motor

motor

Příspěvekod MIREK » 06.02.2011 21:15

Dobrý den,mám Kia Sorento, obsah 2,5disel, automat.Při nastartování mi vyskočí otáčky motoru na 2000 otáček aniž bych sešlápl plyn.Stává se mi, že při sešlápnutí brzdy při dojezdu, nebo při couvání opět vyskočí otáčky a spadnou pouze při zařazení neutrálu.Prosím o radu,děkuji
MIREK Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 06.02.2011
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: motor

Příspěvekod upex » 19.03.2011 21:32

Ahoj,
mám stejný problém, někdy mi dokonce vyskočí ještě víc, nebo zůstanou viset na nouzáku ( asi 1500) a plyn vůbec nereaguje. Nejhorší je, že do Kia servisu se mi nechce a neznačkový servisy to dělat nechtěj. Znám dobrýho mechanika u Ostravy, jen to tam dovézt, ale bohužel jsem až z Prahy. Po telefonu moc neporadí, jen vím, že ačkoli mi píše diagnostika snímač plynu, tak i když jsem zkoušel vyměnit plyn, nepomohlo to. Mám podezření na čerpadlo, hlavně po tom, co čtu kdo všechno prodává špatnou naftu. Pokud ten problém vyřešíš, napiš sem co s tím bylo, nebo pokud někdo podobný problém měl, hoďte to sem taky. Zdar.
Uživatelský avatar
upex Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 22.10.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2003)
150000 km @ 8.5 l/100km

Re: motor

Příspěvekod Cass » 20.03.2011 00:46

Čerpadlem? Spíš bych to viděl na nějakym snímači na motoru. Když jedete tak to je v pořádku? Jede jak má? Výkon v pořádku? Dělá to vždy nebo, když je to studený?
Uživatelský avatar
Cass Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  Témata: 1
Registrován: 29.11.2010
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: motor

Příspěvekod upex » 20.03.2011 13:37

Problém je, že to dělá při teplým i studeným. Když to jede normálně, tak výkon je v pohodě, když to blbne, je to jako by mě někdo zezadu brzdil, prostě plyn hluchej.

Cass píše:Čerpadlem? Spíš bych to viděl na nějakym snímači na motoru. Když jedete tak to je v pořádku? Jede jak má? Výkon v pořádku? Dělá to vždy nebo, když je to studený?
Uživatelský avatar
upex Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 22.10.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2003)
150000 km @ 8.5 l/100km

Re: motor

Příspěvekod milhaus 38 » 20.03.2011 16:04

čau,nestává se ti to hlavně po dešti?? když venku celkem dost prší?? já měl to stejné a nakonec jsem zjistil že mi teče voda přes šíbr nebo strešní nosič do sloupku u spoliujezdce .dole u dveří pod sloupkem je víko z plastu,to jsem sundal a je tam hromada svazků drátů a zásuvek.když jsem to poodpjoval ty zásuvky,tak jsem zjistil že je mám celkem dost mokré,takže mi po drátech tekla voda a zkratovalo mi to a to byl celý problém... párkrát jsem taky skoro skončil v plotě díky tomu plynu nereagujícímu.
milhaus 38 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 27.02.2011
Bydliště: opava  Czech Republic (cz)

Re: motor

Příspěvekod upex » 25.03.2011 23:31

Ahoj, naháníš mi radost a zároveň tešíš. Pravda je, že nejvetší problém je hlavně po dešti, nebo když je velká vlhkost. Poprvé jsem to měl v lednu minulého roku, pak byl dlouho klid a začalo mi to blbnou v srpnu když začínalo pršet, teď se mi to projevilo minulý čtvrtek, jediný den, kdy pršelo. Je fakt, že to zablbne i teď, když je sucho, ale pokud je tam voda, tak hned tak se neztratí, tudíž by tam mohlo být vlhko a ty dráty už můžou být v .... Kouknu na to a dám vědět. Zatím díky!!!

milhaus 38 píše:čau,nestává se ti to hlavně po dešti?? když venku celkem dost prší?? já měl to stejné a nakonec jsem zjistil že mi teče voda přes šíbr nebo strešní nosič do sloupku u spoliujezdce .dole u dveří pod sloupkem je víko z plastu,to jsem sundal a je tam hromada svazků drátů a zásuvek.když jsem to poodpjoval ty zásuvky,tak jsem zjistil že je mám celkem dost mokré,takže mi po drátech tekla voda a zkratovalo mi to a to byl celý problém... párkrát jsem taky skoro skončil v plotě díky tomu plynu nereagujícímu.
Uživatelský avatar
upex Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 22.10.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2003)
150000 km @ 8.5 l/100km

Re: motor

Příspěvekod oravan » 16.11.2011 22:25

oravan: nazdar idem poprosit o radu kym nepojdem do servisu idu sviatky a tak penazy neni na zvyš moje sorento 2008 motor prestane tahat z ničoho nič ostane približnine na 1600 otačkach a nejde pridat ani plyn po vypnuti motoru všetko v poriadku pokial sa to zase nestane a spravi toaj za tepla aj za studena môže na to mat vpliv pustene kurenie to je blbost si myslim osobne poradte mi prosim čo je to za poruchu dakujem skuste na kordiaka@seznam.cz a ešte raz dakujem, auto je po servistnej prehliadke a všimol som si že to spravi aj vtedy ked ja nadrž do štvrtiny len plna podozrenie tiež na čerpadlo ale to by aj ked je plna nadrž prosim poradte a dakujem
oravan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 4
Registrován: 13.11.2011
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2009)
52000 km @ 8 l/100km


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé