23300 km @ 5.1 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod Sbormistr » 01.06.2011 16:24

Taky mi automatické sklápění nijak zvlášť nechybí i když by nebylo k zahození. Přidám nepříjemný zážitek. V Č. Budějovicích je jedna tunelová myčka, která vyvrací zrcátka. U ceeda když jsem je zapomněl sklopit, tak jsem je vrátil rukou zpátky. Nedávno jsem se Sportage taky zapomněl a byl jsem v pr...... Nešlo to vrátit ani ručně ani knoflíkem. Tak jsem si dal cigárko na uklidnění a pak asi na pátý pokus se to motorkem povedlo. Chlapi, dejte si na to pozor.
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4873  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
39897 km @ 4.91 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod elem » 01.06.2011 16:29

To je dobra pripominka, taky jsem nad tim premyslel, kdyz mi to mycka, nebo nejakej darebak vyvrati, jak to dat zpet. Dojezd oken mne taky prekvapil, mackal jsem klic jak blazen a okno se nedovrelo. No jde o zvyk. :lol:
KIA Sportage III 2011 1,7 CRDi Comfort + Obrázek
Uživatelský avatar
elem Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 2
Registrován: 22.04.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage III (2011)
17000 km @ 6.5 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod Sbormistr » 01.06.2011 16:39

Offtopic :
Tys vyměnil Bič boží za Helmuta?
Niro 1.6 GDI HEV Exclusive + Premium Paket 2017 Obrázek
Sportage III 2.0 CRDI 4x4 Exclusive 2011-prodáno 2022 Obrázek
Cee'd SW 1.4 CVVT 2007- prodáno 2018

Když všechno zklame, přečti si návod
Uživatelský avatar
Sbormistr Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4873  Témata: 20
Registrován: 08.02.2011
Bydliště: Včelná  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (14) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Osobnost klubu (1)

Kia Niro (2018)
39897 km @ 4.91 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod lemurko » 01.06.2011 16:54

Viem ze na forde si to chalani dorabali jednoduchym rele v poistkovej skrini tie spetaky a krasne to funguje prides a auto a zamava ušami :)
Verim ze to musi ist aj tu podobne ...
Budem patrat pokedy to nespravim je to MEGA prakticke
Kia Sportage 2011 EX , 1.7CRDI TECHNO ORANGE
Uživatelský avatar
lemurko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 01.06.2011
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
1200 km @ 6 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod elem » 01.06.2011 17:10

Sbormistr píše:
Offtopic :
Tys vyměnil Bič boží za Helmuta?
Kdo si hraje nezlobi :-) :kia:
KIA Sportage III 2011 1,7 CRDi Comfort + Obrázek
Uživatelský avatar
elem Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 178  Témata: 2
Registrován: 22.04.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia Sportage III (2011)
17000 km @ 6.5 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod Patrik1974 » 01.06.2011 21:25

Vo firme máme Mitsubishi Pajero staršie aj nové a speťáky sa nesklápaju automaticky ale tiež tlačítkom zvnútra to by som neriešil ale samozrejme to je elegantné že ťukneš na diaľkové a sklopí zrkadlá a ešte k tomu zavrie aj okná. Mne ten dojazd okien stačí u mňa lebo ajtak navštevujeme podzemné garáže kde ovládanie rampy je na mojej strane.
Kia Sportage III ( MY 2012), 2.0 CVVT,2WD, Cassa White, EX+príplatková full výbava.
Obrázek
Patrik1974 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 445  Témata: 12
Registrován: 26.05.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
49800 km @ 7.5 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod lubos761 » 01.06.2011 22:52

:CZ: Ahoj.
Na Cordobě jsem měl dojezdy oken a je to velmi praktické. Po zamčení dálkou byla 100% jistota, že nezůstalo pootevřené okno vzadu, třeba od dětí zapomenuté. Ptal jsem se na to v autorizovaném servisu PEMM Brno. Technik mě sdělil, že je to možné dodělat, ale za pomocí neautorizovaných elektrosoučástí. Do New Sportage to ještě ale nedělali. Je to příliš nové auto. Ale neměl by to být problém, ani se zárukou. Docela vážně o tom přemýšlím. Byla to dobrá vychytávka. Zrcátka si sklopím ručně. To mě nevadí. Není to potřeba dělat až tak často. Spíš bych měl obavu, aby častým používáním sklápění zrcátek pak neplandaly jak sloní uši, jak se to vychodí...
Pozdrav všwm Luboš761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod lemurko » 01.06.2011 23:49

No je to mozne ze je to moc nove a nenajdem nic ako tie spetaky poriesit , no a uznajte ze ten dojazd okien je zaklad sak to mala moja Laguna z 2002 Fordy to maju rovnako vo vybave, neuveritelne ako ma vie nastvat takato vec lebo pri 24tisicovom aute uz snad toto je zklad.
skoda no ...
V kazdom pripade ak ste si todali spravit napiste kde a ak sa da cenu alebo ak sami doma popiste ako na to :)
Kia Sportage 2011 EX , 1.7CRDI TECHNO ORANGE
Uživatelský avatar
lemurko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 01.06.2011
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
1200 km @ 6 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod mir.jar » 09.06.2011 07:29

ja som sa veru nestretol s autom co by nemalo automaticky dojazd. Ked som videl, ze sportage to ma len u sofera riadne ma to zarazilo. Skoda.
Kia Sportage 2011, 2.0 CRDi, predny nahon, vybava EX + doplnok: cuvacia kamera, GPS, subwoofer, stredovy reprak
Uživatelský avatar
mir.jar Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2211  Témata: 8
Registrován: 08.03.2011
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (4)

Kia Sportage III (2011)
70000 km @ 7.5 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod MinQ » 09.06.2011 08:43

Ahojte, aj ja sa chcem s Vami podelit so svojimi skusenostami. Ak si prerobis sklapanie zrkadiel, aby sa Ti pri nastartovani automaticky odklopili, nebude to fungovat nasledovne? Dam klucit do polohy zhavenia (zrkadla sa zacnu odklapat). Zacne startovat (zrkadla postoja, pretoze pri startovani sa prerusia vsetky el. spotrebice - svetla, radio atd.) nastartujem (zrkadla dokoncia cyklus odklopenia). A ked potrebujes nastartovat len na chvilu (napr. v servise, alebo len tak, alebo si to rozmyslis a vypnes motor ;) potom budes mavat zrkadlami, ako slon usami :yes: . To iste plati aj ked das tie zrkadla sklapat na otvorenie auta s DO. A nenastane problem, ked nahodou tie zrkadla uz dokoncia cyklus odklopenia a napr. pri nepodarenom startovani (nuz raz sa mozno aj to stane), nespravia nahodou opacny cyklus? Nesklopia sa pri znovu pokuse o nastartovanie? Ak by to vsetko bolo tak ako popisujem, moc efektne by to nebolo. Uz na niekolkych svojich autach som sa cudoval, preco je sklapanie zrkadiel manualne. Takto mi to bolo nejako podane v servise Nissan, ked som mal este QashQai.
A ked sme uz spomenuli automaticke dojazdy okien pri zamknuti (tak toto je skutocne skvela vec, zrovna vcera som riesil manzelku, lebo na svojom aute nedovrela spolujazdcovo okno a pri nenormalnom lejaku znicila potah z Alcantary :no: . Dojazdy mi skutocne perfektne sluzili na Skode Octavia. Dal som si ich potom nasledne namontovat aj do Nissana QashQai za neuveritelnych 18.000 Sk. Od tej doby uz okolo okien nic poriadne nefungovalo. Automaticke dojazdy stale resetovali nastavenie dorazov okien. Velmi dobre sa poinformujte, v pripade zaujmu dodatocne domontovat tieto automaticke dojazdy. Ahojte
MinQ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 2
Registrován: 01.04.2011
Sponzor (1)

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod lemurko » 26.06.2011 14:29

To porovnanie so slonimi usami je zaujimave avsak nepravdepodobne aby sa to takto chovalo :)
vysvetlim
riesi sa to cez poistku elektrickeho zamknutia dveri uplne jednoducho cez rele s oboma spínacimi polohami, teda ak su dvere zamknute cez dialkove odvladanie rele vypne a tým spoji okruh zlozenia zrkadiel a naopak ak otvoris dvere rele sa zapne a tým prepne okruh na otvorenie zrkadiel :)
Ide o to ze tu sa to tak moc neda spravit resp nieje manual na to , preto som to tu zacal riesit ...

No o dojazdoch nebudemuz pisat mozno len jednym slovom ... stápne ... ze to tam proste nieje :(
Kia Sportage 2011 EX , 1.7CRDI TECHNO ORANGE
Uživatelský avatar
lemurko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 01.06.2011
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2011)
1200 km @ 6 l/100km

Re: Dojazdy okien a automatické sklápanie spatných zrkadiel

Příspěvekod jinsou » 15.02.2012 22:07

Uživatelský avatar
jinsou Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 1
Registrován: 19.01.2012
Bydliště: Odolena Voda  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé