Sorento

Sorento

Příspěvekod Návštěvník » 06.12.2007 22:55

Tak kdo tady má Sorento, potřebuji ho vyzpovídat :grin:
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod vlafi » 06.12.2007 22:58

to je škoda,že tu není i druhý prodejce z Kolína..Ted s ním dost najezdil..Kdyby to pro mě nebylo tak drahé,tak bych ho bral hned..I já se rád dozvím zkušenosti majitele :shifty:
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Re: Sorento

Příspěvekod snike » 06.12.2007 22:59

Century píše:Tak kdo tady má Sorento, potřebuji ho vyzpovídat :grin:


Kamarád teď o něm vážně uvažuje, tak snad se rychle rozhoupe a ty tu budeš mít parťáka ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 06.12.2007 23:05

Parťák zatím ne, ale uvažuji, že bych si ho příští rok pořídil, přeci jen je více cenově dostupnější než jiné SUV, ale tak zkušenosti majitele jsou mnohem lepší než nějaké řeči a reklama. totiž jsem koukal na yotube. com na sorento a docela jsem koukal jak mělo něco projet, ale pak jsem zase koukal co projelo, bud je to řidičem a nebo nevím, ale taky jsou dva druhy pohonu 4x4, čili možná v tom bude ten rozdíl
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Beda » 07.12.2007 00:12

V praci mame jednoho manika, ktery chce Nissana Pathfindera, ale protoze je drahej, tak koukal i po Sorentu. Chtel koupit ojetinu z Nemecka :smile: Nevim, co je na tom pravdy, ale tvrdil, ze se docetl, ze je to dobrej drzak, akorat co zlobi, ze je ta automaticka prevodovka ... takze kupovat jen s manualem ... co je na tom pravdy, tak to fakt nevim, muze to byt jen drb typu "jedna baba povidala" :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.12.2007 17:38

Tak jde taky o to, jestli je to to nové sorento a po faceliftu.... ale asi bych to bral spíšeš taky s manuálem.... už z důvodu, že u automatické převodovky to nemá systémy při sjíždění kopce, u manuálu se nedává a je zbytečný, za jedna a sjede se všechno.... ale tak to už jsou takový kravinky :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.12.2007 17:50


- tak tady mu to nějak nejde, ale co je zajímavé tak mi přijde, že mu zabírá jen zadní část, čili y to vysvětlovalo proč to nevyjel. chtělo by to vyměnit řidiče
Návštěvník
 


km @ l/100km

Sorento

Příspěvekod MP1 » 07.12.2007 22:20

Vyberal som auto otcovi. Vpodstate sa presťahoval na chatu. Je tam v zime dosť problém sa dostať. Už tam nabúral dve Alhambry ( nič vážneho).
Dosť sme zvažovali Sorento. Nevedel som sa rozhodnúť medzi pohonom. Lacnejší je trvalý zadný+ pripojiteľný predný+redukcia: 2WD+4WD+4WD redukované.
Za príplatok automatický 4x4 + redukcia: 4WDauto+4WDredukované a ten sa mi veľmi nepozdával.
Kto chce chodiť veľa po cestách, málo po teréne, radšej by som volil auto pohon.
Nakoniec sme ho nekúpili z dôvodu nedostatočnej výbavy. Nebolo vstavané rádio+ovládanie na volante, vyhrievané sedadlá, nepamätám sa, či bol tempomat.

Tuareg som mu vyhovoril a vybral som Nissan Navara D40. Vystavený model mal všetko, čo sme požadovali: Audio s CD + ol. na volante, vyhrievané sedadlá,
a naviac uzávierku zadného diferenciálu. Oproti Pathfinderu nemá polohu Auto 4x4. Musel si otec zvyknúť na zadokolku. Problém je v zime, auto je silne pretáčavé,
174 koní robí svoje, plus problém s rozjazdom v polohe 2WD. Veľkým plusom je oddelený kufor pickupu, otec tam vozí všetko možné, drevo, naftu, kamene, cement.
Kto nepotrebuje auto viac na prácu ako vozenie - radšej Pathfinder.

U nás, čo má par ľudí Sorento v automate, sťažujú sa na veľkú spotrebu.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 08.12.2007 00:40

Tak ona je spotřeba a spotřeba, ale každopádně, dneska tu výbavu co si na Sorentu chtěl mají.. čili to není problém, ale tak s Touaregem bych to zase nesrovnál, až na limity křížení co sorento má asi lepší, ale ale ale...... Nic naplat si myslím, že zase tak moc Sorento v automatu být nemusí.... A máš dva, né-li tři litry doma... Každý musí vědět co chce a hlavně kolik má.... :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod kubajs009 » 11.02.2008 17:35

Kolega z práce si pořídil tohohle mazlíka, teď to prodává je to velmi předělaný a myslím si, že než-li si koupit SUV za 900 tis. je lepší si koupit jeho mazlíka za 1M :), který je parádně upravenej....Obrázek
kubajs009 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 11.02.2008
Bydliště: Kladenská 10  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 14.02.2008 15:46

Zdravim všechny....mam na Sorentu najetý 4000 km, koupil jsem ho z D na 135000, zatim vse ok, jen drobnost....u dveří řidiče odešla blokace táhla, takže choděj volně a pak jsem musel promazat naviják rezervy. Na palubce mi sviti kontrolka airbagu,...pravděpodobně špatný kontakt na jednom ze šesti AB,...vše se dá na diadnostice zjistit. Jinak motoricky je to pohodovka, mám ho v automatu a už bych neměnil. Je to fakt pohoda. Jezdim za 9,5 - 10l, v terénu víc, ale rozhodně to není prožraný. Ten požitek z jízdy za to stojí. Takže vy co váháte,...na rámu a s touhle průchodností za tyhle prachy nic neseženete!
Pokud tohle někdo máte, prosím o radu , jak se spíná a ovládá tempomat. Díky!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod AllInOne » 14.02.2008 17:31

Jak tam nahoře brodil ten potok, tak to bych zvládl i s mojím Cee´dem :D
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 14.02.2008 22:46

Je fakt, ze to neni jednoznacny, kde je zakopanej , ze to nevyjel,....ale pro Cee´da by to bylo posledni dobrodruzstvi..... :lol:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Taky něco ...

Příspěvekod Návštěvník » 06.03.2008 23:23

Koupil jsem si Sorentíka v prosinci 2007, najeto měl 92000 za 430.000 Kč, dnes mám už za sebou 6500 km, vše bez závad, všechno funkční, výbava EX: vše v elektrice, manuální řazení, plná klima, bez kůže, černá barva, spotřeba přesně 8,3 l/100 km. (Poctivě si píšu tankování a ujeté km do takového svého prográmku :shifty:))) ).Abych to tedy shrnul: naprostá spokojenost, pohoda, klídek a skoro "leháro". Nemám co bych dodal. Prostě :kia: SORENTO je zatím u mne NEJ !!!! :kia: Časem dodám nějaké foto, a pokud bude nějakej srazík poblíž (třeba avizovaná Praha), nebráním se tomu vyjet jen tak na pokec a výlet zároveň. Mějte se a Sorenťákům hodně šťastně ujetých KM bez bodů, nehod a závad na našich miláčcích. ČUS na cestách necestách !! :grin:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 16.03.2008 22:38

Zdravím všechny Sorenťáky!!!
POKUD SVOJE MILÁČKY ŠPERKUJETE, URČITĚ MI PORADÍTE, KDE SEHNAT ZADNÍ KŘÍDLO.
Moc díky za info.
Jinak jsem byl v servisu,.... vyměnili táhlo ve dveřích a kompletní zadní stabilizátor, pak ještě vzpěru stabilizátoru na předku a odstranili svítící kontrolku airbagu....svítila vlivem kolize napětí. To asi když jsem nechal namontovat xenony....a fakt za pár kaček. Čtyři roky jsem jezdil v Renaultu a tak jsem mile překvapenej, jaký ceny ND jsou u vozů :kia: Teď mám najetých cca 8000 km - bez problémů.
Tak všem pohodovou jízdu !!!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé