Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 16.01.2017 00:35

Googloval som a nasiel firmu, co montuje kvalitne australske pevne uzavierky diferencialu v Ziline na baze kompresora to zopne...
Varuju pred lacnymi PRC napodobeninamy. Povodne som chcel 4x4 Ford Transit 2012 kupit a bratov Peugeot Boxer 2005 predat a do toho montovat uzavierku.

Teraz, ked je sneh som zistil, ze asi nemam LSD samosvorny diferencial.
Zadne koleso jedno tocilo druhe stalo a pri LSD sa malo trochu hybat. Zapol som low 4x4 a dajako som vysiel.
Nemal som akosi cas dat to na zdvihak jednym tocit a pozorovat druhe a podla VIN KNEJC524885813428 mi to nevedeli v Kia Motorcar Kosice akosi zistit.
Resp. akoby na NDca prijem oprav nevedeli co je to LSD.

Diferencial nema ziaden stitok.
Hlavne, ze som daval drahy LSD Liqui olej, aky mi dali podla specifikacie v Siho, kde kupujem kus drahsie,
ale ked je daco zle da sa to vratit resp nezobrat.
S postovnym je to este, ked neberiem vela a nevyznam sa dokonca lacnejsie ako eshop a bal som sa falzifikatov oleja..
Mne by bodla aj ta lacna napodobenina. Napadne viac snehu a fakt zapadnem resp. by to chcelo retaze.
Pozeral som mercedes G co ma jedine pevnu prednu zadnu aj stredovu uzavierku.

Moj Megane zalozneauto lutujem dat do srotu a ucime sa na nom robit opravy nema ziadnu, tj. ked sa 1 koleso toci na lade, druhe stoji pomoze len sol alebo strk.
Kia mala mat LSD, ale asi nema ale zachrani ju 4x4 low asi a vysiel som pred tym az k domu cca 50m do kopceka.
1 koleso sa toci a to druhe LSD by sa malo trosku tocit a nie stat
Uzavierka tocia obe kolesa na 100% a ked sa nevypne utrhne napravu resp na nesmyklavom moze auto, ked sa to nevypne aj havarovat v zatacke...
Sluzi nudzovo na len vyprostenie a jazdu vo fakt smyklavon terene sneh blato velka kaluz brodenie.

Ma niekto taku montovanu uzavierku.
Ci sa to neoplati a kt. chce uzavierky... nech si kupi kvalitny mercedes G jazdeny.
A do toho sa oplati investovat lebo nehrdzavie a drzi si viac hodnotu
Ja mam Kiu, lebo bola na svoje vlastnosti lacna. Ale nedrzi si hodnotu...
Cital som o tandeme turbo cerpadlo a vstreky a ked oddidu uspora nafty oproti benzinu je fuc...
fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 16.01.2017 22:50

Zadal som dopyt na cbone.sk zatial na zadnú uzávierku difetencialu.Udajne od 500 Eur
Máme v Ke kalamitu odparkoval som v snehu keď som šiel domov skoro ostalo auto zapadnuté
Aj vám ostáva v snehu čierny fľak po turovani.
Keby vymontujeme diferenciál my svojpomocne, a dáme namontovať čreva odborne v špecializ. Dielni
Namontujeme my späť aj vzduch kompresor tlačidlo a vzduch vedenie...
G jazdený 2004 180000km stojí čo sorento nove
fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 16.01.2017 23:39

fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod Beda » 18.01.2017 12:34

To uz je tak max. nezbytna vec pro tereni nadsence a nebo kdyz mas dost penez :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 21.01.2017 00:22

Na Kiu Sorento sa nevyraba zial ziadna, ani zadna uzavierka diferencialu.
Cital sa na australskom fore, ze je na to malo aut kia sorento, ale udajne existuje dajaka spanielska firma co to robi udajne len na europske kie sorento.

Kvazi ja jazdim len v meste, ale k domu je kopec, ktory dakedy odhrnu az o 2/ 3 dni tam mi stale pomohla low 4x4 a dom je vzdialeny od cesty cca 50m a tam zapinam aj redukciu aj v lete ked prsi resp bolo mokro.
Povodne som chcel tahat prives 3,5 t ale este nemam BE a vozik je drahy a potom treba mytnu jednotku...
Ked treba nieco vyniest hore k domu nemusime rucne vlacit resp v low 4x4 sa tak nenici auto ako dvojkolka v rozbehu...

Bodlo by to sem tam zapnut, ked clovek zapadne nech sa lepsie vyhrabe., keby to bolo do tych 500 eur resp. kupit lacnejsiu napodobeninu na to zapnutie 5x do roka v lahkom terene dajake blato sneh na polnej ceste v kopceku.
Musim kupit lepsie zimne gumy teraz mam cestne continental 17 s kt. som auto kupil, kupit daco terenejsie rapkave ale to bude zas zle na cestu, ked bude sucha zima.
Zeby mal clovek 4 pneu teren leto zima vela snehu cesta leto sucha zima.

Bez LSD zadneho diferencialu staci, ze sa presmykuje 1 predne a 1 zadne koleso a auto stoji.
Raz som skoro zapadol v snehu tento pondelok, ale pomohlo turovanie dozadu dopredu kolesa...
Vpredu mi niekto nahadzal trosku snehu nevsimol som si auto nevladalo pretlacit dopredu a smykalo.
J e normalne, ze autom zostal riadny cerny flak.
fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod Beda » 21.01.2017 09:18

Jestli myslis flek od vyfukovych spalin, tak proc ne, mas Euro 3 a nize motor, tak jsi asi vyhnal saze z vyfukoveho potrubi, ktere by skoncili ve filtru pevnych castic, kdyby jsi mel filtr pevnych castic a Euro 4+
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod Jirka N. » 27.01.2017 00:18

Zatím nepociťuji potřebu uzávěrky zadního diferáku a to z důvodu že s TOD a super pneu jsem všechno vyjel i projel co bylo třeba. A to Sori FL nemá asi nikdy diferák s LSD, to bylo v některých verzích strého Soriho před FL. Dále mám Euro 4 bez DPF a to je asi poslední dobrá verze u dieslu.
Sorento můžu porovnávat i s Pajerem V60 které mám taky a obě auta jsou v terénu rovnocená, ale Pajero je daleko pohodlnější.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 23.02.2017 19:07

Az dokial neprisla snehova kalamita tak som si myslel, ze mam tank.
Aj ja mam TOD, ale sneh uz je len teraz ako zbytky kop.
Slalo sa mi asi 4/7x ze 1koleso presmykovalo vzadu aj vpredu a auto zostalo stat.
Keby bola uzavierka museli by presmykovat vsetky4
Zistoval som cena manualnej uzavierky bez kompresora na zakazku je cca 1500eur
ked sa posle vymontovany zadny diferencial.
Existuje metoda brzda plyn kt. okabati presmykujuce koleso.
Nicia sa tym ale brzdy.
Existuje aj elektronicky system kt. zabrzdi presmykujuce koleso tym padom sa zacne tocit to druhe ...
Sleduje ale teplotu brzd a ak je vysoka deaktivuje sa.
fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod fetkojur » 28.02.2017 12:11

Tu je ta moznost vyroby, na zakazku, ale je to asi nerealne.
Ja by som ju potreboval, len ked bude snehova kalamita to by som musel denne dakde v blate zapadat, ze by sa to za tu cenu oplatilo.
Presmykuju sa 2 kolesa 1 vzadu a 1 vpredu a auto zostane stat.

Da sa vraj pohrat brzda plyn a tak sa aj druhe koleso vedla presmykujuceho dajako pohne, ked sa presmykujuce pribrzdi.

Priemyselna ARB australska znackova kvalitna stoji bez kompresora 700-900 EUR
Kompresor moze byt dobry na dofukovanie. (Na piesku vypustit potom nafukat)

Na australskom fore chlapici tiez hladali moznosti a, ze je udajne spanielska firma, ale len na europsky model.

Mozno, keby sa pokazil zadny diferencial.

Inac videl som, ze to nejako rozoberali a lestili lapovali ozubene kolesa a tak skladali- preventivna oprava predlzenie zivotnosti

v lestenom lapovanom diely sa odstrani udajne vnutorne pnutie a znizi sa trenie...

Mozno beby sa clovek vyznal, rozobral to navrhol diel v CAD a dal kusovo na CNC vyrobit a zlozit

taka vyroba ked mam CAD model co chcem , moze stat 300-400eur vyrobit a nechat dajako povrchovo vytvrdit...

fyi:

Dobrý den,



řaditelné uzávěrky standartě nevyrábíme. Lze ji vyrobit na zakázku, cena u takové uzávěrky je přibližně 40 tis bez kompresoru. Automatické uzávěrky, které vyrábíme, nejsou bohužel pro Vaše auto nevhodné. Co se týká lamelových samosvorných diferenciálů cena se pohybuje stejně jako u řaditelných.

--
S pozdravem


Pavel Matoška - Vsetín
tel.: +420734458994
Web: http://www.matoska.cz


---------- Původní zpráva ----------
Od: fetkojur <fetkojur@azet.sk>
Komu: matoska@email.cz
Datum: 2. 2. 2017 12:40:11
Předmět: Uzávierka diferenciálu Kia Sorento 2008 125kw 77000km


Dobrý den,

Na
http://www.axlelock.cz/index.html

Som sa dočítal o možnosti montáže uzávierky diferenciálu čo by to cca stálo keby sa vám do dielne dopravil len zadny diferencial.
Robíte len 100% samosvor?
Niečo ako ARB na zákazku tlačidlo kompresor nerobíte.

V snehu som sem tam už skoro zapadol a na kopci 2x zostal stáť pomoholi az konáre popol.(nie terén poľná cesta)

Odoslané z: Lenovo P70-A
fetkojur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 5
Registrován: 21.09.2014
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Kia Sorento (2008)
76556 km @ 6.5 l/100km

Re: Dodatocna montaz pevnej uzavierky diferencialu vzadu

Příspěvekod Jirka N. » 28.02.2017 12:54

Zrovna jsem přivezl celou nápravu s LSD diferákem a je z Sorenta 2008 a má převod 3,727. Vyměním jí za nápravu s diferákem STD 3,727 a uvidím jak se to projeví v terénu. Zatím jsem díky permanentnímu 4x4 neměl problém, asi díky pneu Cooper Discoverer A/T3 .
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé