Rezavé tečky

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Rezavé tečky

Příspěvekod sunit » 19.03.2010 17:55

Zdravím. Možná řeším vyřešené,ale nikde jsem nenašel uspokojivou odpověď na otázku,co jsou rezavé tečky na mém Sportagi. Dnes jsem byl u dealera ale snažili se mi vysvětlit,že je to ze vzduchu,od vlaku co poblíž brzdí atd.. Ale...tyto tečky se mi objevují až za předními koly a jsou rozesety po celém boku včetně plastů. Nejsou ani na kapotě ani na střeše. Tím bych řekl,že je nesmysl aby to bylo třeba z posypu,protože auta přede mnou by mi to nastříkala i na zmíněnou střechu a kapotu. Někde jsem četl,že by to mohlo být od předních brzd a to buď od destiček,nebo kotoučů. Od toho (si myslím) mi reznou i prahy v místě kde se dotýká těsnící guma dveří. Podotýkám,že mám auto koupeno nové a je rok a půl staré. Díky za vaše poznatky a názory.
Uživatelský avatar
sunit Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.07.2008
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod oberonko » 19.03.2010 21:56

uha...to vyzera na nieco na prvy pohlad zahadne a zaroven banalne (tak ako to byva vo vacsine pripadov)... :huh:
mozno by pripadne FOTO "bodiek" povedali viac aj tu skusenejsim kolegom...podla toho opisu a smerovaniu by som sa priklanal a hladal problem v prednych kolesach tak ako pises...
KIA cee´d - 1,4 - CVVT - EX / Machine Silver Metallic - "mean fellow"
Uživatelský avatar
oberonko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 84  Témata: 1
Registrován: 27.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod vladislav » 19.03.2010 22:05

Jen se zeptám ty tečky jdou z toho laku dolů???Pokud ano tak to mám čas od času také ,ale většinou po zimě... :thu:Ani já je nemám na kapotě ani na střeše... ;)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod gazpetr » 22.03.2010 09:42

Mám stejný problém, stejné auto, stříbrná barva, r.v. 2007
První rok jsem byl zděšený co je to za rez !!!. Můj názor je ,že je to posypová sůl. Mám to jak na plastových bočních dílech, tak na zadních dveřích.Po mnoha pokusech o odstranění jsem z bezradnosti vyzkoušel citronový Cif, a světe div se ono to funguje, nemusí se to moc drhnout, jako by to rozpouštělo. Potom to chce pořádně opláchnout a naleštit. Auto je po tomto zákroku jako nové. Co je to ale za xindl nevím, buď špatná barva, nebo agresivní sůl s velkým obsahem železa?
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod SelfMan » 23.03.2010 01:36

Ci to skor nebude zelezo z inych aut, kde to ta sol vyzrala :-D
SelfMan Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 155  Témata: 2
Registrován: 23.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
9500 km @ 7.8 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod marhalu » 23.03.2010 07:41

včera jsem myl našeho miláška a rezavý tečky jsem tam měl taky. Šli bez problemů umejt tak jsem to neřešil.Nejspíš nějakej sajrajt ze zimního provozu ...
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod g.man » 24.03.2010 13:16

Fuj, když jsem přečetl nadpis, tak jsem myslel, že už to rezne :shock: . Já po posledním sněhu umyl na myčce a žádné tečky teda nemám. Předtím jsem to měl akorát úplně šedé od soli
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
Uživatelský avatar
g.man Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 101  Témata: 5
Registrován: 22.04.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Stonic (2018)
1200 km @ 5.7 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Marek_Km » 24.03.2010 16:21

marhalu píše:včera jsem myl našeho miláška a rezavý tečky jsem tam měl taky. Šli bez problemů umejt tak jsem to neřešil.Nejspíš nějakej sajrajt ze zimního provozu ...


O víkendu jsem umýval, taky jsem nějaké našel, a taky bez problémů šly sundat :)
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Ice_B » 03.04.2010 00:34

Aj ja som si zopár červených bodiek našiel, pravdepodobne pochádzajú zo zimnej údržby našich ciest. Mal som ich aj vlani a na jar som ich pekne odstránil leštenkou, bolo to síce pracné, ale zvládol som to, chce to len čas a chuť...

červená-bodka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Ice_B Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  
Registrován: 09.02.2008
Bydliště: Veľký Krtíš, Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
182000 km @ 5.0 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod sunit » 09.04.2010 14:12

Ice_B píše:Aj ja som si zopár červených bodiek našiel, pravdepodobne pochádzajú zo zimnej údržby našich ciest. Mal som ich aj vlani a na jar som ich pekne odstránil leštenkou, bolo to síce pracné, ale zvládol som to, chce to len čas a chuť...

červená-bodka.jpg

Tak přesně takový tečky na tom mám a jdou taky dolu,ale dost blbě. Ale divný je,proč to nemají ostatní auta co máme doma,ale jen tohle jedno a nejen doma,ale ani v práci je nikdo z deseti lidí nemá. Hlavně mi od toho pod těsněním dveří reznou prahy. Jestli mi neuznají reklamaci na ty prahy (kterou řeší už tři týdny prý v Praze) tak pak jedině soudní znalec. Stále si totiž myslím,že chyba je v autě a ne na silnici. Pak si kupte nový auto za půl mega :x
Uživatelský avatar
sunit Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 20.07.2008
Bydliště: Semily  Czech Republic (cz)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Aifell » 09.04.2010 15:11

@sunit: Píšeš o autě za půl mega, ale nikdo tady neví co přesně za auto máš?! Ale to je případ i několika ostatních členů. Prosím tedy ... kluci vyplňte si údaje o vozidlech :idea: Ať člověk ví kdo má jaký problém u daného typu vozidla. Chápu, že tam někdo nemá fotečku, ale údaje o vozidle by tam snad býti mohli ;)
Uživatelský avatar
Aifell Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 381  Témata: 3
Registrován: 12.03.2008
Bydliště: Žatec  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2008)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod titanus » 12.04.2010 15:07

@sunit

a su vsetky tvoje auta a auta tvojich kolegov tak "nove" ze uz podliehaju striktnemu nariadeniu lakovania vodourieditelnych farieb :?: ak su to auta 4 a viac rokov stare tak maju este klasicky nastrek a problem by som videl prave v tomto...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod Barbara » 09.05.2010 17:03

I já tam mám rezavé těčky,auto má 60 tis.km a v provozu 12/2008 ,stříbrná metlíza a je na pzích vevnitř :|
Barbara Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 06.05.2010
Bydliště: Vsetín  Czech Republic (cz)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod grizly70 » 10.05.2010 17:54

ja mam dve auta a neska som sa sem regol lebo sa chcem opytat na tu kiu sportage ako ste spokojny a ta,,a k tym hrdzavym bodkam,,to mam aj ja na obidvoch autach tiež mam striebornu metalizu,,,to je vačšinou od drti zo zineho posypu čo vam frkne do laku pri jazde a cca po dvoch rokoch to urobi taku bodku,,nečital som cele možno to už niekto napisal,,
grizly70 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: nitra  Slovakia (sk)

Re: Rezavé tečky

Příspěvekod rehmen » 08.05.2011 14:05

já mám ceeda koupeného vloni a včera při mytí jsem našel takových teček spoustu na všech 5 dveřích. Zkoušel jsem autošampón v předepsaném ředění a dolů to nejde skoro vůbec, takže se po cestě do práce stavím v servisu, ať mi řeknou čím to sundat, abych při tom nepoškodil lak.

Doufám teda že to je "jen" nějaký sajrajt z cest, brzd či čehokoliv.

to barbara: první rezavou tečku na prahu jsem ukazoval v servisu už po pár měsících a bylo mi řečeno, že je to asi škrábnutý lak a že jsem si to udělal sám při nastupování do auta ... já si teda do auta při nastupování nekopu, ale co jim na to říct, že...
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé