piskani vzduchu

Trápí Vás něco na voze?

piskani vzduchu

Příspěvekod cada12 » 06.06.2013 11:00

Dobry den ve spolek omluvte mi diakritiku pisu pres mt.
Koupil jsem novou sportage pred dvema mesici a resim problem. kdyz jedu rychlosti nad 90km/h zacne se ozyvat od predniho A sloupku jemny piskot jako kdyz tahne. probehla vymena tesneni okna dveri. vymena tesneni dveri a serizeni dveri a ozyva se stale. prodejce odmita dal zavadu resit.podle nej je to bezny hluk. ja objevil v hrane zlomu dveri do sikminy pod tesnenim vetsi hrb od svaru nebo co to je. na druhe strane neni tak velky je tam spos rovny. muze to byt touto nerovnosti nebo setkal se s timto problemem jiz nekdo?diky jsem zoufaly. Stalo mne to uz 4navstecy servisu vzdy cesta 60km. testovaci jizdy. a muj cas. koupil jsem si auto na to abych jej ppuzival ke sve praci a ne abych si jezdil na kavu do servisu.Cesta autem po dalnici je pro mne utpenim po 30kilometrech mi zvuk leze na nervy
cada12 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 07.03.2013
Bydliště: Lipník  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: piskani vzduchu

Příspěvekod ohen10 » 06.06.2013 12:24

skus zazdielat fotky, natocit video pri tej jazde, hlavne aby bolo pocut zvuk. Potom skor niekto pomoze.
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: piskani vzduchu

Příspěvekod laco6292 » 03.07.2017 20:46

Ahoj, podarilo sa Ti vyriešiť to pískanie. Mám síce nový model Sportage, ale píska mi keď idem 120 a viac. Pískanie je závislé na prúdení vzduchu. Ak dobehnem napríklad kamion, tak to prestane. Dosť ma to hneva. Nechcem to zatiaľ dať riešiť servisu, lebo nechcem aby sa vozili po dialnici a viem si predstaviť ako by sa k autu správali. Dik
Laco
laco6292 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 22.04.2017
Bydliště: Pataš  Slovakia (sk)

Re: piskani vzduchu

Příspěvekod spacirx » 03.07.2017 22:03

Nešlo by to místo přelepit papírovou páskou, jestli to bude mít vliv na ten pískot?
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: piskani vzduchu

Příspěvekod lovec » 04.07.2019 12:57

Pískání vzduchu mě taky otravuje ,ale stabilní je když dosáhnu rychlost 130 km/h a zvuk opravdu ,jak zubní vrtačka. Řešil někdo ještě tento problém s pískáním vzduchu.Snažil jsem kontaktovat
laco6292 (pískanie odstránili v servise v rámci záruky. Najprv tvrdili, že sa s tým ešte nestretli. Po oprave povedali, že je to v podstate výrobná vada a popis opravy našli v ich servisnom systéme. Pískanie robil spoj predného blatníka a predného nárazníka. Vložili tam nejakú syntetickú tkaninu.
Ak Vám to tiež píska, nedajte sa v servise odbiť.) ve kterém servise mu to zdělili bohužel se neozval ,u nás se s tím prý nesetkali .
lovec Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 05.03.2019
Bydliště: morava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
0 km @ 7.1 l/100km

Re: piskani vzduchu

Příspěvekod lovec » 27.08.2019 10:53

Tak u nás v ČR telefon do 4 servisů -neochota a jejich odpovědi nevíme,nesetkali atd.
Zaslán tedy i dotaz i do servisu na Slovensku a musím pochválit a poděkovat za přístup servisu v D .Stredě , za ochotu vyřešit můj problém. Takže výlet do D.S. a odstranění problému do 1 hod.v rámci záruky .
Odpověď servisu:
Tak že je to známa vada a dá sa to jednoduchím postupom odstrániť.
Niektoré vozidlá Sportage (QLe) vyrábané v závode KMS môžu pri jazde vykazovať aerodynamický hluk, ktorý vychádza z prednej časti vozidla.
Otvorená medzera medzi nárazníkom a blatníkom a konštrukciou výstužných rebier v úchytoch na ľavej a pravej strane.
Pod montážnu konzolu nalepte penový pásik .
lovec Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 05.03.2019
Bydliště: morava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
0 km @ 7.1 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé