El.okno nejde zavírat

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

El.okno nejde zavírat

Příspěvekod tombom » 19.09.2019 17:59

Zdravím,mám problém ted už se dvěmi el.ovládanýma okny.Otevřít jdou bez problému,ale při zavírání nereagují ani na jedno z tlačítek-na konkrétních dveřích ani u řidiče.Začalo to postupně,že se tlačítko muselo několikrát zmáčknout,ale postupně se to zhoršovalo a ke konci už jsem musel tlačítko mačkat třeba i 20 min.než se mi podařilo okno zavřít.Takže už je raději neotevírám.V autor.servise Kia mi řekli,že je třeba vyměnit tlačítka v těch konkrétních dveřích a taky u řidiče.Cena něco přes 8.000 Kč.Bohužel záruka před pár měsíci skončila.Jaká náhoda že?Tolik peněz se mi rozhodné do okýnek investovat nechce.Nemá někdo nějakou radu? Mám Kia Sportage 2012 1,6 GDI
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: El.okno nejde zavírat

Příspěvekod Beda » 19.09.2019 21:57

Jestli cudliky reagovaly postupne jen na silne stlaceni nebo spise pripadne "drazdeni" kontaktu, tak aby si nasly kontakt pres pripadny karbon na kontaktnich plochach. Tak neni treba kupovat hned nove a zkusil bych je nejdrive rozebrat a vycistit, coz se servisu samozrejme nebude chtit delat, protoze je to pracne a musi se davat bacha pri rozebirani na poskozeni kupy plastovych zacvaku apod. :| Akorat je mi divne, ze ti prestaly postupne fungovat vsechny, to bys je musel hodne casto pouzivat, aby se ti udelal karbonovy povlak na kontaktech, ktery by branil kontaktu. Mel jsem toto na spinaci pro otevirani nadrze na Santa Fe, musel jsem nekolikrat az silneji cvakat, aby mi sepl asi elektromagnet a odjistil vicko nadrze. Po vycisteni kontaktu vse fungovalo na prvni cvaknuti.

Servis ti samozrejmne navrhne pro ne nejjednodussi reseni a hlavne pro tebe nejdrazsi. Jenze se mi nezda, ze ti nejdou zadne cudliky, aby zavada nebyla jeste nekde jinde :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: El.okno nejde zavírat

Příspěvekod tombom » 19.09.2019 23:26

Nešlo o sílu.Na ty tlačítka se ani žádná síla moc vyvinout nedá,ale o počty opakování.Moc se mi nezdá,že by problém byl v tom tlačítku na dveřích.To by šlo ovládat ze dveří řidiče,ale ani tam to zavírání nefunguje.Nevím jak to je zapojené,jestli to nejde přes nějaké relé, třeba.
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)

Re: El.okno nejde zavírat

Příspěvekod Beda » 20.09.2019 18:57

Nejdriv bych rozebral tedy jedny dvere, kde je singl ovladac, ktery nefunguje. Zkusil bych overit funkci ovladace, ze vzdy spina jak ma. Pak bych zkusil propojit kontakty bez ovladace na dverich, zda okno chodi normalne.

Mas dvoupolohove ovladace s AUTO funkci?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: El.okno nejde zavírat

Příspěvekod tombom » 20.09.2019 19:24

Jen u řidiče a tam to zatím funguje
tombom Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 3
Registrován: 25.03.2019
Bydliště: Havířov-Podlesí  Czech Republic (cz)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé