Motor 2.0 CRDi za jízdy zhasne

Trápí Vás něco na voze?

Re: Motor 2.0 CRDi za jízdy zhasne

Příspěvekod Peter2007 » 28.08.2016 17:11

Ahojte.

Stava sa minieco podobne ale na Hyundai i30CW 1,6 CRDi. Motor za jazdy zhasne bez varovania, robi to pocas zataze, teda pri rozbiehani, predbiehani, alebo na kopci/horskom prechode. Nerobi to pravidelne ale len sporadicky. Tazko sa to simuluje, je to vec nahody. Niekedy tomu davam plny kotol 2-3 dni a nic a na stvrty sa to stane. Robi to na vsetkych prevodových stupnoch a pri zahriatom motore. Po zhasnuti motor okamzite naskoci hned ako otocim klucikom a bezi a taha normalne. ranne starty su bez problemov aj ktorekolvek ine. V pamati riadiacej jednotky obycajne nic nie je. Raz sa stalo ze sa autorizaku podarilo odchytit chybovy kod P062D a tvrdili ze treba vymenit riadiacu jednotku. Autoelektrikari co sa specializuju na Bosch jednotky to pozerali, zevraj nieco opravili v tej jednotke ale robi to stale. Po vymazani vsetkych chyb mi to od stvrtku minulého tyzdna skapalo 3x ale kontrolka motora sa ani raz nerozsvietila tak pocitam ze v pamati zavad opat nic nebude. Ked si davam pozor na plyn a nezatazujem tak bez problemov jazdim aj tyzden. V utorok planujem kupit novy snimac polohy klukoveho hriadela, ale som skepticky. Neviete mi niekto poradit kto mal podobny problem ako ste to riesili? Dakujem za kazdu radu.

Peter
Peter2007 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 27.08.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor 2.0 CRDi za jízdy zhasne

Příspěvekod ladlen » 30.09.2016 20:18

Možno sa mýlim, ale ja som mal kedysi podobné problémy so škodou Favorit, po prudkom stlačení plyn. pedála auto spomaĺovalo, nechcelo ťahať, pri jemnom pridávaní bolo všetko OK. V Škoda servise to riešili cez počítač, vraj zlá lambda sonda, vymenili ju a všetko bolo rovnaké. Napokon mi to opravil kamarát, bol to len takmer úplne upchatý palivový filter.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Motor 2.0 CRDi za jízdy zhasne

Příspěvekod petan84 » 17.11.2016 10:43

Mam kia sportage 2 motor my zhasinal nepravidelne .Bud jednou za tyden pak měsíc nic pak 3x během tydne atd.Chyba je na čidle vačky hřidelekteré ma za ukol otevřít střik.v servisu kia mě to čidlo stalo 3000 ale musim zaklepat auto běží .vše je ok
petan84 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 03.11.2015
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé