škrknute čelne sklo

Trápí Vás něco na voze?

Re: škrknute čelne sklo

Příspěvekod spazy » 24.02.2015 08:09

spd001 píše:nevies kde ju kupim a popripade aj cenu a ci to lestil rucne alebo strojovo lestickou?


Robil to strojovou lestickou, no je ich viac druhov ale ktory presne pouzil to nevedel povedat a kde ju kupis? ujo google
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: škrknute čelne sklo

Příspěvekod Miška » 17.02.2017 12:22

nuž tiež mám znechutenie po zime...ano robievaju opravy jemnych škrabancov, napr. od stieračov, ak nie su hlboké, pri hlbokych sa vraj može dostaviť šošovkovy efekt....lenže mne to vraj urobila plastova škrabka na lad...cez deň to ani nevnimam, zvonka to vobec nevidno, ale skoro rano ked je slnko nízko a idem proti slnku, tak to desne znervoznuje, ja mam vela drobnych jemnulinkych škrabancov a navyše rôznymi smermi, nejde to ako linia stierača ...moja predstava bola, že chlapik vezme leštičku, pripravok a prelešti rovnomerne cele okno, lenže tak sa to vraj nerobi....a jednotlive škrabnance mi asi ani všetky neodstrania, nie že by to technicky nešlo, ale nepokryju mi proste cele okno ...to už je fakt lepšie mať jeden normlany dlhý škrabanec od stierača, moje nervy.....ale asi si to na jar nechám opraviť aj tak, aspon v zornom poli....vo velkej opravovni autoskiel mi vraveli že to nerobia, že to je jednoduchšie vymeniť sklo....iste, aj niekolkonasobne drahšie, ale pre nich podstatne rychlejšie....no uvidim, treba určite obehať viacerych opravarov..... babske metody ako leštenie flanelom a zubnou pastou sme zatial nevyskušali..... stejne mi ale nejde do hlavy jedna vec, tú škrabku sme použivali na 3 rôzne auta rôznych značiek, 2 z nich nemaju ani stopu po škrabnuti a moja takmer nova Ceedka ich má hned hejno vodorovne aj zvislo....pritom asi 2-3 tyždne dozadu bolo sklo nepoškodene.....a aj vlani sa použivala ta ista škrabka, aj tuto sezonu detto....takže mi to neni jasné.....žeby to spravil muž, ked ho mal jeden raz požičane ? moje nervy....
druha možnosť je zvyknuť si na to.
tretia možnosť - nejazdiť rano a večer za slnečneho počasia..no des...ešte uvidime čo v noci, či to nebude oslňovať od svetiel...inak nasadene slnečne okuliare nepomahajú, ani polaroidne...

ozaj, kolko stoji vymena čelneho skla na Cee´d 2015 ? vyhrievana je myslim len spodna časť, ak vobec, ale sú tam senzory daždove...

inak tie originalne skla su potom ale riadny shit nekvalitny makky, ked to dokaže poškrabať plast, čo neni ani dolámany a ostrý...
Uživatelský avatar
Miška Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  Témata: 1
Registrován: 05.08.2016
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
0 km @ 6.8 l/100km

Re: škrknute čelne sklo

Příspěvekod forrester » 19.02.2017 03:17

Ja som menil na ceede 2014 čelné sklo, senzor zahmlievania dávali nový lebo sa im to nepodarilo odlepit bez poškodenia.celková cena aj s robotou bola 483,34 eur s DPH
Z toho bola cena senzoru 140 e

Natukane z Xperia Sirius
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: škrknute čelne sklo

Příspěvekod kubko66 » 09.10.2021 18:03

Aj ja som mal jemne skrabance na prednom skle od skrabky, viditelne ked som isiel proti zapadajucemu slnku. Vyriesil som to nahodou ked som osetril karoseriu pripravkom Turtle Wax ceramic, (balenie taky sedy rucny rozprasovac so zelenou samolepkou), ktory obsahuje polymer Sio2, co je oxid kremika pouzivany pri vyrobe skla. Krasne to vyplnilo skrabance a sklo je ako nove. Primarne je to na karoseriu, ale pisali ze je to aj na plasty aj skla, tak som to aplikoval na predne sko a skrabance to zacelilo. Po 6 mesiacoch to zopakujem, pretoze to asi mechanicky stierace odstrania. Uvidime. Snad som pomohol tym, ktori maju tento problem.
kubko66 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé