kontrolka mazania

Trápí Vás něco na voze?

kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 14.12.2016 18:41

Zdravim,..potreboval by som info ohladom kontrolky mazania 1,7crdi r.v2012 nakolko som si dnes vsimol ze nesvieti pri pretoceni kluca, akurat som menil olej aaa pozeram nejak nesvieti,...moze byt ze vyhorela ziarovka alebo kde sa nachadza cidlo kontakt?...ako sa dostanem k ziarovke keby som ju chcel vymenit?....dakujem za pomoc..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 17.12.2016 12:16

Hmmm,..nikto nevie poradit kde sa nachadza cidlo mazania oleja?..cervena kontrolka?..vcera mi zasvietila pred nastartovanim potom co som trocha potlacil par kontaktov kablikov vo svorkach ale ktore zabralo neviem,..zasvietilo pred nastartovanim,potom to uz pri dalsom startovani sa nerozsvietila..skusal som to zase stymi konektormi alee nepomohlo to..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Beda » 17.12.2016 21:06

Kterou kontrolku mas na mysli? Jsou tam dve: Varovna kontrolka tlaku motoroveho oleje a Varovna kontrolka hladiny motoroveho oleje :?:

Neco, co by mohl byt tlakovy sensor oleje (akorat se to jmenuje Switch Assy-Oil Pressure) je pod cislem 94750 uplne vlevo uprostred na schematu.
Sportage 2012 1_7 tlakovy sensor oleje.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 17.12.2016 22:22

Konecne sa niekto ozval,..dakujem,..stoho čidla by mala ist nejaka kabelaž a asi bude poškodena alebo niečo s kontaktom,lebo ako som pisal vyššie, ked som stymi kablami svorkami trocha pohybal,ktore mi prisli pod ruky sa mi ta kontrolka rozsvietila pri otoceni kluca ,..cervena kontrolka mazania,menil som olej aa všimol som si že kontrolka mazania nesvietila,najprv som si myslel ze velmi rychlo zhasla alee ona asi uz dlhsie nesvietila tak to vyzera..lebo teraz uz nic nerobim len sledujem pred startovanim ci svieti ci nesvieti,..tak aspon viem kde skusit hladat chybu pod filtrom podla schemi...kontrolka hladiny oleja to nebude toho mam tam dost,..kontrolka tlaku alebo mazania..dik zatial,..skusim mrknut nato slo mi oto aby som vedel kde na ktorom mieste to hladat..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 20.01.2017 14:51

Zdravim,..moj problem som stale nevyriesil,..co stoji ten snimac tlaku oleja?..kontrolka mazania mi stale nesvieti,mechanik mi povedal zee okruh si moze drzat tlak oleja ze kontrolka nemusi svietit.ale zas tomu neverim velmi zeby ten tlak si drzal aj po 2dnoch co auto stalo,..chcel by som skusit vymenit ten snimac..na diagnostike neukazalo ziadnu poruchu,..myslim ze kontrolka by mala zasvietit pri kazdom pretoceni kluca,..a zhasnut po nastartovani...kontrolka sa nachadza pod kontrolkou abs na palub.doske..sviet vam stale pred nastartovanim ta kontrolka?..inak olej vymeneni a motor ide slape v poriadku..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 22.01.2017 22:11

To ano ide stoho cidla kablik,..myslis to tak ze napojit este jeden kablik a ho ukostrit?...skusim to zajtra..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 30.01.2017 19:36

Skusal som to narychlo alee nejak mi to nepomohlo stym prepojenim,..skusim to este raz..alebo ked sa mi podari vykrutit to cidlo a precistit?..len ten pristup tam jee trocha divny..couz..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 01.03.2017 12:36

Cavte,..tak moje trapenie s kontrolkou nacas vyriesene,..a to takto,..objednal som nove cidlo kontrolky mazania,..nakolko som myslel ze bude vadne,..nove cidlo som zapojil prilozil na kostru aa kontrolka sa rozsvietila...tak som myslel ze bude stacit ho vymenit a bude po probleme,..namontovali sme cidlo aaa nic,..kontrolka nesvietila,skratka nema kostru a aj povodne cidlo je v poriadku jak sne ho napojili a pepojili s kablom rovno na baterku,..tak sme to poriesili tak ze sme na cidlo napajkovali kabel a prepojili,...ale ide oto zee ako je vlastne to cidlo ukostrene aby som tam ten kabel nemal?..dali sme pod neho aj jednu podlozku predtym a nepomohlo to..chcel by som to urobit tak ako to ma byt,..nema to cidlo kostru niekde nejaku spolocnu aj pre inu elektriku nejake ukostrovacie body na motore?..nakolko je aj povodne cidlo v poriadku..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Re: kontrolka mazania

Příspěvekod Doodoo8 » 01.03.2017 17:14

To neviem ani ja kde moze byt problem,..asi pravde podobne niekde v kabli alebo konektore,..mohli sme to skusit premerat,..ale chcel bysom to poriesit tak ako ma byt,..len by trebalo vediet kam ten kabel ide lebo je potom spojeny v buzirke olepeny,..trebalo by to rozpliest a ten kabel vymenit mozno je niekde zlomeny,..na cidle je len jeden kontakt,..konektor je okruhly sa mi zda teraz uz neviem,..jak sme vymenili snimac a nesvietila kontrolka tak sme to takto prepojili ako mi to tu niekto radil stym kablom,..este ze to cidlo stalo len 10€ a niee 50€..tak viem ze povodne cidlo je v poriadku,..teraz ma napadlo zee jak som skusal napichnut prvy krat nove cidlo a som ho prilozil na kostru tak kontrolka svietila,..tak som myslel ze chyba je v cidle starom ktore bolo este namontovane v motore..tak bud kabel alebo konektor..len to ma zarazilo ze jak sme namontovali nove cidlo aaa kontrolka nesvietila..
Doodoo8 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 13
Registrován: 12.08.2015
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé