Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 04.12.2010 11:13

Tak zatím maximální spokojenost :thu: . Jezdím každé ráno v 7.20 hod do práce a tak to nechávám v 7.00 hod. zapnout a v autě je příjemné teplo. Motor je taky mírně zahřáty, protože při otočení klíčkem žhavení svíček je o poznání kratší a motor se ještě rychleji zahřeje na optimální teplotu než před tím. Chtělo by to ale dálkové ovládání, protože na těch digi hodinách se dají sice nastavit 3 časy, ale funkční je vždy jen jeden čas a tak člověk nesmí zapomenout přepnout na jiný čas ( u mne třeba když zase odjíždím večer z práce). U dálkače je to jednoduchší. Akorát nevím, jestli bych si dal to ovládání na dálku pomocí toho ovládače od WEBASTA a nebo ovládání pomocí mobil. telefonu.
Jak jsem už psal, tak já to nechávám zaplé na 20 min, protože má cesta do práce trvá zhruba 20 min a v manuálu WEBASTO píšou, že auto by mělo být v provozu min. stejnou dobu jako bylo zaplé přídavné topení, aby se plně dobila baterie.
Jinak dnes na TV Prima v pořadu AUTOSALON byla právě reportáž o přídavném topení.
Tak že kdo neviděl, tak to může zhlédnout na internetu: http://www.iprima.cz/videoarchiv
Je to ATOSALON č 49.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod devil1982 » 04.12.2010 16:08

je to super to webasto
devil1982 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: nitra  Czech Republic (cz)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod gizmino » 16.12.2010 20:18

no tak dnes som si dal urobiť tu prestabu z predohrevu na nezavisle kurenie Webasto C , doplnením rozširovacej sady. V servise to robili asi 5hod aj s prestavkou na obed a platil som 377 EUR s DPH. Takže uvidíme, či to bola dobrá investícia , ale dufam, že hej.... :thu: :kia: :yes: ;)
gizmino
 


km @ l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod gizmino » 17.12.2010 14:47

tak páni, včera mi urobili prestavbu s rozširovacou sadou na nezavisle a večer som na hodinach nastavil na rano na 40min. vyhriatie a bol som zvedacý čo to urobí. Dnes rano bolo u nas -10 stupnov a ja som si sadol do pekne vyhriateho auta a aj motor bol pekne zohriaty. Proste to nezavisle nemá chybu !!! :thu: :thu: :thu: Tie peniaze za to určite stoja, možem odporučiť všetkým !!! :thu: :kia: :D
gizmino
 


km @ l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 28.04.2011 08:56

!
Naposledy upravil Bostra dne 22.05.2011 19:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod tomka.j » 28.04.2011 13:47

Tak ne tak hrrr, se omlouvam, přece se nemusíte hnedle tak moc čertit..... přesunu to do inzerce a buďiž mi to prosím prominuto :oops:

 ! "titanus" píše:
Premazane
tomka.j Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 16.01.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 29.04.2011 21:37

Spokojen maximálně :thu: . V zimě jsem to používal každý den a šlapalo to na 1. Nedávno jsem si nechal namontovat Autoalarm Magicar M 870 AS a tak tet můžu to topení zapínat i na dálku a nemusím myslet na to, jestli jsem si nastavil správný čas na těch spínacích hodinách. Ono se samozřejmě dá k tomu Webastu taky dokoupit dálkové ovládání, ale 1) stojí to kolem 10000Kč a za 2) je to potom zase další ovládač, který visí na klíčích a mít 2 ovládače na klíčích se mi už zdá hodně. Tak jsem to vyřešil s tím dálkačem od toho alarmu ( má totiž 2 AUX výstupy) a funguje to super. Za autoalarm i z montáží jsem zaplatil 8000 Kč a splní mi to skoro to stejné co ten ovládač od Webasta a navíc mám i kvalitní autoalarm, protože ten originál co je v SORENTU je nanic.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod momo07 » 11.10.2015 18:18

Čaute...viete mi niekto povedať od ktorého roku montovali do Sorenta to doplnkové kúrenie? Ja som kúpil rv. 2009 s 125kw motorom a asi ho tam nemám.
momo07 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 09.08.2015
Bydliště: Handlová  Slovakia (sk)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 11.10.2015 18:33

To záleží pro jakou zemi bylo vyrobeno. Český distributor to tam určitě nedával, kdežto německý ano. Já mám rok 2007 a mám ho tam a kamarád má 2005 a má ho tam taky. Obě auta jsou dovezené z Německa.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod momo07 » 11.10.2015 18:45

Asi tak...a podľa vin je to 2006 a predané v 2009. Teraz som to pozeral na nete. Takže keď ho budem chcieť tak musím dať namontovať celý komplet. Auto bolo kúpené na Slovensku v predajni KIA. Ale inak super autíčko len sa mi zdá že ako sa ochladzuje tak to slabo kúri.
momo07 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 09.08.2015
Bydliště: Handlová  Slovakia (sk)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 11.10.2015 18:49

Tak to se prohneš. :-) není to zrovna levná záležitost.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé