Špatné emise

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Špatné emise

Příspěvekod Bartyx » 23.03.2015 17:21

Zdravím,

dneska jsem byl na STK a neprošel jsem emisemi. Nakonec mi to pán napsal, o to nejde, ale mám problém s kouřivostí a on mi řekl, že příští rok už se tam budou psát hodnoty z diagnostiky a to už prý neprojdu. Podle techničáku bych měl kouřit max 1.04 a já kouřím 1.2-1.3 a navíc se nedostanu na max otáčky dané v techničáku. Jsem asi 150 otáček pod limitem.
Na diagnostice na emisích to ukazovalo Nedokončený cyklus vstřikování a Nedokončený cyklus EGR ventilu (možná to nebylo takhle přesně, ale tak nějak).
Nevím co teď s tím, rád bych to dal do pořádku. Mám nový blok motoru a turbo, které mají najeto 40 tis. Takže podezřívám čerpadlo, nebo vstřik. EGR ventil trochu kouří, ten můžu vyčistit, ale pochybuju, že by způsobil, že to netočí maximálky.

Pán na emisích mi říkal, že je možné, že automat tolik točit nemusí a že je to možná odfláklé v techničáku a má mít méně, že třeba u škodovek má v normách psané maximálky vyšší pro manuál a automat to má omezené. Nevíte o tom něco? Jako štve mě, že auto je voňavka, říkáš si, že to jede v pohodě a pak tohle. Nečekal jsem to vůbec.

Nemáte někdo zkušenosti?
Má smysl jet do Kia a nechat udělat diagnostiku?

Díky za odpovědi.
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Špatné emise

Příspěvekod Berka » 23.03.2015 17:30

Nejhorší je, že se možná ani o žádnou závadu nejedná. Řeknu to takhle, nechat si huntovat motor na emisích je blbost. Snad žádný jiný stát nemá tak blbě nastavený cyklus měření emisí. Navíc u automatů bývá u některých automobilek nastaven omezovač třeba na 2500-3500 rpm z důvodu aby nedošlo k poškození převodovky vytáčením na místě a měření emisí je běžným způsobem nemožné. Netuším jak to potom na ME probíhá, ale nějak to jít musí. Jenže metodika měření vznikala v době kdy se s tím nepočítalo.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Špatné emise

Příspěvekod Bartyx » 23.03.2015 17:33

Já si to taky říkal, ale co potom, když mi řekl, že s těmi závadami, co mám v paměti příště neprojdu?

No možná se na to fakt vybodnu, jen vyčistím EGR a uvidíme za dva roky. Zkusím auto trochu víc prohánět, aby se to proplachovalo a uvidíme. A to přitom mám na diesel myslím celkem v pohodě nájezd, jezdím cca 2tis./měsíc a to už snad není tak málo.

Nevíš třeba, zda by mi v Kia řekli, zda jsou ty otáčky v pohodě? Taky mě to celkem bolelo, když to tam točil na max. :)
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

Re: Špatné emise

Příspěvekod spd001 » 23.03.2015 19:15

Mam kolegu ktoreho to az tak boli ze radsej uplati technika aby mu motor nevytacal len je otazne do kedy sa to bude dat.Co mi rozpraval technik na EK rok dozadu tak tie limity su tak sprosto nadstavene ze realne ani 4 rocne auto neprejde preto to klamu ako sa len da.Podla mna tvojmu autu vobec nic nie je a pre pokoj dusi si kludne daj spravit diagnostiku od :kia: ved to nebude stat majland
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Špatné emise

Příspěvekod Bartyx » 23.03.2015 20:59

Tak já u toho byl a viděl jsem, co ta mašina ukazuje a vidím i co mám v techničáku. Jedině, že by to měl špatně připojené. Nebo nevím. Ale fakt mě to celkem mrzí, navíc když vidím, že to auto jede úplně v pohodě.
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

Re: Špatné emise

Příspěvekod Bartyx » 23.03.2015 23:04

Tak trochu změna. Trochu jsem se pídil po těch informacích a našel jsem v zákoně to, že povolená hodnota je Korigovaný součinitel absorbce (který je v techničáku) +0.5 je maximální hodnota kouřivosti, do které se musíš vejít. Já mám v techničáku 1.04, to znamená, že bych se měl vejít do 1.54 a já měl 1.32 nejvíc. Navíc se ta hodnota po čtyřech měřeních nesmí odchýlit o více jak 0.25 a mě se odchylovala tak o 0.15 maximálně. Takže začínám mít podezření, že mě tahal za nos, abych mu něco hodil do kapsy (samozřejmě jsem mu hodil, ale to už teď neřeším).

Otáčky mám možná omezené, kvůli tomu automatu, to nevím jak zjistit, ale říkal to i on, že automaty mívají nižší.

Co si o tom myslíte?
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

Re: Špatné emise

Příspěvekod spd001 » 24.03.2015 21:40

Tahal ta za nos stalo sa mi to X krat naposledy mi tvrdil ze mi svietia vysoko svetla(vedla STK maju vlastny servis kde nadstavuju aj svetla) ale hned som ho ukludnil ze boli nadstavene v autorizaku cez soft (xenony) a za 3 roky mi nikto neblikal ze by som ho oslnoval ale prislubil som mu ze si to pojdem dat skontrolovat vedla do servisu(tvaril som sa ze neviem ze im patri) a vtom zmenil ton aj nazor a zrazu nebol problem.Su to hajzlici normalne si tie prachy pytaju, som poznal jednoho co bol nervozny ked nezarobil cez den aspom 300€ :shock:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé