KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Sccary » 01.02.2018 18:58

Dobrý den všem.
Přihlásila jsem se sem abych se zeptala majitelů těchto aut jak jsou s nimi spokojeni. Mám v plánu si toto auto pořídit,ale stále váhám.Zajímá mě spotřeba a jestli mají nějaké hodně časté závady. A taky co se týče servisu. Budu ráda za vaše příspěvky.
Sccary Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 01.02.2018
Bydliště: Břidličná  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Jirka N. » 03.02.2018 11:07

Také zdravím a doporučuji pečlivě vybírat, nejlépe se znalcem Sorenta. Po tolika letech je již málo Sorent bezproblémových a to z důvodu koroze podvozku a nutnosti dodržovat výměnné lhůty na oleje.
Já sám mám Soriho 2008 a od nového, proto vím že problémy nastávají po mnoha letech provozu a já nyní řeším problém intercooleru a chladiče. Přitom jsem se o Soriho staral nadstandartně a tyto problémy jsou taky dány zimním provozem a solením které mělo vliv na tyto díly která nyní musím vyměnit.
Jinak musím říct že při dobré údržbě je Sorento dobrá volba a i spotřeba je velice dobrá a bezpečnost taky vynikajicí vzhledem k jeho váze. To mám z praxe vyzkoušené a v tomto ho velice doporučuji. Takže vybírat pečlivě, pozor na dovozy které mají domontované DPF ( Německo ) a osobně bych doporučoval Sorenta z jižních zemí kde se nesolilo a ty jsou v lepší kondici po mnoha letech.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Sccary » 03.02.2018 14:24

Děkuji Z reakci dnes jsem se měla jet mrknout na Sorento z roku 2006 s najetými 180000 ( ale buhví jestli) ;) koupeno v ČR a bez možnosti ho zvedout a mrknout na něj zespod. Nakonec jsem to odpískala, protože kdybych ho viděla a sedla do něj tak ho mám už jistě doma. Takže doporučujete dovoz např. Itálie a se serviskou k tomu? Mám právě celkem strach z nákladů na údržbu. Nicméně toužím po SUV ( spíše offroadu, než městském krasavci) Před domem mi stojí nepojízdná Sportage z 98 a ta spolykala 25 tis jen za opravu motoru a stejně nejede. :angry: :no: Ale jinak to auto vyjelo prostě kamkoli jsem si vzpomněla ( tehdy jsem ještě dělala v lese) Nikam jsem nemusela pěšo, dovezla mě až na paseku :lol: :thu:
Sccary Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 01.02.2018
Bydliště: Břidličná  Czech Republic (cz)

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Jirka N. » 03.02.2018 17:40

Mám ještě Mitsubishi Pajero V60 LWB provedení Dakar a i když má najeto o 110 Tkm více než Sorento tak ho beru jako daleko lepší volbu. Sorento do 150 Tkm bylo Ok , ale nyní se projevují již závady. U Pajera po koupení při cca 219 Tkm jsem dělal jen preventivní opravy, ale velice poctivě a nyní složí super. Má lepší podvozek než Sorento a tažnou sílu má mírně vyšší a je to fantasticky prostorný auto. Japonská tecnika je dobrá a 3,2 l motor má taky hodně do sebe.
Sehnat ale zachovalý Pajero je taky kumšt, málo jich je pečlivě udržovaných.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Beda » 03.02.2018 19:22

Ja osobne bych dovozy u nas prodavane v bazarech nebral, vetsinou se jedna o bouracky, ktere levne koupi v cizine, u nas je opravi a pak je prodavaji jako nebourana :!: Kdyz uz auto z ciziny, tak si ho dovezt osobne a nebo nechat dovezt, takovou sluzbu nabizi hned nekolik firem na internetu.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Sccary » 03.02.2018 19:28

Děkuji za upozornění tak něják jsme si to myslela. Máte nějaký typ na takovou firmu?
Sccary Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 01.02.2018
Bydliště: Břidličná  Czech Republic (cz)

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Beda » 03.02.2018 19:45

Bohuzel nemam, auto z Nemecka jsem si dovezl sam (umim jen anglicky ... coz ve finale taky postacilo), z jinych statu ojetiny ani nehledam. Nemecke vybavy vozu jsou vetsinou i lepsi nez treba u nasich aut, Nemci kupuji prevazne full i s priplatkovymi pakety. Akorat uz i na nejznamnejsich nem. strankach mobile.de inzeruji podvodnici a nebo prodavaji na prvni pohled auta se skrytymi vadami (ktere ukaze az treba diagnostika), takova auta se najdou treba u nemeckych bazaru, ktere provozuji turci (zkusenost, kdyz jsem shanel auto pro manzelku). :|

At jsem kupoval jakekoliv auto z druhe ruky (od 200tis. do 450tis.), tak jsem vzdy pak jeste musel investovat cca 10-50tis. do dalsich oprav, aby vozidlo bylo podle mych predstav a v perfektnim stavu :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: KIA SORENTO 2,5 crdi 103 kw 2006

Příspěvekod Jirka N. » 03.02.2018 23:36

Na Sorento není moc dobré Německo a to jednak neomezenou rychlostí na dálnicích a při tom hodně trpí motory Sorent které se mají nejlépe provozovat do 2500 ot a tomu odpovídá rychlost cca 120 km. Jenže toto málokdo dodržuje. Výbava je sice OK, ale motorově je to většinou problém do budoucna. Dále tam solí jako u nás a problém koroze je taky velký, jedná se o skoro desetiletá auta a starší. Takže proto ta koroze. Taky v Německu je velká šance na DPF, který nebyl na Sorentu nikdy z výroby a dodatečná montáž v Německu znamená problém pro turbo. Toto ale platí pro všechny dieslové offroady a tak Sorento není jediné které tam dostává zabrat dálniční rychlostí.
Proto bych doporučoval jižní státy, ale to zase prodražuje transport.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé