Nefunkční infotainment/repráky

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 11.10.2022 21:26

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, nefunguje rádio - předvolby a seznam stanic to vše vidím a reaguje to, ale "nemluví a nehraje". Navigace též nemluví a hands free mě slyšet je, ale z auta neslyším co se mi snaží sdělit. Jedná se o "velký" infotainment - display, který po koupi prošel aktualizací map (po koupi auta z bazaru a prvotní inspekci).

Může být nějaká pojistka kaput, nebo sám infotainment, případně zesilovač?

Kia Sportage III r.v. 2011 - modelový rok 2012
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Beda » 11.10.2022 22:31

A fungoval pri koupi zvuk a nebo prestal fungovat az po aktualizaci?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 12.10.2022 18:47

Právě že fungoval... uvedu to časově - byl servis po koupi včetně aktualizace, 2 či 3 cesty pohoda, pak jedna delší a druhý den to už nešlo. Napadlo mě, že možná zatekla voda (protože v noci pršelo), že to vyschne, ale ani ťuk.

A pak jsem zkoušel ty testy - rádio, puštění přes spárované BT, hands free.. Další mě nenapadl.
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Beda » 12.10.2022 19:26

No z nejakeho mne neznameho duvodu neni pod modelem Sportage v manualech ta nejvyssi rada radia, jsou tam jen dve verze radia s malym displejem a cudkliky dokola (i pod displejem) a pak je tam schema jen zesilovace, ktery je hadam jen pro tu verzi, co asi popisujes. Nic vic tam neni, takze maximalne muzes kouknout na zesik, podle obrazku ma byt vzadu u rezervy na boku, prekontroloval bych konektory a koukl, zda tam neco nenateklo treba jestli se ti neco nerozlilo v kufru apod.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 12.10.2022 21:35

Jj 2 otočné čudle vedle displeje viz link: https://ctrlv.cz/knZp

Zkusím se dostat k té rezervě a uvidím co tam najdu. V kufru mám gumový kryt, takže z vnitřku kufru by natéct nemělo.
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 15.10.2022 19:43

No rád bych nahlásil pokrok, ale díval jsem se k rezervě a jediný odklopný kryt co tam byl, byl "přívod" vzduchu do toho prostoru. Na plastovém šroubu byl kryt hrany kufru a nic víc :/

Je možné poslat obrázek kde jsi to našel? Pokud je to nějak publikovatelné.

EDIT: Našel jsem to schéma, ale netuším jak se do té pozice dostat. Protože to ani co jsme se díval nedává smysl, že by to někde tam mělo být. Dám tomu ještě zítra šanci a mrknu se.
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Beda » 16.10.2022 10:56

Tady jsem nasel dokonce video, kde ukazuje, ze je to schovany za bocnim tapecem. Ja prvotne koukal na obrazek z manualu, kde je jsou videt jen plechy a ten zesilovac + rezerva, tak mi nedoslo,z e to muze byt jeste za bocnim plastem :roll:

Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 15.11.2022 16:20

Tak trochu aktualizace:
Protoze nejsem pres elektro vubec sbehly, zkusili jsme to pres servis. S prvotnim odhadem ze to bude tak na hodku a projedou pojistku a takove, tak se dostali az k tomu zesilovaci, ktery byl zapraseny a mozna aj od bahna. Jestli predchozi Italsky majitel bydlel nekde na haciende a sjizdel k mori a na nejake cesty, tak to tama nekama proletavalo. Nicmene, od radia do zesilovace jde digitalni signal a pak az z neho do repraku, takze video sice fajne, ale moc mi neporadi :(. Servisakovy slova byly, bez druheho zesolovace to nezjisti, co je kaput. A muselo by prijet auto, ktery ma tu stejnou variantu zesilovace jako ja. To jsme byli na skoro 4te hodine.

Cenovka zesilovace, ktery se uz ani nedela, je 30k ... Cena radia origo noveho je 130k - taky se neda sehnat uz dle nich ... Tak jsem zatlacil slzu a s diky za pokus jsem naladil Bluetooth reprak a telefon na spotify :D

Napada me, bud obejit samotny zesilovac a poresit aj jine radio, protoze by to byl upgrade co se tyce uzivatelskeho pohledu. Nebo to nechat takto na nejakem jinem zesilovaci (typove nebo uplne druhove) a poresit stejne jine radio... Nejake tipy na takove, ktere by fungovalo s tim, co v tom aute je? Senzory, parkovaci kamera, asistent parkovani navigace?

Pripadne i jine napady jak to resit, zda napadnou...
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Beda » 15.11.2022 21:11

No maximalne muzes hledat po vrakacich a nebo po webech Ebay, Allegro.pl atd. zda sezenes original. V opacnem pripade bys musel resit aftermarketovym radiem s Androidem, do ktereho se da napojit alespon kamera a reproduktory bez extra zesilovace => tahani kabelu od repraku k radiu. Parkovaci senozory to spis nedokaze zobrazovat, otazka zda budou alespon pipat, bys je musel taky vymenit za aftermarket s vlastni zobrazovaci jednotkou. No ve finale to bude urcite stale levnejsi nez original dily. A pokavad jsi tam mel bahno nebylo to auto nahodou vytopene, koukal jsi pod koberce v interieru a do dalsich mist kolem podlahy :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Ony » 18.11.2022 18:31

No vrakace jsou jedna moznost ... Ebay mel jeden zesilovac snad za 4k a k tomu pouzity. A s tema senzorama jsi me dsotal ... Kamera chapu ze se napoji a bude ukazovat ty cary ked couvam, ale senzory se s tim nedaji sparovat? Stejne se senzory ukazuji na budikach na palubovce a ne v radiu.

TO nebylo vylozene bahno ale spis usazeny prach? Mrknu jeste pod ty koberecky, ale to jsi me ted docela vydesil :/

Po radiich jsem se zhruba dival, vychazi kolem 4k ale i mene ale take vice ... mely by snad aj resit tu kameru napojeni a pripadne i GPS ... ale v dobe android auta by to nemelo byt tak horke snad. Uvidime ... Jeste se ozvu.

Jsem zjistil, ze jsem to nemel odeslane.. Me vytaci..divam se do tech servisnich diagramu jak je to tam nalajnovane a premyslim o co nejlepsim postupu. Chapu jak maji natahle konektory A+B https://ctrlv.cz/pd0F ale nechapu, jak maji resenou cestu C https://ctrlv.cz/QFBw protoze to bude to nejzajimavejsi.
Ony Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 11.10.2022
Bydliště: Hulín  Czech Republic (cz)

Re: Nefunkční infotainment/repráky

Příspěvekod Beda » 18.11.2022 18:53

Sportage III neznam do detailu, pohyboval jsem se hlavne na Sorentech. Problem originalnich veci (ala kamery, parkovaci senozry atd.) je, ze dost casto jsou bohuzel nepropojitelne s dodatecne montovanymi radii, takze pak clovek kupuje radio nove senzory a kameru, ktera se k nemu da pripojit. Co nechapes u konektoru C? A a B jsou u radia a Cecko je na zesilovaci, do nej jsou svedeny ze vsech casti auta draty od repraku, takze pokavad bys chtel predelat elektroinstlaci na predni pripojeni repraku k radiu v palubce, tak nejlip vytrhat puvodni kabelaz a natahat uplne nove draty od repraku do palubky. No prace na nekolik dni :roll: odtrhat vetsinu interierovych plastu podel podlahy, kudy hadam povedou draty dozadu.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé