Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod Amalfi » 12.09.2016 09:44

No kdyz je sero a dojedu se zapnutymi svetly. Tak to auto ma comming home funkci, tj po vypnuti motoru i zamknuti auta jeste chvili sviti a pak sami zhasnou. Stejne tak je to s welcome light - dalkacem kdyz otevres kdyz je sero tak se svetla rozsviti, po case zase zhasnou, teda pokud nenastartujes.
Sportage 1.6 TGDI 2016
Carens 1.6 GDI Comfort plus 2014
Sorento 2.2CRDI 2023
Proceed GT 1.6 TGDI 2019
Sportage HEV 4x2 2022
Uživatelský avatar
Amalfi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
0 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod Jiří Škoda Bc. » 12.09.2016 11:26

Mám to na Sportage tiež prepnuté na auto, senzor si to vyhodnocuje sám. Prídeš ráno, otvoríš a svetla svietia, otvoríš druhý krát kľúčom a svetlá zhasnú. Pri odstavení je to to isté, kľúčom zamkneš a druhý krát zamkneš a vypneš svetlá. :thu:
Uživatelský avatar
Jiří Škoda Bc. Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 156  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Liptovský Mikuláš  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
126500 km @ 7.19 l/100km

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod hanns2016 » 10.05.2019 11:46

AMartyn píše:Ono je to vlastně jednoduché, chci vypnout po nastartování automatické rozsvícení světel co mám na autě...
Chci aby mě svítil jen tachometr a jelikož mám denní svícení napojeno přes řídící jednotku tak, že svítí, když mám vyplé světlomety, tak musím vypnout automatické rozsvicování světel...


ahoj, chtěl jsem se Tě optat, jestli se Ti podařilo vypnout to automatické zapínání potkávacích světlometů, protože já to také nemohu najít - díky za odpověď
hanns2016 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 27.05.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod hanns2016 » 10.05.2019 11:52

Beda píše:Hledej v pojistkove skrini v motorovem prostoru 15A pojistku s nazvem DRL, to ti vypne po vytazeni automaticke zapinani svetel po nastartovani :idea:

tak to sice vypne automatická světla, ale BOHUŽEL i osvětlení přístrojové desky ..... takže tahle rada je nepoužitelná
hanns2016 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 27.05.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod buko1 » 11.05.2019 19:37

U vozidiel vybavených senzorom sa:
a) automatické zapínanie svetiel sa zapína/ vypína na rovnakej páčke, kde sa zapínajú parkovacie/stretávacie/diaľkové svetlá. Stačí maličkosť - prepnúť to z polohy AUTO do polohy OFF.
b) funkcia uvítacieho osvetlenia a oneskoreného vypnutia svetiel sa zapína/vypína v palubnom počítači (položka Užívateľské nastavenia).
c) DRL by sa vypnúť nemalo dať, ide o funkciu stanovenú legislatívou (u novších modelov stačí mať zatiahnutú ručnú brzdu a denné svietenie je aj pri naštartovanom motore deaktivované).

Pokiaľ ide o vozidlá staršie, bez senzora a s dorábaným DRL, tak je moja rada nepoužiteľná.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Denne svietenie v stretavacich svetlach vypnutie

Příspěvekod kopir » 31.07.2019 23:48

Zdravim.... mám 1.6 GDI LX automatické zapínanie svetiel parkovačka/ stretávacie a zadné . Chcem sa spýtať, sused má už novšie svetlá originálne z led pásom. Pozeral som zapojenie, to isté, 8kablov v jednej zástrčke + dvojka do motora sklápania sklonu. Fungovalo by to i na mojom aute, keby som tam chcel hodiť tie novšie svetlá z ledpasom ? Ja mám 10/2012 on 03/2013.
Uživatelský avatar
kopir Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 07.07.2019
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé