Sorento XM FL ESP ABS

Sorento XM FL ESP ABS

Příspěvekod JAS » 13.06.2022 17:35

SOS. Po prodkém náklonu se mi rozsvítily kontrolky ESP a ABS. Diagnostika ukazuje chybu C1286 - chyba G senzoru. Nejde smazat. Dle ofic. servisu je nutné vyměnit ŘJ airbagů, kde je G senzor integrovaný ( ŘJ 15tis., G senzor pár desítek korun). KIA servis neumí provést kalibraci G senzoru (nepustí je to tam) což je v tech. servisní příručce KIA jedna z běžných položek u diagnostiky ESP ( dle příruček US a RUS). Neumíte někdo poradit? Nemá někdo na severu čech diagnostiku pro korejská auta, která by umožňovala kalibraci a programování ŘJ? Za informace nebo radu děkuji. JAS
JAS Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 13.06.2022
Bydliště: Jilemnice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sorento XM FL ESP ABS

Příspěvekod Beda » 13.06.2022 19:21

Ja mam Kia GDS diagnostiku, ktera jeste pokryva urcite Sorento XM FL, akorat jsem byl donucen preinstalovat NB, kde jsem ji mel nainstalovanou a musim ji znovu nainstalovat zpet. Zatim jsem se do toho nepoustel, protoze nahrat to tam je pomalu na cely den, kdyz tam chce mit clovek vsechny rocniky az do roku 2017 myslim, pak presli na Kia KDS (Android tablet). Je dost divne, aby jim to i ta nova neumoznovala, koukal jsem do manualu a je tam opravdu menu na kalibraci G sensoru :yes:

No akorat to mas ke mne docela z ruky, to bys musel vydrzet treba do dalsiho Kia srazu, treba pak budu bliz a muzu ji vzit sebou na sraz, udelame si diagnosticke odpoledne :D sice ji mam jen na cteni/mazani chyb, reset servisniho intervalu, ale toto by podle manualu nemelo byt az tak slozite :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento XM FL ESP ABS

Příspěvekod JAS » 14.06.2022 12:55

Dík za rychlou reakci :) , Dubí není úplně za rohem. Ještě počkám, jestli neseženu něco blíž, ale cesta na západ je pořád lepší, než výměna jinak netknuté ŘJ ABG. Aniž bych se chtěl někoho dotknout, tak ve značkovém servisu (na různých místech) jsem byl třikrát a měl jsem ve dvou případech dojem, že toho o autě vím víc, než servisní technici zvyklí na jednoduchou výměnu v sedmileté záruce. V tomto případě je blbé, že chtějí vyměnit ŘJ, ale nezaručují, že to chybu odstraní. Jinak auto je perfektní, přes 2014 stále ještě kus poctivé mechaniky a až na ty svítící kontrolky a nepřihlásitelné BT na rádiu funguje bezvadně.
JAS Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 13.06.2022
Bydliště: Jilemnice  Czech Republic (cz)

Re: Sorento XM FL ESP ABS

Příspěvekod JAS » 23.06.2022 14:39

Kdyby někdo měl podobný problém, tak stanovisko tech. podpory KIA CZ: Pro funkci ESP je zásadní senzor Yaw rate senzor + Lateral G sensor, který je umístěn v jednotce Airbagů a nedá se diagnostikou kalibrovat.
Dále je ve stejné jednotce i Longitudinal G-sensor, který snímá podélný náklon a ten se kalibrovat dá.
Uvedená závada C1286 vede na závadu senzoru Yaw rate senzor + Lateral G sensor, tedy výměna jednotky airbagu. Pozor, jednotka Airbagu
se rovněž musí kalibrovat z pohledu systému Airbagů.
JAS Neuvedeno
Nováček
Léta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 13.06.2022
Bydliště: Jilemnice  Czech Republic (cz)


Zpět na Sorento

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé