Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod citron » 20.07.2009 20:19

Ahoj Sorenťáci.
Potřebuji poradit. Koupil jsem si na vánoce z Německa Sorento 2,5 manuál. Auto má předehřev motoru WEBASTO C. Chci Vás požádat o informace jak to vlastně funguje a jak se to dá předělat na samospínací systém. Děkuji všem za informace.
Toto auto je super. :D
Citron
citron Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Luhačovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Bostra » 20.07.2009 21:14

Tak já mám taky předehřev a nijak se to neovládá. Zapíná se to atomaticky, tuším při nějakých 7°C venkovní teploty. Myslím že to funguje tak, že nejdříve to ohřívá motor a potom se to přepne automaticky na ohřev interiéru. Ale možná, že to je trochu jinak. Někdo ti to tady určitě vysvětlí přesněji.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod maro » 25.07.2009 12:02

Chod do autorizovaného strediska webasto a prerobia ti to na plne nezávislé kúrenie. Ja som kúpil sorento u nás a webasto som hned nechal namontovať. Moje auto nepozná čo je to studený štart, ani v zime ani v lete.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Bostra » 26.07.2009 13:05

Hmmm. Tak to jsem zase o něco chytřejší. Já mám taky v autě WEBASTO C a vůbec jsem netušil, že se to dá předělat na automatické zapínání před jízdou. Já jsem se domníval, že se to zapne až při startu.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Bostra » 27.07.2009 00:06

Já uvažuji o dodatečném namontování jiného alarmu (asi Keetec TS 8000 CAN nebo Magicar M 870 AS) a ti mají 2 až 3 AUX výstupy na dodatečné ovládání jiných zařízení. Tak mne napadlo, jestli by tím nešlo i zapínat na dálku ten předehřev? Jak jsem se dívál na ceny toho origo dálkového ovládaní předehřevu, tak ten stojí kolem 9000 Kč a ten autoalarm vyjde i z montáží taky kolem 9000 Kč. Tak jestli by to šlo, tak by to bylo určitě rozumnejší (pokud to vůbec jde tak použít)! :roll:

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod maro » 28.07.2009 21:34

určite to ide, kamoš si kúpil v DE hondu CRV s webastom s ovládaním hodinami a teraz to zapína ovládačom alarmu.
Avšak oroginál diaľkové zobrazuje aj čas horáka, a teplotu v aute lebo má spätnú väzbu.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod Bostra » 28.07.2009 22:03

Tak pokud to půjde zapnout tím dálkaček od alarmu, tak to by bylo super. Určitě ten origo dalkáč od Webasto bude komfortnější, ale mne bude stačit když to v zimě zapne tak půl hoďky před odjezdem. Já totiž budu si určitě ten alarm nechávat namontovat a tak bych tím(pokud to půjde) vyřešil i ten předehřev.

Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod maro » 29.07.2009 20:46

nie som si istý či si to nebudeš musieť nechať prerobiť na ovládanie hodinami aby sa to dalo ovládať aj tým alarmom ale asi áno
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod corrado » 27.01.2010 21:17

Mě by docela stačilo, kdybych aspoň věděl, kdy webasto jede, snad přiřadit kontrolku k webastu, ale jak, kam, jsetli na větrák webasta, či jinam, nemátě to již někdo udělané?
Sorento 2,5 CRDi, stříbrný šíp
Uživatelský avatar
corrado Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 21.01.2010
Bydliště: Klášterec  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
123340 km @ 10 l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Ferda » 23.10.2010 01:05

Zdravím všechny pritomne nadsence,
krapet se nam venku ochladilo a ejhle hned mi poskocila spotreba nahoru (nad 10l/100) a auto se rano dele ohriva na spravnou provozni teplotu :( Mam model vyrobeny pro Francii a kdyz jsem byl v lete na garancni prohlidce v 30tis. km, tak mi na muj dotaz zda mam prihrivac motoru, odpovedel predavajici technik, ze asi ne :?
Z cehoz jsem vytusil, ze asi neni zrovna jednoduche urcit, zda tam je ci neni. Asi bude soucasti vnitrku motoru.
Ma tu nekdo detailnejsi informace, kde se nachazi prihrivac motoru (Sorento 2,5 po FL, model 2007, 125kW)???

Predem diky, za jakekoliv upresnujici info ohledne umisteni prihrivace a pripadneho testu jeho funkcnosti.
Ferda Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 13.11.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 24.10.2010 14:35

Já ho mám na podběhu pod expanzní nádobkou na chladící kapalinu.Je na něm i nápis vebasto.
Jaromír
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 24.10.2010 21:45

U mne se nachází tady:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re:

Příspěvekod gizmino » 22.11.2010 14:57

maro píše:Chod do autorizovaného strediska webasto a prerobia ti to na plne nezávislé kúrenie. Ja som kúpil sorento u nás a webasto som hned nechal namontovať. Moje auto nepozná čo je to studený štart, ani v zime ani v lete.



zdravim ťa, a v ktorom servisnom stredisku ti to webasco spojazdnili ? Ja ho mam tiež v aut ale nemam ani šajnu ako sa to ovlada. Prosim o radu, kde to na Slovensku montuju. Dik, gizmino
gizmino
 


km @ l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod Bostra » 22.11.2010 23:23

Tak dneska jsem si nechal předělat přídavné topení WEBASTO na nezávislé topení. V následujících dnech hlásí ochlazení, tak to budu moct aspoň pořádně vyzkoušet. Sice jsem čekal, že cena té přestavby bude trochu levnější (největší pálka byla za to přídavné čerpadlo), ale nechal jsem si to raději udělat v autorizovaném servisu a tak ta cena tomu asi odpovídá. Ovládání mám pomocí digi hodin vedle volantu a možná do budoucna ještě přidám dálkové ovládání. Cena toho dálkače je ale taky dost vysoká, ale instalace už je jednoduchá a to bych si nainstaloval i sám. Stačí jenom připojit na stávajíci kabeláž. Doufám že investice nebudu litovat.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: Sorento 2,5 d manuál - Předehřev motoru WEBASTO C

Příspěvekod gizmino » 03.12.2010 23:20

pre Bostra : tak ako si spokojný s tou prestavbou na nezavislé kurenie. Aj ja mam Webasto C a bol som v servise a povedali mi, že treba nejaku rozširovaciu sadu za 350 EUR plus 100 EUR robota a prerobia mi to aj na nezavisle kurenie s hodinymi. Takže nad tym silno uvažujem.... :roll: :kia:
gizmino
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé