Sportage 2009 2.0 CRDi 110KW - zvýšený hluk (asi od motora)

Trápí Vás něco na voze?

Sportage 2009 2.0 CRDi 110KW - zvýšený hluk (asi od motora)

Příspěvekod tomass.zh » 04.04.2018 00:53

Ahojte,

opäť potrebujem poradiť so zvukom, ktorý začala vydávať moja Sportage pri prudšom zošliapnutí plynu. Zvuk znie ako keby sa pustil nejaký ventilátor, čerpadlo, neviem ho presne opísať a klasifikovať, je to skrátka zvýšený hluk. Paradoxne, počuť ho viac vo vnútri v kabíne, než vonku pri otvorenom motore. Zaujímavý je najmä fakt, že ako náhle zatlačím silnejšie brzdový pedál, hluk okamžite prestane. Pedál nestačí zatlačiť trochu, ale zhruba do polky a hluk je preč. Avšak, pri čo i len prudšej akcelerácii z križovatky, či tak podobne sa zvuk okamžite vráti. Nepríde mi to, že je to zo sústavy od klímy a podobne, nakoľko aj keď je chladenie úplne vypnuté, zvuk je prítomný. Skôr než s tým pôjdem do servisu, pomohli by mi vaše tipy, na čo sa orientovať. Riešiť to určite musím, začína mi to liezť poriadne na nervy, je to otravné. Nemá to však absolútne žiadny vplyv na výkon, spotrebu, ani na iné, čo sa týka správania auta, než len ten samotný zvýšený hluk. Snažil som sa vygoogliť, čo by to mohlo byť, jednou z možností by mohol byť palivový filter, ktorý vraj dokáže takto v kabíne hučať. Ja som ho mal menený u známeho spolu s komplet rozvodmi, je tam teraz palivový filter mann, má pár stoviek kilometrov nabehaných v aute, tak neviem.. No ako fakt, čo to môže byť, keď tento hluk dokáže vypnúť zatlačený brzdový pedál? Ďakujem za všetky rady.

Prikladám video:

https://www.youtube.com/watch?v=hlrfEj01LJo

(vždy vo videu, keď hluk prestane, zatlačil som brzdový pedál ako je uvedené vyššie)
:kia: :SK: Kia Sportage 2009 4x4 CRDI 110KW
Predošlé - Kia cee'd TX 2012 1.6 GDI 99 KW a Kia cee'd TX 2013 1.6 CRDI 94 KW
Uživatelský avatar
tomass.zh Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 3
Registrován: 12.05.2016
Bydliště: Žiar nad Hronom  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé