vrzání v prostoru zadní nápravy u KIA Sportage r.v.2009

Trápí Vás něco na voze?

vrzání v prostoru zadní nápravy u KIA Sportage r.v.2009

Příspěvekod Kolegar » 30.01.2017 11:27

Manželka- skvělá rybářka- si pořídila KIA Sportage r.v.2009. Vůz jsme koupili a přejeli 50 km na chalupu, auto super, všechno OK.
Možná s přibývajícím chladem (to je jen moje domněka) se začalo ozývat z prostoru zadní nápravy skřípění při přejíždění nerovností.

Vyhledal jsem různé recenze a v jedné, napsané najatým mechanikem, je o tomto skřípění zmínka s tím, že to není na závadu.

Mám dost velké zkušenosti s auty, za život jsem vlastnil nebo užíval 20 různých aut. S tímto problémem jsem se setkal u dvacetiletého Olcita, tam byla zadní náprava podobná nápravám na přívěsných vozících za os. auto, tak jsem tam nastříkal silikonvý olej a přestalo skřípání. Ale Ocit, to nebylo auto, to byl tragač s motorem
z roku 1945, vyráběné v Cauceskově Rumunsku z blata v podbné kvalitě jako ruské kolo Ukrajina, byljsem tam v r. 1967. 1969, 1985 a viděl jsem neuvěřitelé, takže chápu.

Ale Ocit z Rumunska byl horší, než Škoda 1203 ze Slovenska (omlouvám se bratrům Slovákům - koncepci této blbé dodávky vymysleli Češi v Kvasinách a pak ho předhodili Slovákům).

Mně to nějak moc nevadí, ale když si sedne do mého NISSANa X-treila, kde je ticho, je z toho žena hotová!!!

KIA stála 210 000, je to její poslední auto v životě, za rok jí bude 70. Má ho sakra prodat? Na rybaření potřebuje 4x4, moc toho nenajezdí, nejvíc od silnice po polňačkách k vodě A TAM TO PRÁVĚ NEJVÍC VRŽE!!!!!!

Na to se musí přijít, může to být nějaká prkotina.

Máte někdo podobné zkušenosti?
Máte někdo radu, jak na to?
Možná čte tyto řádky někdo od výrobce (zastydí se a nažhaví mozkovnu) či zkušený mechanik ( zamyslí se a poradí)


Díky za reakce

Kolegar
Kolegar Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 30.01.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: vrzání v prostoru zadní nápravy u KIA Sportage r.v.2009

Příspěvekod Beda » 30.01.2017 21:56

Jo zima to je potvora, na aute toho hned zacne vrzat a praskat mnohem vic :oops: Hlavne, kdyz pekne promrzne stanim venku. Mam podobny problem na mem Sorentu, stydim se prejizdet retardery u nakupaku, jak mi desne vrze predni naprava pri tom houpnuti. Servis mi potvrdil, ze za to muzou nejspis silentbloky na pricnem stabilizatoru, ze jim to delaji i nove Sportage, jenze ja se na ne nemuzu poradne dostat, abych je mazl vazelinou (to je reseni servisu) :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8279  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: vrzání v prostoru zadní nápravy u KIA Sportage r.v.2009

Příspěvekod pepoc » 11.03.2017 00:30

Mne tiez vrzgala zadna naprava.Sportage 2011najazdene 100300km. V zaruke vymenene silenbloky a je klud. :lol:
pepoc Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 03.11.2015
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: vrzání v prostoru zadní nápravy u KIA Sportage r.v.2009

Příspěvekod Robert69 » 23.04.2017 13:02

Měli sme Sportažku 2008 od novoty po nějakém čase když byla zima při přejezdech větších nerovností začala zadní náprava vrzat v záruce vyměnili silenbloky pomohlo to ale asi za dva roky to začalo dělat zase ůdajně za to můžou silentbloky které jsem vyrobené s nekvalitní směsi.Někdo někde psal že stačí lehnout pod auto a prostříkat silenbloky silikonem.Já už jsem to pak neřešil auto jsme prodali a koupili Suzuki Vitara S.Jinak ale upadnout by ti nic nemělo jenom ty zvuky jsou nepříjemné .
Robert69 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 12.07.2010
Bydliště: Vsetín  Czech Republic (cz)

Kia Sportage II (2008)
14000 km @ 9.5 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé