Problém so snímačom

Trápí Vás něco na voze?

Problém so snímačom

Příspěvekod snakeyybro » 24.09.2020 14:21

Zdravím. Som tu nový a ospravedlňujem sa ak toto tu niekto rozoberal ale nenašiel som to tu nikde.
Mám Sportage 2011 SL 1.7 crdi manual. Minulý rok v marci mi menili snímač spojkového pedálu lebo mi vypadol tempomat a zároveň mi neukazovalo na palubovke aký r. stupeň mi odporúča auto zaradiť. S tým sa aj občas rozsvietil na červeno asistent zjazdu z kopca a na oranžovo ESC. Pred pol rokom mi tempomat vypadol zase a už nenaskočil do dnes (takisto to ukazovanie zaradeného stupňa)- asi mi to vymenili za nejakú lacnú čínsku súčiastku :roll: . Nejako som to neriešil lebo tempomat som veľmi nepotreboval. Ale tento týždeň mi pri jednom naštartovaní po chvíli rozsvietili znova tie kontrolky ktoré som spomínal vyššie od poslednej výmeny tohto snímača. Zároveň som si všimol že ak zaradím Rko tak niekedy preblikáva cúvačka a s tým aj "idú-nejdú" zadné cúvacie senzory. Niekedy to vypadne úplne a vlastne cúvačka so senzormi nefungujú. Dočítal som sa že to robí nejaký senzor na prevodovke. Ale ako pozerám na niektorých stránkach autodieloch tak majú tam len snímač na cúvacie svetla a nie aj na senzory. Je to ono ? A nemôže to mať niečo spoločné s tým snímačom na pedále spojky ? Určite sa s tým idem čo najskôr informovať do servisu, len sa chcem spýtať či už niekto takýto problém mal a čo to vyriešilo. Pekný deň.
snakeyybro Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 24.09.2020
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé