Sorento

Příspěvekod Návštěvník » 25.01.2009 11:18

Jirka N. píše:Díky za přivítání a ve středu ho přivezu na odtahovce a udělám na něm nástřik podozku. Benzín bych taky bral hned, ale ten se nyní dělal je s automatem a ten já nechtěl. S přiřaditelným předkem byla k dispozici jen verze LX a tam chybělo mraky výbavy. Takže nakonec zůstala verze s TOD a černou kůží. Dosluhující Mondi je taky celej černej a má tak krásného následovníka. Ten diesel jsem bral protože mi nic jiného nezbylo, snad tedy vydrží při slušném zacházení i když diesly dneska nevydrží co dříve, ale to už je ta doba. Na druhou stranu těch 382 Nm taky neni špatných a na to je dobrý ten TOD.


To mas pravdu urcite to ma sve kouzlo ten system TOD.Uvidis jak se to bude chovat v terenu.A vseobecne.
Ale pokud by to melo byt obdobny systemu QudraDrive od Jeepu tak to bude super.
Mame jednoho GrandCHerokeho 4.7 V8 s QuadraDrive a super je to nej system co kdy kdo udelal tak kdyby alespon z casti to bylo stejny budes spokojenej.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Bostra » 25.01.2009 14:57

Taky gratuluji k novému autu Jirko.
Řeknu ti ale, že já bych do jara nevydržel čekat, když bych měl doma takové auto. Já když jsem si ho dovezl z Německa, tak pro mne bylo utrpení když jsem musel čekat 14 dnů než jsem vyřídil značky.
Jinak ten systém TOD zatím bez problému. Za ty dva měsíce co jezdím, tak nebyl žádný problém někde vyjet a to na hodně místech bylo pěkně namrznuto. Ještě jsem to ale nezkoušel v těžkém terénu. Musím někde takové místo najít kde to pořádně otestuji. No snad jak pojedu na Hartu na ryby, tak snad tam. Tam je hodně kopců a výmolů.
Nevíš jestli by se někde dal sehnat servisní manuál na tohle auto? Něco mi klepe (při jízdě na špatné cestě) v zadním sloupku a nevím jak rozebrat celé zadní vnitřní plastové obložení. Nerad bych něco poškodil.

Bostra.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 25.01.2009 16:00

Ahoj a díky za poznatky. S tím čekáním nemám problém protože mám další auta a Sorentíka si chci pořádně připravit, aby sloužil dlouho a dobře. Už jsen rozjednal nějakou tu odbornou literaturu a tak snad budu moct každému v budocnu poradit. Zatím jsem se zaregistroval na http://www.kiatechinfo.com/index.asp a tam se taky dá něco dohledat, ale na diesel jsem zatím nic nenašel. Je to hlavně na US verze.

Jirka
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Brix » 21.02.2009 23:06

Už jste viděli nové Sorento na http://www.novinky.cz/clanek/161843-nova-kia-sorento-bude-typicke-suv.html
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Příspěvekod Bostra » 23.02.2009 10:31

Určitě bude pěkné. Otázkou je, jak bude prodejné. Myslím že SORENTO se právě více prodávalo kvůli tomu samostatnému rámu. Mně osobně sice je to jedno, protože jezdím hlavně po silnici a do terénu jenom když jedu na ryby. Pak samozřejmě bude ještě rozhodující prodejní cena. No uvidíme. Každopádně jsem na ní taky zvědavý.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Axel » 24.02.2009 23:21

škoda škoda Sorento byl pro mě vždy čistokrevný teréňák...
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 24.02.2009 23:43

A tažná síla prý bude jen 2000 Kg vzhledem k samonosné karoserii. Takže naši Sorentíci asi vítězí na celé čáře.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Jirka N. » 09.03.2009 22:32

Tak pánové píšu pár poznatků k Sorentu. Koupil jsem ho v lednu v Německu a stále mám na tachu 17 km a ještě jsem ho nepřihlásil protože dojíždím staré Mondeo a potřebuju jeho bonus na nové zák. pojištění Sorenta. Takže v mezičase jsem ho dost rozebral a namontoval závěs na 3,5 tuny. Dále dělám komplexní protikorozní ochranu a vzhledem k tomu že jsem zatím poslední datum na dílu našel 10.10.2008 tak je to říjnové Sorento a na dílech podvozku už byla první koroze :smile: . Takže jsem koupil 5 kg Tectylu na podvozek a dalších 5 kg Tectylu Ml na dutiny. Veškeré dutiny jsou na autě suché bez stopy vosku, ale všude jsou zátky na přístup.
Dále jsem kontroloval olejové náplně a v diferácích a převodovce ho bylo pod míru :-? , takže se opravdu kontrola vyplatí, když si auto chci nechat dalších deset let. S dílenským zpracováním jsem spokojený jen ta protikorozní opatření jsou slabé místo,ale to si sám vyřeším.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Jirka N. » 06.04.2009 21:14

Ahoj Sorenťáci,
tak Sorento je přihlášené,ale musím říct že to bylo skoro na mrtvici. Původně jsem ho chtěl přihlásit na Praze východ, ale úředník chtěl evidenční kontrolu, technickou kontrolu a poplatek za čistopis D techničáku 1500 kč :idea: . No príma pro auto s 17 Km :lol: Jenže o jeho podmínkách jsem byl předem informován telefonem a tak jsem naštudoval zákon a vyrazil za ním. Jednání bylo děsné a a stále opakoval že ho zákon nezajímá, že má svoje směrnice a skoro to vypadalo že pokud něco podstrčím tak by to asi šlo. Na to jsem nebyl zvědavý a tak začal platit plán B a hurá do Prahy na registraci. Tam bylo super příjemné jednání a samozřejmě že podle zákona a tak jsem zaplatil pouze 800 za registraci a fertig. Takže mám AB na čísle a dneska jsem byl poprvé pro naftu a Sorentík měl první jízdu na našich silnicích. Jede skvěle a je opravdu pěkně veliký proti ostatním.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Sorento

Příspěvekod Ferda » 17.11.2009 22:22

Zdravim přátelé,
když si tu tak pročítám Vaše příspěvky, tak jsem neodolal a taky se musím pochlubit. Krom velké smůly o letošních prázdninach, kdy mne den před odjezdem na dovolenou jistý nezodpovědný ridič svou oktávkou vytlačil v 50km/h přímo proti sloupu lampy VO na městském okruhu v Brně, čimž ukončil život mého předešlého vozu Škoda Forman a mne na pár měsíců poslal do pracovní neschopnosti. Tak mne tento děsivý zážitek přiměl k tomu, pořídit si "pořádné auto" :!: . A k té vší smůle, jsem měl nakonec veliké štěstí, jelikož jsem sehnal rok jeté Sorento, 2,5CRDi, 125kW, s 18tis. km na tachometru (se zárukou KIA do r. 2011), s TOD, tempomatem, zatmavenými skly a tažným za cenu hodně jetého staršího modelu :D
Zatím jsem najel jen nějakých 800km převážne po silnicích, ale nemůžu si nového mazlíka :kia: vynachválit.
Pár doplňků jsem jiz začal řešit, jako kvalitní zimní pneu, dostavbu nezávislého topení s dálkovým ovládáním, výměnu většiny žároviček za LEDkové varianty (zvláště tragické byly rožnuté obrysovky v žárovkové verzi).
Parkovací kameru, okenní deflektory na všechny 4 dveře, zámek zpátečky, vypískování všech skel s registrací OCIS (to abych mohl v noci klidně spávat).
A krom xenonů ještě uvažuji také o zámku kapoty, abych mohl spát ještě klidněji.
Jediné s čím zatím velice váhám je přední ochranný nerezový rám (www.bures.cz), jelikož jak importér KIA, tak automechanik KIA mne varovali, ze jsou v předním nárazníku senzory pro systém airbagů a že se při kolizi nemusí vlivem ochranného rámu aktivovat a navic místo pomačkané kapoty a zničeného nárazníku se deformacní zóny zachovají zcela odlišně a může se posunout celé karoserie až po zadní dveře čímž bude auto na odpis :cry: :shock:
Máte někdo nějaké odlišné info či zkušenosti? :help:
Předem díky.
Ferda Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 13.11.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Sorento

Příspěvekod Bostra » 18.11.2009 18:35

Zdarec Ferda.
Předem gratulace k novému sorentu. ;)
Jinak k tomu ochrannému rámu jsem taky slyšel něco podobného. Ono ti asi těžko ale někdo řekne k tomu něco přesně. To by musel být tady někdo, kdo už zažil havárku a měl taky v předu ochranný rám. Moje domněnka ale je, že ten rám až tak pevný není aby při silnějším nárazu blokoval airbagy (třeba se ale pletu) :? . Co jsem viděl nějaké ochranné rámy dodatečně montované, tak ty úchyty od toho rámu byly nic moc masivní. :no:
Možná by bylo vhodné takový dotaz hodit někde na fórum Ofroud nebo 4x4. Přece jenom tam ti majitelé vozů mají více na autech ochranné rámy. Třeba ti někdo k tomu řekne svoji zkušenost.

Bostra :)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Sorento

Příspěvekod Beda » 18.11.2009 21:44

Pokavad ma onen ochrany ram homologaci pro konkretni vuz, tak by urcite nemel branit "nejak zasadne" funkci treba spinacum airbagu (tot muj pohled na vec). Akorat proste pribude dalsi vec na deformaci pri celnim narazu, ktera ti muze pomoci pri mensich tukancich, kdy pak budes moci nechat vyrovnat akorat uchyty ramu a ne treba menit cely naraznik :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento

Příspěvekod tomka.j » 17.01.2010 16:16

Ahoj, je to dva dny co jsem si dovezl Sorento z DE a nemůzu si ho vynachválit, diesel v automatu 170 koníků, béžová kůže, zatmavena skla a ochrané rámy, najeto 25000 km. A za super cenu. Ale proč to tu píšu, vrátím se k těm ochraným rámům, které na autě vypadají bombasticky byl jsem nucen přední část ochraného rámu sundat, jelikož by se mi Sorento nevešlo do garáže a proto ho tu dávám ka nabídce jestli by ho někdo nechtěl za rozumnou cenu. Nabídněte, je nepoškozený a jako nový. :) Díky Jirka

 ! "titanus" píše:
naouzaj nie je potrebne ten isty prispevok uverejnovat vo viacerych diskusiach
tomka.j Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 16.01.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Sorento

Příspěvekod mchreno » 20.02.2010 16:19

Ahoj.
A za aku cenu ho chces dat ten ram.
mchreno Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 18.02.2010
Bydliště: trnava  Slovakia (sk)

Re: Sorento

Příspěvekod rudolf.tomka » 14.02.2015 18:39

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Předchozí

Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé