Rezavé tečky

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod barny70 » 22.06.2011 00:55

mira180 píše:Chlapi neblázněte, auta se opravují po celém světě a všechny značky. Vždycky to záleží jen na tom mechanikovi, aby neodfláknul svojí práci. Ale to platí všude.
Jezdí spousta třeba nabouraných a opravených aut, na kterých nikdo nic nepozná.


Videl si to video ktoré tu dal tomasisko ???
Asi fakt ani ja ani Ty na tom aute nič nespoznáme ... ale nemyslíš že je fér aby Ti to ten čo auto predáva aspoň povedal ???
V garáži opravíš navonok všetko, ale skutočne všetko ???
Ak niekto akceptuje že kupuje nabúrané auto tak OK, ale mal by o tom vedieť ...
Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod mira180 » 22.06.2011 08:02

Samozřejmě by chtěl vědět, jestli auto které kupuji je bourané. Ale spousta z nás nabourala auto, nechala si ho opravit a jezdí s ním dál. Ale na tom autě by to nemělo být vidět. K tomu videu: není bouračka jako bouračka. Pokud mi vymění blatník a nárazník, tak to na deformační zóny nemá žádný vliv.
9.března 2019 objednaná KIA SPORTAGE Premium,automat,4x4,Techpaket, 1,6T-GDI,modrá metalíza
1.10.2011 KIA SPORTAGE 1,6 GDI Comfort,bílá barva,prodáno 3.3.2019
Uživatelský avatar
mira180 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  
Registrován: 03.06.2011
Bydliště: Tachovsko  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2011)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Pujo » 22.06.2011 21:27

rehmen píše:Tak co na garanční prohlídce?

Resp. nemá někdo nějaké aktuální info? V pátek jsem myl auto v rámci příprav na bráchovu svatbu a mám ty tečky snad po celym autě - tj. plánuju s tím zajet do servisu. Rád bych ale předem věděl jestli už to někdo zkoušel ukazovat v servisu a jak pochodil...


Dnes mi tie hrdzave bodky odstranili v servise prelestenim vsetkych dveri. Som spokojny vsetky bodky su fuc....
Kia Cee'd 1,6 CVVT,FL 2010
Uživatelský avatar
Pujo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 2
Registrován: 08.07.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
11400 km @ 6.5 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod rehmen » 25.06.2011 12:02

A platil jsi za to nebo to vzali jako záruční servis?
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Pujo » 25.06.2011 21:33

Plati sa za to, ja som to mal gratis, nakolko mi boli nieco dlzny..... Ale normalne sa za to plati, kedze to nieje prehrdzavenie....
Kia Cee'd 1,6 CVVT,FL 2010
Uživatelský avatar
Pujo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 83  Témata: 2
Registrován: 08.07.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
11400 km @ 6.5 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod cada12 » 01.04.2013 23:23

Chlapci rezave tecky jsou ter z brzd. je to odpad z brzd-treni. ktery se prichyti v laku a zkoroduje. takze vznikne rezava tecka. nejvice jde videt na bile. to samo jako asfaltove tecky. da se to sundat clayem nebo necim podobnym. je to jakoby pladtelina ktera se lubrikuje a dalo by se rict ze to vygumuje. jinak to umeje za par korun sikovny chlapik pri jarnim cisteni interieru a exterieru.... mrknete na www.detailing.cz. a dozvire se vice. tojle nema s vadou lwku nic spolecnyho
cada12 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 07.03.2013
Bydliště: Lipník  Czech Republic (cz)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod achiles » 23.09.2013 17:06

mam bilou nemetalickou barvu na novem ceedovi a cernych tecek mam pomerne hodne hlavne na 5 dverich (zeby nejake vzdusne viry?). Dolu je obtizne dostavam zatim nehtem a houbou, ale koupil jsem si nejakej odstranovac na asfalt, tak uvidim. Dost me to stve, protoze jsem se s tim nikdy nesetkal a nechce se mi travit mytim auta vzdy takovou dobu. Neni mozne, ze za to muze lak, ktery neni dostatecne odolny?

na mych predchozich autech jsem si toho nikdy nevsimnul (bílá - felicie, modrá (RS) metaliza - octavia II) ani na otcove modre Kia Carens (tmave modra metaliza) to neni videt.

pomuzu si (dlouhodobe) nejakym voskem?

taktez rozplacly hmyz se mi zda, ze se z me barvy dostava nejak obtizneji, nez treba z te Carens, kde mytim stravim treba 3x kratsi dobu.

treba to jen na ostatnich barvach neni tak videt, ale jsem z toho trochu rozcarovany, ze svoje auto musim tak strasne dlouho myt (treba dve hodiny), aby bylo dokonale ciste.
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod kendo1 » 23.09.2013 17:37

ten isty problem na bielej farbe mam i ja, pokial vidis len cierne bodky tak to je od asfaltu :) ale mne sa uz ukazuje i "naletova hrdza" a to na plechovych ale i plastovych dieloch karoserie. v servise mi radili aby som to daval dole technickym benzinom. a co sa tyka hmyzu tak s tymi pozostatkami na aute bojujem i ja dost dlho pokial to dam dole. biela farba je pekna ale vidno na nej vsetko bohuzial
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod kapitan » 24.09.2013 16:16

Na odstraňování nečistot se mi nejvíc osvědčil Velvana viz. http://tw.gs/R3W2g2 . Vyzkoušel jsem moře leštěnek,odstraňovačů ,ale nakonec jsem zůstal u tohoto.
Škoda Superb III Style+ 1,8 TSI
VW Polo 1,0 TSi
Kia Rio 2007
KIA Sportage; Comf+;1,6GDi - prodáno
kapitan Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 369  Témata: 1
Registrován: 05.12.2010
Bydliště: Ostrava-Stará Bělá  Czech Republic (cz)
9. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (12) TOP sponzor (2) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Skoda Superb (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod achiles » 30.09.2013 11:19

zkousel jsem na tecky sonax odstranovac asfaltu, ale absolutne bez uspechu. technicky benzin neco malinko pobral, ale vysledek stale znacne nedostatecny.

ma nekdo zkusenosti s Autoglym Intensive Tar Remover? nebo je lepsi ten clay?

pak se chci zeptat jeste na produkct Autoglym Active Insect Remover (na hmyz). pouziva nekdo?
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod dusan 69 » 09.11.2013 14:43

Ja mam tiež podobne problemy,auto bielej farby a všade po celej karoserii drobne čierne bodky ,skušal som ich odstanit aj voskom na malom kusku,ale bez uspechu,na niektorych miestach su tie bodky hrdzave.Auto ma nabehane 6,5tis Km a parkujem ho v rodinnom dome pod pristreškom.Planujem s tym ist do predajne,som zvedavy čo mi na to povedia,ale budem požadovat odstranenie.Ja som chcel auto bielej farby a nie bielu ako obsypanu drobnymi muškami.
dusan 69 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 28.10.2012
Bydliště: levice  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod achiles » 10.11.2013 15:42

dej pak vedet, co ti na to reknou. Odstranovani tecek jsem uz vzdal, protoze bych u toho stravil vzdy pul dne. Poridil jsem si na zkousku tu CLAY hmotu, ktera to snad vezme dolu, ale nevim, kdy se k tomu dostanu (snad ne az na jare). Dalsi autokosmetika bude az k jeziskovi :)
Kia Cee'd SW II (2013) Casa White, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3 ... Obrázek
Kia ProCeed GT (2024) Orange Fusin, 1.6 T-GDI 150KW
Uživatelský avatar
achiles Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 17.11.2012
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
115000 km @ 8.1 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod dusan 69 » 11.11.2013 16:39

Dnes som bol s autom v predajni,zaruka mi na to neplati,že vraj je to napadane na auto.Skusali to zotriet no neslo to ,potom ma zobrali do lakyrnickej dielne a tam skusili to odstranit na malom kuse.Išlo to dole,ale najskor to odmastil a potom natrel nejakou pastou.Opakujem to auto bolo ako posypane makom všade aj v predu, na sreche,vzadu.to nemam šancu doma odstranit,tak som sa dal objednadnat na leštenie,cena 250eur.Myslel som že ked kupim nove auto tak nebudem mat taketo zbytočne vydavky.Najhoršie na tom je že neviem z akej priciny sa to tam objavilo,podla nich som išiel za nejakym autom s ktoreho sa niečo sypalo alebo som parkoval niekde kde na auto niečo napadalo.Skusim zistit ci sa to neda dat nejako cez havarijnu poistku ale ako poznam poistovne tak s toho nic nebude.Potom dam vediet ako dopadlo to vyleštenie.
dusan 69 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 28.10.2012
Bydliště: levice  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod syberius » 11.11.2013 17:50

A to jsi měl po celé ploše auta? I vpředu na kapotě. Nebo jen z boku?

Ó děs ráno z Notesu
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod dusan 69 » 11.11.2013 19:00

Mam to po celej ploche auta a aj na plastovych dieloch.Asfalt to nie je a ani mušky,niektore bodky su hrdzave.Určite to je niečo napadane lebo lak na vnutornej strane dveri nie je poškodeny.Nerozumiem tomu kde mohlo prisť k tomu "naletu"ale ročne auto je na tom horšie ako ked som mal staru bielu škodovku,tam boli hrdzave len podbehy.Ine mi neostava len dat to odstranit v servise.Možno že by to bolo lacnejšie u niekoho v sukromnej garaži ale nechcem riskovat stratu zaruky.Ked to odstrania a objavi sa to znovu začnem byt nahnevany a budem sa stažovat.
dusan 69 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 2
Registrován: 28.10.2012
Bydliště: levice  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé