zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Trápí Vás něco na voze?

zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod MARHOR » 23.08.2016 12:20

Dobrý deň
Mám nové auto Kia sportage zatial najazdených 2500 km a citim niekedy taký zapach ako keby niečo zhorelo alebo take niečo a už som aj zahliadol dym cez ventilaciu na predne sklo a potom to prestalo .Bol som už aj v servise ale nič nezistili .Pochopil som to tak že je to nove auto a všetko je tam nové.Mali ste s tým niekdo skusenosti že či to je všetko v poriadku ?
A chcel by som vediet ako je to so spotrebou ,že kedy sa to tak nejak urovná na požadovanú spotrebu podla technického ? Aspon priblizne lebo zatial stale mi ukazuje 7,0 l.Viem že je to aj podla jazdenia ale 7,0 je zatial moc podla mna.
MARHOR Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 23.08.2016
Bydliště: Bánovce nad Bebravou  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod melonsvk » 23.08.2016 12:53

Mám nové auto Kia sportage zatial najazdených 2500 km a citim niekedy taký zapach ako keby niečo zhorelo alebo take niečo a už som aj zahliadol dym cez ventilaciu na predne sklo a potom to prestalo .Bol som už aj v servise ale nič nezistili .Pochopil som to tak že je to nove auto a všetko je tam nové.Mali ste s tým niekdo skusenosti že či to je všetko v poriadku ?
Normalne to nie je, ci je nove ci stare, nic by dymit z motora nemalo. Pokial sa to bude opakovat, hned by som zastavil a hladal odkial to ide.

A chcel by som vediet ako je to so spotrebou ,že kedy sa to tak nejak urovná na požadovanú spotrebu podla technického ?
Nikdy. Alebo hej, ked sa budes sulat 80 po okreskach a 100 po dialnici.

Aspon priblizne lebo zatial stale mi ukazuje 7,0 l.Viem že je to aj podla jazdenia ale 7,0 je zatial moc podla mna.
Za 7 jazdim so svojim Riom, co je daleko mensie a lahsie auto. Takze sa netrap co je na papieri, uzivaj si nove auto a neries :drink:
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod M@jkl » 23.08.2016 21:48

výbava? motor? převodovka? my tady fakt netušíme co jsi koupil... :D ale jinak SUV co jezdí v záběhu za 7l je v pořádku....
Uživatelský avatar
M@jkl Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  
Registrován: 16.05.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
20800 km @ 5.8 l/100km

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod ladlen » 23.08.2016 22:34

Na požadovanú spotrebu podľa technického preukazu sa nikdy nedostaneš, lebo tá je robená v umelých podmienkach, takže ak sa po 10 tisíc km dostaneš na hranicu o pol litra vyššiu, ako máš uvedenú v technickom, tak to budeš mať výborné. Napokon, spotreba závisí od toho, kde a ako jazdíš, na diaľnici to bude vždy viac ako po okreskách. U mňa to bolo teraz na dovolenke po Rakúsku a hlavne Švajčiarsku za 6. litrov podĺa počítača, skutočnosť bude určite o 2-4 deci vyššia. Urobil som 5400 km, z toho 80% po diaľniciach a mám motor 1,7 CRDI
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod Amalfi » 24.08.2016 16:58

Ja jezdim za 10-11 a prijde mi to v pohode. 7 litru to mas asi naftu nebo jezdis jen z kopce :) Spotrebu neres, auto ma jezdit a vzhledem k cene Sportage resit jestli das pri najezdu 20 tisic za rok a o litr vyssi spotrebe navic treba 300 eur za palivo je nesmysl. Nestoji za to takhle resit spotrebu. Pokud mas naftu tak si vem o kolik si zaplatil vic nez za benzin o kolik je nizzsi realna spotreba v penezich. Pak si spocitej kolik najedes nez auto prodas a jestli se ti to vlastne vyplatilo. Ale asi ano, preci nejsi blbej a nekoupils diesel proto abys prodelal a jeste resil neduhy dnesnich naftaku.
Jop a zapach - mozna to bylo vypalovanim DPF filtru - ten potrebuje vysoke teploty pro regeneraci, proto ti obcas hodne stoupne spotreba aby nafta prosla az do DPF. A to vypalovany toho filtru na zacatku smrdi, jako kdyz vypalujes novy vyfuk. casem to prestane.
Sportage 1.6 TGDI 2016
Carens 1.6 GDI Comfort plus 2014
Sorento 2.2CRDI 2023
Proceed GT 1.6 TGDI 2019
Sportage HEV 4x2 2022
Uživatelský avatar
Amalfi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
0 km @ 10 l/100km

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod achjoj » 04.10.2017 10:51

ahoj .mozem sa opytat ako si dopadol s tym zapachom a dymom .kolega mal podobny problem mal prasknute kurenie za stredovym panelom- smrad a obcas mierny dym z vyduchov pod celnym sklom ,po odplastovany pod paluboukou(v spodnej casti) vedla plyn.pedala bolo vidieť zatecene a obschnute potrubie kurenia
achjoj Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 04.10.2017
Bydliště: malacky  Czech Republic (cz)

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod Peterrr » 15.01.2021 21:35

Zdravím tiež mám podobný problém ,
Kia Sportage 2018 1.6 GDI niekedy sa objaví smrad z kúrenia ako pri spálenej gume .
Viete niekto poradiť .
Poprípade ako to dopadlo u Manora .

Dík moc.
Peterrr Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 15.01.2021
Bydliště: Stupava  Slovakia (sk)

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod Peterrr » 05.02.2021 11:09

Dobrý deň ,
Kia Sportage 1.6 GDI r.v 2018 37000 km.
Mám problém z občasným zápachom spálenej gumy z kúrenia ,bol som v servise nič nezistili .
Viete niekto poradiť ?
Ďík moc.
Peterrr Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 15.01.2021
Bydliště: Stupava  Slovakia (sk)

Re: zápach aj dym v aute + ustalenie spotreby

Příspěvekod zebo » 07.05.2021 16:54

Mal som nieco podobne na Ceede 2010, hlavne ked bolo mokro na vozovke, nakoniec som zistil ze to bol silentblok uchytenia tlmica vyfuku, ktory vplyvom tepla a vlhka smrdel ako spalena guma,
ale netvrdim, ze je to to iste ako u Vaseho problemu, co doporucujem ak sa to objavi, otvorit motorovu cast a analyzovat odkial by to mohlo ist
Sportage QL 2020, 1.6 CRDI, AT, AWD, Gold.
zebo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 17.05.2010
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2020)
59600 km @ 5.6 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé