Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Trápí Vás něco na voze?

Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod lubos761 » 28.01.2014 04:01

Ahoj Sporťáci.
Odpusťte mě ten debilní nadpis, ale lépe neumím popsat následující závady :
Po poklesu teploty pod -5stC po nastartování zůstaly svítit kontrolky brzd.asistentu pro sjíždění kopce, kontrolka ESP a teploměr, který sice zaregistroval nebezpečí námrazy, ale ani nepípl. Zkusil jsem restart, promačkat spínače, ale nic. Musel jsem do práce, tak že jízda s nervama. Ráno jízda domů a úplně to stejný. Další den po startu vše zhaslo jak mělo, kontrolka teploty pípla, že je zima, vše OK. Zase pro změnu přestalo jít osvětlení pro zadní sedadla. Nešlo zapnout ani nuceně, ani nereagovalo na otevření dveří. A k tomu ještě pásy provedly kontrolu zapnutí, kontrolky po chvilce správně zhasly, ale už se neozval varovný signál, i když zadní sedadlo bylo obsazené a pás nebyl zapnutý.( Bylo tam teda jen tchýně, ale to přece ty pásy nemohly poznat, neéé? :lol: )
Rád bych se zeptal, jestli se Vám někdy něco podobného stalo? Bude zapsána porucha kontrolek ESP a sjížděcího asistentu v registru závad? Dnes po startu totiž kontrolky fungovaly, jak měly, tzn.zhasly a taky teploměr venkovní teploty fungoval jak má. Jen to světlo pro zadní sedadla nesvítí a nechce se mě zdát, že by umřely obě žárovky naráz. Sám do toho nepolezu, jedu začátkem února na servisní prohlídku, tak ať mají kluci co dělat...
Dík za Váš názor.
Pěkný den lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod LUKY-007 » 28.01.2014 06:59

no ja som si vsimol u mna zatial to ze blbne kontrolka. vonkajsej teploty. rano pri -7,5 ani nepiplo ani nesvietila . pri -3 poobede uz pipla a svietila a na druhy den pri -6 zas vobec nic ... zvlastne .... ostatne zatial OK
< Everlasting Impression > < Room4More >
Uživatelský avatar
LUKY-007 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 289  Témata: 4
Registrován: 11.03.2012
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod jksajdl » 28.01.2014 08:12

lubos761 píše:Ahoj Sporťáci.
Odpusťte mě ten debilní nadpis, ale lépe neumím popsat následující závady :
Po poklesu teploty pod -5stC po nastartování zůstaly svítit kontrolky brzd.asistentu pro sjíždění kopce, kontrolka ESP a teploměr, který sice zaregistroval nebezpečí námrazy, ale ani nepípl. Zkusil jsem restart, promačkat spínače, ale nic. Musel jsem do práce, tak že jízda s nervama. Ráno jízda domů a úplně to stejný. Další den po startu vše zhaslo jak mělo, kontrolka teploty pípla, že je zima, vše OK. Zase pro změnu přestalo jít osvětlení pro zadní sedadla. Nešlo zapnout ani nuceně, ani nereagovalo na otevření dveří. A k tomu ještě pásy provedly kontrolu zapnutí, kontrolky po chvilce správně zhasly, ale už se neozval varovný signál, i když zadní sedadlo bylo obsazené a pás nebyl zapnutý.( Bylo tam teda jen tchýně, ale to přece ty pásy nemohly poznat, neéé? :lol: )
Rád bych se zeptal, jestli se Vám někdy něco podobného stalo? Bude zapsána porucha kontrolek ESP a sjížděcího asistentu v registru závad? Dnes po startu totiž kontrolky fungovaly, jak měly, tzn.zhasly a taky teploměr venkovní teploty fungoval jak má. Jen to světlo pro zadní sedadla nesvítí a nechce se mě zdát, že by umřely obě žárovky naráz. Sám do toho nepolezu, jedu začátkem února na servisní prohlídku, tak ať mají kluci co dělat...
Dík za Váš názor.
Pěkný den lubos761


Nevím zda nemám malou výbavu, ale mě upozornění na nezapnutý pás na zadních sedadlech pípá pouze pokud se někdo zapne a během jízdy odepne. pokud se nezapne, tak nepípá... Jinak já bych hned volal do servisu... Případně natočil na tel co to dělá, ať se nevymlouvají...
jksajdl Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
115000 km @ 7.53 l/100km

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod spacirx » 28.01.2014 08:38

LUKY-007 píše:no ja som si vsimol u mna zatial to ze blbne kontrolka. vonkajsej teploty. rano pri -7,5 ani nepiplo ani nesvietila . pri -3 poobede uz pipla a svietila a na druhy den pri -6 zas vobec nic ... zvlastne .... ostatne zatial OK


Mě v ceedu jen zabliká vločka od +1 do -3 a kolegovi pípne v 308sw taky jen při +1,0,-1,-2,-3 a pak už asi musí každý pochopit sám, že to může klouzat :-D
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod KIASTORM » 28.01.2014 08:49

Sportage pipne teplotu ked namera 5 stupnov a zobrazuje len v rozsahu od 5 do -4. Myslim varovanie,nie aktualnu teplotu. Takze vam to funguje ako to vymysleli,co je ale ina tema asi. Lubos,pokial sa ti zobrazila kontrolka poruchy,tak tam nejaky kod bude. Moze ti blbnut brzdovy spinac,alebo zle ukostrenie elektriky. Pozri TSB na ten spinac,ci tam tiez nepatris. Viac ma nenapada.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod Beda » 28.01.2014 09:04

To vypada na nejakou kulisarnu v elektronice, na nejaky ten jejich BCM (Body Control Modul), ktery ovlada hned nekolik ruznych elektronickych funkcich ve voze. Bud je vadny a nebo spatne vyhodnocuje diky zmatenym informacim, jak je treba nekde studenak apod. Chyby v BCM by mela umet nacist jejich diagnostika, ta moje to u starsich modelu taky umi nacist.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod lubos761 » 28.01.2014 10:04

Děkuji Všem za názory. Asi nejblíže bude Beda. Po návštěvě servisu podám info, jak jsem dopadl. Dnes se mě kontrolka venkovní teploty /nesvítila/snažila přesvědčit, že už je jaro. Teprve po ujetí asi 5 km konečně rozhodla jinak : pípla a rozsvítila se. Zima trvá :D
Pěkný den Všem.
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Kontrolky si žijí vlastním životem.....

Příspěvekod Jakub » 28.01.2014 10:36

No v souvislosti se zimou mě napadají příčiny závady - buď nateklá voda v nějakém konektoru (zvláště ta prosolená břečka umí divy) nebo vadné ukostření svazku.
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé