Sorento I automat. převodovka

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod MiKas004 » 04.01.2013 09:06

jsi ****

Edit BEDA: myslim, ze neni vhodne nekoho urazet, kdyz chce i dopredu znat naklady na udrzbu vozu :!:

Tak si přečti, co píše. S údržbou to nesouvisí. Psal jsem mu zkušenosti z praxe a ten mamlas se tomu vysmívá.
Ať si koupí feldu na splátky a zbyde mu možná i na servis. A taky ať se zamyslí nad tím, že se Sorentem se ego honit nedá. Cenově je to totiž lidové vozítko pro každého. Chlapeček je jen snílek, který nic nemá, ani neví co chce, ale druhým bude stále oponovat.
Naposledy upravil MiKas004 dne 18.01.2013 01:11, celkově upraveno 3
MiKas004 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Jarda K » 07.01.2013 09:10

Mrzí mě, že jsem co jsem. Nic s tím nenadělám. Jen to chvilku vypadalo nadějně, že se zde objeví další relevantní informace. (A ty ji dokážeš poskytnout, jak se ukázalo u tlumičů...) O tom by takové fórum mělo být. K Sorentům tu toho moc není s porovnáním na citroeny.cz.
Jarda K Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 09.07.2012
Bydliště: Čáslav  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod RB35 » 07.01.2013 11:43

Ahoj jardo
nevím přesně jaký typ sorenta máš ,ale snad ti pomůže toto:
Sorento 2005 Ex
Automatická převodovka : Mobil D II výměna po 90000 km (návod výrobce) - možno použít ekvivalent Mogul Trans ATF DIII (zdroj:mazací plán Paramo a.s).Objem převodovky 11,2 l.
Náhrad je celá řada od různých výrobců ,ale tento je cenově a hlavně kvalitově nejdostupnější.
nový olej má temně červenou barvu , lehce opotřebený jde do oranžova ,v každém případě musí být jasný ,průhledný
Kompletní výměna je poměrně zdlouhavá,jde totiž vypustit vždy jen cca 2,5 až 3 litry.Pak musíš auto projet a postup opakovat. Nikdy se nedá vypusti aut.převodovka celá ,tedy pokud ji nerozebíráš komplet.
Rozvodovka 4WD -objem 1,42 litru - Náplň Dexron DIII (nevyměňuje se)
Snad ti toto info pomohlo.
RB35 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 07.12.2012
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Jirka N. » 11.01.2013 19:47

Pozor olej v rozvodovce se taky vyměňuje a to po 60 tkm, ačkoliv výrobce káže něco jiného. Pokud se to nedodrží tak následuje v budoucnu drahá oprava, z čehož má výrobce radost, je to po záruce a zákazník si to platí sám. Já to měnil a musím uznat že to bylo tak akorát vzhledem k stavu oleje Dexron.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Jarda K » 17.01.2013 23:02

RB35: Mám obavy, že máš na mysli čtyřstupňový automat. Je to tak?
Jarda K Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 09.07.2012
Bydliště: Čáslav  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod RB35 » 23.01.2013 12:32

Ano. Psal jsem že to je do automatické převodovky. 5 stupńová.
RB35 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 07.12.2012
Bydliště: Kolín  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Jarda K » 25.01.2013 15:43

Prosím, tak do jaké A. převodovky to je. Z tvého příspěvku ze 7.1. to nemohu vyčíst (třeba to furt přehlížím) a nyní mám v tom zmatek naprostý.
Jarda K Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 1
Registrován: 09.07.2012
Bydliště: Čáslav  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod MP1 » 29.01.2013 17:54

Tu som to tiež písal

oleje kia
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2195  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Mugen » 08.04.2013 22:34

Já koupil nedávno Sorento, nechal jsem hned vyměnit veškeré provozní kapaliny včetně automatu. Tam je originál KIA olej, litr za 800, neradno tam lít prý něco jiného, je třeba vyměnit i filtr automat. oleje. Automaty jsou náchylné, chcete-li, a by sloužil, dejte mu tu péči, nešetřete. Nikdy nikomu nevěřím, co měl v autě a jek dlouho to tam bylo. Zatím vše v pohodě, i pohon 4x4, připíná ladně a nenápadně, dokonce rozjezdy z místa v kopci jsou ok. Jedinou vadu tam mám, když je pod nulou, nastartuji hned, ale párkrát to cukne, jakoby na 3 válce, po chvilce je to ok. Je to žhavení nebo vstřik, na které tyto auta tak trpí? Při jízdě a teplém startu bez problému.
Mugen Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 09.02.2013
Bydliště: Svitavy  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod MiKas004 » 09.04.2013 06:12

V AT převodovce Sorenta (r.v. do 08) není filtr, ale sítko. Nic to však nemění na skutečnosti, že se mění za nové také.
A k tomu zacukání, nebo zatřepotání se motoru se zakolísáním otáček, to mi, když mrzne, dělá také. Vstřiky mám všechny nové a žhaviče při tom byly také venku a určitě to jimi nebude.
Takže příčinu zatím neznám.
MiKas004 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Mugen » 09.04.2013 19:52

Jasně, je to sítko, máš pravdu, údajně se dá propláchnout, ale to já riskovat nehodlám. Používám auto na tahání, takže na tomto nešetřím. Při tom zakuckání to vyplivne šedý kouř nepálené nafty, pak už je to ok. Asi to nemá rádo zimu. Kolik Ti to bere?
Mugen Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 09.02.2013
Bydliště: Svitavy  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod MiKas004 » 09.04.2013 22:37

presne tak, taky mi to ssede zakouri
muj drobek zere 10,8 litru na sto pri 70% mesto (pojizdky do peti km) a zbytek mezimesto.
MiKas004 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: Sorento I automat. převodovka

Příspěvekod Pejp » 22.04.2013 14:21

Ja mám Sorento r.v. 2003, CRDičko, tak isto automatický 5-ti kvalt (P,R,N,D,+,-). Najazdených mám 235 000 km a prevodovka (musím zaklopať) bez problémov, olej menený každých 60 000 km - Dextron IID (IIIG sa používá do modernejších), v diferenciále sa nemenil - neni potrebné. Pri pohybe 60% mesto, 20 % medzimesto, 20% dialnice a dlhé trasy mám priemer okolo 9,0 - 9,3 l/100 km, a to využívam výkon motoru. Jediná porucha - pri 227 000 km si turbo rozmyslelo že prestane fungovať :roll: . Okrem toho všetko v najlepšom poriadku :thu:
Pejp Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  Témata: 10
Registrován: 12.02.2012
Bydliště: Skalica  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2003)
265000 km @ 11 l/100km

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé