Prasklé čelní sklo

Trápí Vás něco na voze?

Prasklé čelní sklo

Příspěvekod lubos761 » 09.01.2015 14:42

Dnes v noci padal mrznoucí déšť a docela slušně obalil auta ledem. Po konci směny jsem došel k autu a protože nejsem zastáncem škrabání ledu z oken ( poškrabal jsem si tak zamrzlým prachem čelní sklo předchozího vozu), tak jsem nastartoval, pustíl vyhřívání zrcatek, čelního skla pod stěrači a pošplíchal okno rozmrazovačem. A zapálil si a čekal... Po 5ti - 6ti minutách jsem zaslechl lupnutí, ale bylo těch lupanců víc a v domění, že to povoluje led, jsem tomu nevěnoval nijakou zvláštní pozornost. po čase led povolil, setřel jsem sklo stěrači a vyrazil domů. Dnes ráno, za světla jsem zjistil prasklé čelní sklo asi 5cm nad vyhříváním místa pro stěrače. Je to před řidičem, vodorovně v délce asi 45cm. Zavolal jsem do servisu, jak to bude řešit. První reakce technika byla " že z pojistky". S tím teda zásadně nesouhlasím a tak jsem domluven na dnes osobně k jednání.
Jsem řidič z povolání a zásadně jsem proti polévání skel vodou a pod. Ale že vestavěná technologie dokáže prasknout sklo zřejmě vnitřním pnutím, tak to mě dostalo. Dám vědět, jak jsem dopadl.
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod snike » 09.01.2015 15:18

Taky sklo mohlo byt jiz poskozene od nejakeho odletleho kaminku a ted to prasklo. Ze by to bylo nejake vnitrni pnuti, tomu ja moc neverim. Sklo je lepene a takze to absorbuje nejake vibrace ci sily pusobici na sklo kroucenim karoserie pri jizde. Dej vedet jak jsi dopadl.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod mv12 » 09.01.2015 15:29

Tak to nezávidím a držím palce pro jednání s :kia:. Taky bych z toho byl překvapen... Když už nic jiného, tak alespoň informace pro ostatní, co se taky může stát. Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví, ale nedal bych se odbýt, k čemu jinému by to vyhřívání mělo sloužit...
S tím kamínkem, možná, ale to by měl být při bližším zkoumání vidět aspoň malý ťukanec, ne?
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod zaplosak » 09.01.2015 16:24

lubos761 píše:Dnes v noci padal mrznoucí déšť a docela slušně obalil auta ledem. Po konci směny jsem došel k autu a protože nejsem zastáncem škrabání ledu z oken ( poškrabal jsem si tak zamrzlým prachem čelní sklo předchozího vozu), tak jsem nastartoval, pustíl vyhřívání zrcatek, čelního skla pod stěrači a pošplíchal okno rozmrazovačem. A zapálil si a čekal... Po 5ti - 6ti minutách jsem zaslechl lupnutí, ale bylo těch lupanců víc a v domění, že to povoluje led, jsem tomu nevěnoval nijakou zvláštní pozornost. po čase led povolil, setřel jsem sklo stěrači a vyrazil domů. Dnes ráno, za světla jsem zjistil prasklé čelní sklo asi 5cm nad vyhříváním místa pro stěrače. Je to před řidičem, vodorovně v délce asi 45cm. Zavolal jsem do servisu, jak to bude řešit. První reakce technika byla " že z pojistky". S tím teda zásadně nesouhlasím a tak jsem domluven na dnes osobně k jednání.
Jsem řidič z povolání a zásadně jsem proti polévání skel vodou a pod. Ale že vestavěná technologie dokáže prasknout sklo zřejmě vnitřním pnutím, tak to mě dostalo. Dám vědět, jak jsem dopadl.
lubos761


No já tohle slyšel už dávno že se to stát může, hlavně u zadního okna. Když je pod ledem tak ani nevím proč zapnu ty drátky ve skle jen na chviličku - cca 20 vteřin a vypnu.
Na druhou stranu - na co je pak to extra rychlé odmlžení všeho - třeba u mýho ceeda to je u aut. klimy, jsem zvědavej jak dopadneš... Jarda.
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod spd001 » 09.01.2015 16:47

pokial tam nebude jamka ci tukanec neni o com bud vadne sklo alebo zle nalepene(o com trochu pochybujem ked som videl robota s akou presnostou to lepi)sklo musi byt stavane aj na to ze to vyhrievanie zapnes pri -40C a prezije to.O tom som este nepocul ze by sklo prasklo kvoli vyhrievaniu.sak to vyhrievanie neni zas tak rychle nabeh je postupny a prave preto by nemalo ublizit sklu.vela stastia
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod ladlen » 09.01.2015 23:30

Presne toto isté sa stalo môjmu kamarátovi na Nissane Quasquai, ráno zapol vyhrievanie, zapálil si cigaretu a sklo krásne puklo. Tiež som mu vravel, že by to mal reklamovať, ale on to poriešil u známeho výmenou skla.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod lubos761 » 10.01.2015 16:53

Tak musím " bohužel pro mně" uvést na pravou míru důvod prasknutí. Těsně pod lištou čelního stěrače jsme s technikem objevili dvě malý tečky od kamínku. a v jedné z nich prasklina začíná. Tak ne vada skla, ale neznatelné poškození... V servisu jsem se stavil cestou do práce a nebyl čas na zjišťování které sklo ze tří typů mám já. Cena je v rozmezí 15 - 25 tis. Dle typu. Asi budu řešit přes svoji pojistku. Výměna skla je na jeden den, doporučeno nechat v servisu 2 dny k vůli schnutí.
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod ladlen » 10.01.2015 21:10

Ktovie, ako tie dnešné sklá vyrábajú, mne ešte na ceede v Poprade ťukol malinký kamienok do skla, fúkala na sklo klíma a prasklina si žila svojím životom a každým dńom sa zväčšovala , pokiaĺ som ho nevymenil. Keď si predstavím svoju služobnú Felíciu, tak to čelné sklo dostalo takých rán neúrekom, niektoré doslova spôsobili veĺké priehlbiny a sklo držalo až do 400 tisíc km, kedy sme ho vymenili len preto, že už bolo také zodraté, že v noci a v daždi bolo cez neho veĺmi zle vidno.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod Me2d » 10.01.2015 21:56

Něco podobného jsme absolvovali letos v létě. Cestou z Chorvatska nám něco neznatelně ťuklo o sklo. Asi za týden se dcerka ptá, co nám roste kolem dálniční známky :-(
Udělal jsem si značku na skle a druhý den plus 2 cm a každý den znova a bylo jedno, jestli jsem jel nebo auto jen stálo na slunci. Do týdne jsem jel měnit. Neměl jsem sklo připojištěné, tak jsem to musel vysolit ze svého. Měnil jsem mimo zn. servis. Cena asi jedna třetina proti značkovému, ale nebylo to úplně ono.
Me2d Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 10.01.2015
Bydliště: Velké Meziříčí  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
42000 km @ 0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod casco » 11.01.2015 09:40

Ked budes to sklo objednavat, tak si zisti, ci nemozes dat celne sklo z novej sportage. Malo by mat lepsie izolacne vlastnosti. Napis potom, ci to je kompatibilne. Dik
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod LUKY-007 » 11.01.2015 10:45

a snad bude odolnejsie aj proti poskriabaniu (ako sa podarilo mne hned prvu zimu).
< Everlasting Impression > < Room4More >
Uživatelský avatar
LUKY-007 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 289  Témata: 4
Registrován: 11.03.2012
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod lubos761 » 12.01.2015 11:18

Jasně, že Vám dám vědět, jak jsem dopadl a jestli je možné sklo zaměnit za nový typ. Zatím jsem ve fázi domlouvání mezi pojišťovnou a autor. servisem.
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod casco » 12.01.2015 20:33

Dik a drzime palce...
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod lubos761 » 24.01.2015 20:21

Tak dnes mohu podat vyčerpávající odpověď: Ve čtvrtek Sportage přistavena do servisu na výměnu čelního skla + 4.garančka. Auto by bylo k vyzvednutí už v pátek odpoledne, ale k vůli zpoždění krycího dopisu od pojišťovny jsem ho vzal až v sobotu, v poledne. Čelní sklo bylo bez problémů objednáno nové generace. Nahoře zatmavené, vyhřívané pod stěrači, děšťový senzor. A cena?
Čelní sklo..............9 127 Kč ( vše bez DPH )
Rámeček čel. skla....824 Kč
Lepicí sada............1 314 Kč
Práce + drob. mat....2 109 Kč
Celkem................13 366 Kč
DPH....................2 807 Kč

Celková suma k úhradě 16 174 Kč, Plně pokryta pojistkou bez spoluůčasti. Vše perfektní, ani při pořádném zkoumání jsem nic neshledal, co by naznačilo výměnu skla. Spokojenost. A nějak líp vidím ven :) ( občas jsem v autě kouřil )
Dokonce si dali práci a vrátili dálniční známku 2014.
Tak vám všem přeji, ať vás to nikdy nepotká a pěkný den.
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Prasklé čelní sklo

Příspěvekod casco » 04.02.2015 10:42

Ako si zistil, ze ti dali naozaj to novsie lepsie odhlucnene sklo z MR 2015 ? Je drahsie ? Da sa to niejako po montazi zistit ? Tiez ma caka vymena a rad by som si tam dal to novsie namontovat....Dik
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot]