KIA SORENTO-spotřeba

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 03.02.2009 17:19

Dobrý den. Četl jsem Váš příspěvek o spotřebě Vašeho sorenta. Jsem rád, že to někdo konečně otevřeně napsal a nepíše tady bludy o 8 litrech. Já jsem kupoval sorento v Německu v srpnu 2008, je to automat tiptronic 2,5 CRDI jezdím opravdu slušně a pod 10 litrů jsem se ještě nedostal. Teď v zimě to vychází kolem 12 litrů. Je tam i nezávislé topení které nejde zapnout manuálně, ale údajně se spíná automaticky, když je pod 5 stupňů. Co se týče celkového hodnocení tak jsem se Sorentem spokojen ale ta spotřeba mě opravdu velmi nemile překvapila a jsem z toho hóóódně zklamán. Jo a ještě tam mám připojen nějaký CHIP BOX na snížení spotřeby, který je napojen na palivové potrubí.
Návštěvník

km @ l/100km

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Příspěvekod Bostra » 04.02.2009 11:08

Naprostý souhlas s autorem VESELSON.
Mám totožný model SORENTA a v současném zimním období mám taky spotřebu kolem 11,5 L.

Bostra
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 04.02.2009 18:50

Zdar dravci. Ještě jeden takový porovnávací poznatek, co se týče spotřeby. Někdo tu psal, že vzhledem k tomu jak je auto těžké, tak na spotřebu až tak nehledí. Kamarád má Audi Q7 ( vím že je to úplné jiná třída ), ale občas s tím jezdím a když jsem si přepnul počítač na dlouhodobou průměrnou spotřebu, ta se mě ukázalo 11,5 l. A to vím, že s tím jezdí zodpovědně jako prase!!!!!!! Takže když si vezmete, že je to obsah 3,0 TDI 6-válec, tak spotřeba super. Ale jak jsem psal, na dálnici pod 160 nejezdí, v obci a mimo to tady radši ani nebudu psát. Opravdu když jsem si Sorento kupoval, myslel jsem že budu jezdit v průměru za cca 10 litříků. A ještě jeden dotaz. Když nastartuju auto, tak se mi ukáže na palivoměru např- 1/2 nádrže a po cca 5 minutách jízdy to stoupne mezi půl a třičtvrtě. Dělá to někomu z vás taky?? Jinak se mějte a čau.
Návštěvník

km @ l/100km

Příspěvekod Tony » 04.02.2009 19:29

@veselson

a co jsi čekal? velké SUV, 2,5litr ikdyž CRDI (bengál by žral i trávu kolem silnice) a ještě k tomu automat který kia má archaický... v sorentu má kolik stupňů? 4? to se pak nemůžeš divit že žere přes 10litrů. bracha má touarega 2,5TDI v manuálu a taky pod 10 nejde ani náhodou. hold není to auto co má 1,5 tuny no :lol:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Bostra » 05.02.2009 09:53

@veselson

U mne palivoměr zůstává na stejném místě. ( škoda že tak nevdrží delší dobu :D )

Bostra
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 05.02.2009 22:35

veselson píše:Zdar dravci. Ještě jeden takový porovnávací poznatek, co se týče spotřeby. Někdo tu psal, že vzhledem k tomu jak je auto těžké, tak na spotřebu až tak nehledí. Kamarád má Audi Q7 ( vím že je to úplné jiná třída ), ale občas s tím jezdím a když jsem si přepnul počítač na dlouhodobou průměrnou spotřebu, ta se mě ukázalo 11,5 l. A to vím, že s tím jezdí zodpovědně jako prase!!!!!!! Takže když si vezmete, že je to obsah 3,0 TDI 6-válec, tak spotřeba super. Ale jak jsem psal, na dálnici pod 160 nejezdí, v obci a mimo to tady radši ani nebudu psát. Opravdu když jsem si Sorento kupoval, myslel jsem že budu jezdit v průměru za cca 10 litříků. A ještě jeden dotaz. Když nastartuju auto, tak se mi ukáže na palivoměru např- 1/2 nádrže a po cca 5 minutách jízdy to stoupne mezi půl a třičtvrtě. Dělá to někomu z vás taky?? Jinak se mějte a čau.

S tím palivoměrem tedy nevím, mě to nedělá. Zkus očistit konektory u policajta u nádrže. Jednou, je to už dávno, jsem měl Forda Scorpio 2,4 Tdi, u kterého jsem nikdy jsem neměl plnou nádrž. Nějak se zadařilo a já natankoval plnou až po hrdlo. Jezdil jsem vesele a byl šťastný, jak km přibývají a nafta neubývá. A když už jsem měl najeto skoro 1000 km mi to nedalo a zjistil jsem sem, že se zasekl ukazatel, asi štěstím. No a bylo to zarezlé na kontaktech.
Návštěvník

km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 06.02.2009 09:09

Díky zkusím.
Návštěvník

km @ l/100km

Spotřeba

Příspěvekod Návštěvník » 07.02.2009 10:10

Ahoj Soreňťáci. Mám 3,5 benzin (aut). Průměrná spotřeba měřená formou tužka, papír a kalkulačka je 12,4. Jezím půl/půl město/okresky. Dálnice, když trochu jedu (140-150) spotřeba lehce přes 16.
Návštěvník

km @ l/100km

Příspěvekod maro » 21.03.2009 17:53

Ahojte, mám Sorento 2,5 CRDI EX, TOD,automat, pred faceliftom, kúpené ako nové v 12/2007, spotreba je od začiatku stále okolo 14 litrov/100 km. Nechal som namontovať Webasto, spotrebu to neovplyvnilo a to stále pred štartom motor predhrievam, aj v lete. Taktiež chip na 165 koní ju nejak nezmenil. Akurát keď som 2x po sebe zobral OMV premium diesel tak spotreba vystúpila na 15,5 litra.
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 21.03.2009 22:42

Teda na tu spotřebu zírám, moje IFA W 50 La Turbo měla spotřebu na ceste do Rostocku a zpátky 20,13 l/100 km a prázdná váží 6700 Kg a na zpáteční cestě vážila 9600 Kg. Moje Sorento má stále 17 km na tachu a probíhají stále úpravy před přihlášením, asi to stihnu do konce měsíce, ale snad se v budoucnu vejdu do 10 litrů se spotřebou.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

Příspěvekod maro » 22.03.2009 21:39

Myslím že keď octavia 1,6 v meste zoberie 10 litrov s manuálom tak 14 litrov na sorente pri dynamickej jazde spolovice po meste s automatom nie je taká tragédia. Ten automat nie je nejaký posledný výkrik techniky takže nejaké 2 litre na sto sa v ňom premenia na teplo. Brat má MB GL 420 CDI a jazdí podobným štýlom jazdy za 12 litrov. Otec s ML 400 CDI za 11 ale ten jazdí málo po meste.
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
maro Muž
Uživatel fóra

3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 18.04.2009 18:30

Ahoj Sori fandové,
Mám první nádrž vyjetou a spotřeba je přímo krásná . Jezdím na Vervu a Vif aditívum a spotřeba mi dneska vyšla na 8,93 l :drool: . 40% Praha, 40% dálnice a 20% zbytek a mám nyní 900 km na tachu. Bral jsem znova naftu na stejné pumpě, stejný stojan a naplněno po hrdlo. Takže celkem nejpřesnější měření. Výkonově je Sori nadprůměrný a táhne jako ďas a to při váze přes 2,2 tuny.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia

Příspěvekod maro » 18.04.2009 20:47

máš TOD?
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
maro Muž
Uživatel fóra

3. místo (1)

Příspěvekod Jirka N. » 18.04.2009 20:58

Ano mám TOD a plnou výbavu a pokud to jde tak používám tempomat.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia

Příspěvekod Jirka N. » 04.05.2009 22:04

Smekám klobouk před :kia: Sorento. Dneska jsem bral Vervu a přidal opět Vif, zase u stejného stojanu a spotřeba mi vyšla na 8,3 l na 100km. Jezdil jsem dálnice a to na tempomat a stav na tachu je 1600 km. U tak težkého auta s Tod a perfektním zrychlením je to paráda. Při 100 km to točí 2000 ot a v tom je to kouzlo skvělé spotřeby.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí