Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Trápí Vás něco na voze?

Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod lopp79 » 23.10.2015 02:22

Dobry vecer! Mam kiu sportage 1,7 crdi rocnik 2011 a stava sa mi ze pri zaradenej 6 a rychlosti 90km/h a naslednom zeychlovani sa auto sprava ako keby som mal neutral len huci a nepridava a na palubnej doske mi ukazuje aby som zaradil sestku bol som aj v servise kde mi vymenili palivovy filter uz dvakrat a hovorili mi ze tam nieco bublinkuje v pondelok idem zase.streti ste sa niekto s podobnym problemom?
lopp79 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Ruzpmberok  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod KIASTORM » 23.10.2015 11:15

Zvlastne o tomto som este nepocul,kvoli tomuto menili palivovy filter? Alebo tam boli aj ine problem? Kolko KM?
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod lopp79 » 23.10.2015 11:40

Ved prave ze oni to daju na pocitac ukazuje im bublinky ze filter prepusta a vymenia ho ale problem ostava v pondelok idem znova do servisu. Km 84000
lopp79 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Ruzpmberok  Slovakia (sk)

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod ladlen » 23.10.2015 14:56

Nechcem tu byť za sybilu, ale problém bude zrejme kdesi v prevodovke, zrejme Ti tú šestku správne nezaradí. A v ktorom servise to riešiš? V LM, DK, či MT?
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod lopp79 » 23.10.2015 15:02

Ved aj ja si myslim ze to nie je v tom filtri a riesim to v Prievidzi. Aj by som isiel inde len ked uz to riesia oni nechcem behat do druheho servisu.
lopp79 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Ruzpmberok  Slovakia (sk)

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod KIASTORM » 23.10.2015 15:45

Pocitac im ukazuje bublinky,mozno im nevypina screen saver.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod mv12 » 23.10.2015 17:45

Možná je to tím, že nejsem automechanik, ale nějak mi uniká, jak by mohl palivový filtr souviset s řazením :? Pokud by to tvrdili i nadále, tak bych si to nechal vysvětlit (a dozvěděl se zase něco nového).
Jako naprostý amatér bych z toho co popisuješ taky usuzoval na nějaký problém v převodovce, kde se správně nezařadí 6. Pokud by byl problém s průtokem paliva přes palivový filtr, tak bych čekal, že se bude projevovat i při jiných zařazených rychlostech, ne jen při 6. To by asi byla dost velká náhoda. Ale můžu se plést...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod lopp79 » 23.10.2015 18:13

Presne toto hovorim aj ja vsak v pondelok uvidim co z toho bude
lopp79 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Ruzpmberok  Slovakia (sk)

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod ladlen » 23.10.2015 19:17

Ak Ťa budú znovu oblbovať s tým palivovým filtrom, tak od nich odíď a vyber si iný servis. Veď v okolí Ružomberka sú hneď tri a všetky blízko. Keď už o Ružomberku, v tamojšom Škoda servise mi pred takmer 20 rokmi tiež dali auto Š-Forman na počítač, vraj pokazená lambda sonda, vymenili ju, auto malo zrovna ten istý problém, nebolo schopné prudko pridať, vtedy ešte spomalilo. Tak som šiel za kamarátom, a ten objavil skutočnú závadu, takmer úplne upchatý palivový filter. A ten mi pri predchádzajúcej výmene oleja nevymenili, lebo ho jednoducho nemali.Tú, akože vadnú lambda sondu použil v inom aute a v pohode fungovala.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod lopp79 » 23.10.2015 19:55

Tak to aj spravim ze odidem v Rk sa uz nejak nezdrzujem teraz hlavne Pd a Nr vsak uvidim
lopp79 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 26.01.2013
Bydliště: Ruzpmberok  Slovakia (sk)

Re: Nezaznamenanie zaradenej rychlosti

Příspěvekod ja1975 » 04.06.2017 14:13

Zravim...prisli ste nato,co bolo z autom?mne robi to iste..
ja1975 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 23.06.2014
Bydliště: Dolna Suca  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé