KIA SORENTO-spotřeba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

KIA SORENTO-spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 01.11.2008 20:14

Zdravím všechny, hlavně majitele vozu Kia Sorento... Včera sem si po dlohé rozvaze pořídil tento vůz s motorem 2,5CRDi. Pro auto sem si dojel do Belgie a domů sem s ním jel po ose. Cestou sem však zjistil, že ač jedu celou cestu po dálnici a konstantní rychlostí cca 110km/h, tak spotřeba tohoto vozu se ani nepřibližuje všude sdělovaným méně jak 8litrům na 100km,ale kus přes devět! Nechci ani vědět, kolik bude ta spotřeba v reálném provozu, tedy i s ježděním po městě, nebo po okrskách... Nevíte někdo čím to může být? Mám verzi EX, najeto cca 150tis km, na ovládání sem čtyřkolky sem měl celou dobu polohu AUTO (jaký je rozdíl mezi AUTO a LOW 4x4???). Děkuji předem za případné rady a odpovědi...
Nový člen Rider.23
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Bostra » 28.12.2008 21:53

Tak u mne je spotřeba po okrskách kolem 11 L. Taky jsem si myslel že to bude míň. A to jezdím klidně. Od údajů v tech.dokumentech KIA se to hodně odlišuje.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 29.12.2008 14:21

Jen pro informaci, v Německu padnul před několika dny rozssudek ve ktrém žalobci byl přiznán rozdíl ve zvýšené spotřebě auta oproti tvrzení výrobce a tento rozdíl musí automobilka proplácet žalobci. Príma věc, ale každý by musel žalovat individuálně. Ta spotřeba 11 l byla u permanentního pohonu ( TOD)?

Jirka
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Bostra » 29.12.2008 18:02

No mám pořád nastaveno 4x4 AUTO.
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Jirka N. » 29.12.2008 19:50

Ta spotřeba je opravdu dost velká, ale vzhledem k běžné kolem 10 L je to možné. U provedení s TOD - 4x4 AUTO se točí přední diferák i kardanka stále a tak jsou větší valivé odpory. U verze bez TOD je volnoběžný diferák a kardanka stojí. Takže nižší spotřeba.

Jirka
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Zaza » 29.12.2008 20:22

No heleďte já mám menšího bráchu tedy Sportage a spotřebu jsem měl vždycky kolem 11 litrů - spíš přes. Mám benzín motor 2.0 Taky kolikrát žasnu jakou spotřebu tu někteří mají s větším Sorentem. Teď jezdím za 13,5l a je jedno jestli to šetřím a nebo ne. Naštěstí je to 13.5 litru LPG a teď jsem ho bral za 12.90 kč :razz:
Zaza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 61  Témata: 5
Registrován: 21.07.2008
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Jirka N. » 29.12.2008 22:08

Sorento váží zhruba 2100 Kg a tak spotřeba je úměrná. S Octávii 1,8 T jezdím dlouhodobě za 7,3 a to při 1400 Kg a s Mondem okolo 9 L a taky při 1400 Kg.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod MP1 » 29.12.2008 22:33

Pridám tiež jeden postreh.
Môj brat má Sportage -nafta 2,0. Priemerná spotreba 9 l.

Korejské naftové motory žerú viac ako sa patrí.

Pre porovnanie:

Otec ná Nissan Navaru nafta 2,5 , priemerná spotreba 8,5-9,5 l, s prívesom 1500 kg - 10 l.
Firemný Citroen Jumper L3H3(15m3) prázdny 8 l, naložený 9 l.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Bostra » 30.12.2008 10:32

Já jsem teda nepočítal že kombinovaná spotřeba bude 9L (i když v tech.dokumentech píšou 8,6), ale rozdíl 2,4L si myslím že je dost !!!

Bostra

PS:Zdravím Michalovce. Byl jsem tam na vojně. (Hodně dávno)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod gazpetr » 30.12.2008 14:54

Já mám u Sportage CRDi 2.0 skutečnou (vypočítanou) průměrnou spotřebu rovných 9l. Palubní počítač stále tvrdí 8,6l. Protože nemám rád pomalou jízdu a vzhledem k hmotnosti auta - spokojenost. Samozřejmě, že bych byl raději kdyby to bralo výrobcem udávaných cca 7,2l. :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 12.01.2009 01:29

Taky by me zajimala spotreba ale u bnzinove verze 3,5 V6 :wink:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.01.2009 21:35

já jezdím za 9 s CRDi a automatem :huh:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.01.2009 22:45

creater píše:já jezdím za 9 s CRDi a automatem :huh:


no ja s 3.5 a automatem jezdim okolo 16 ve meste a mimo 12 ale pomalu nejezdim.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 25.01.2009 21:55

creater píše:já jezdím za 9 s CRDi a automatem :huh:


Zdravím všechny Sorenťáky. Já se vám všem přiznám, že je mi to úplně jedno, jaká je spotřeba a ani to nekontroluji, takže nemohu ani napsat, za kolik jezdím. Já jsem si prostě chtěl pořídit pohodlné Sorento v dieselu, automat, v plné palbě ,čtyřkolku, zadek v teple (myslím vyhřívané sedáky, protože jinak ta kůže dost studí), dokonce to mělo i šíbr (dodnes nechápu k čemu ). Bylo mi jasné, že 2,5l musí něco papat a oceňuji právě to, že auto s takovou váhou,není žádný šnek a umí se pěkně ukázat. Takže jestli jezdím za 8 nebo 12 litrů je mi fakt jedno.Důležitý je pro mně ten komfort a pohodlí a to už za to stojí. Jenom tedy doufám, že jsem někoho z vás nenaštval, to nebylo smyslem mého příspěvku.
čau Petr :yes:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 26.01.2009 00:14

cocobarra píše:
creater píše:já jezdím za 9 s CRDi a automatem :huh:


Zdravím všechny Sorenťáky. Já se vám všem přiznám, že je mi to úplně jedno, jaká je spotřeba a ani to nekontroluji, takže nemohu ani napsat, za kolik jezdím. Já jsem si prostě chtěl pořídit pohodlné Sorento v dieselu, automat, v plné palbě ,čtyřkolku, zadek v teple (myslím vyhřívané sedáky, protože jinak ta kůže dost studí), dokonce to mělo i šíbr (dodnes nechápu k čemu ). Bylo mi jasné, že 2,5l musí něco papat a oceňuji právě to, že auto s takovou váhou,není žádný šnek a umí se pěkně ukázat. Takže jestli jezdím za 8 nebo 12 litrů je mi fakt jedno.Důležitý je pro mně ten komfort a pohodlí a to už za to stojí. Jenom tedy doufám, že jsem někoho z vás nenaštval, to nebylo smyslem mého příspěvku.
čau Petr :yes:


presne tak taky to neresim radsi zaplati za pohodly a bezpecnost nez abych se vozil v nejakym prditku malym :)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé