řízení

Tlumiče, odpružení, řízení, brzdy a vše kolem.

řízení

Příspěvekod gomec » 21.10.2009 20:38

Nazdar borci. Už ani nemám tak nějak problém (alespoň doufám), jen se chci podělit o zkušenosti. Na mém Sorentíku kapal někde olej z předku. Zjistil jsem že je prasklá manžeta (gumová) na řízení. Dojel jsem do servisu a tam mně polil studený pot po sdělení odborníka, ktrý mi řekl že tuto závadu odstraňují způsobem výměny kompletního řízení což bylo bratru za 45.000 Kč. :shock: Chtěl jsem tedy sehnat někde n vrakárně jiné řízenís rizikem jaké bude. Nebudet tomu věřit, ale nebyl to až takovej problémjak jem si myslel. Po mém dotazu jestli mi to tedy vymění i za mé sehnalé starší mi sdělili že se mi na to podívají (rozeberou) a pak mi řeknou co je konkrétně špatné. Konečně rozumná řeč. Bylo to některé z asi 15 gumových těsnících kroužků nebo gufer. Každé stojí cca 200 Kč, takže skoro zadáčo. Problém nastal ale teď. V dnešní době, kdy lítá do kosmíru každej "trouba" kterej má víc peněz než mi ostatní (0,00001 % světa) při objednávce těcho gumových kroužků jsemčekal do dnešního dne bezmála 1 měsíc!!! Neměli je v servisu, chápu. Neměli je v centrálním skladu pro Evropu ve Vídni (hm, asi s tím doteď nikdo neměl problém ale chápu míň), ale že na objednávku jakéhokoli náhradního dílu stojí mé autíčko MĚSÍC někde v servisu mně deptalo. :angry: Vím že to mrzelo i servisáka kterému jsem volal skoro každý den, ale tohle by ničilo nervy snad každému. Takteď jendoufám že již zítra opět vyrazím na další porci km bez dalších závad, protože další takhle dlouhou opravu bych asi nepřežil. Kd to dočet až sem, díky za pozornost. Doufám že nemá už nikdo obdobné zkušenosti, a jako zarytej ateista se modlím k bohu ať se podobná situaceuž nikdy neopakuje. Čus. ;)
gomec Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 21.10.2009
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: řízení

Příspěvekod Jirka N. » 21.10.2009 23:17

Ahoj a snad se ta oprava podařila. Mám v paměti že nějaká serie řízení byla náchylná na tečení oleje. Snad to byly ročníky 05-06 a v D se to měnilo na garanci a později na kulanci. Tam se to měnilo za nové servo a opravy nikdo nědělal a proto ty dily asi nebyly na skladě.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: řízení

Příspěvekod katan » 06.03.2010 19:00

Já to řešil tím,že jsem si koupil ještě jeden vrak a ted mám dílu dost
katan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)

Re: řízení

Příspěvekod devil1982 » 12.12.2010 07:44

TO S TIMY SERVISY JE HRUZA
devil1982 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: nitra  Czech Republic (cz)

Re: řízení

Příspěvekod patricius135 » 08.06.2011 15:15

Kupoval som si nové sorento v roku 2006. teraz mi takisto začalo tiecť riadenie.
mám ešte nejakú šancu od importéra že mi vymenia vadné riadenie za nové?
V servise chceli za nové 1600Euro.
Ďakujem
patricius135 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 08.06.2011
Bydliště: nr  Slovakia (sk)

Re: řízení

Příspěvekod Beda » 08.06.2011 18:55

V servisni knizce mas uvedeno od kdy do kdy ti plati zaruka na vuz :idea: Nevim jake zarucni podminky nabizela Kia v roce 2006, ale asi uz budes mit po zaruce :(
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: řízení

Příspěvekod Lubkon2 » 16.04.2013 22:44

katan píše:Já to řešil tím,že jsem si koupil ještě jeden vrak a ted mám dílu dost


POtřeboval bych poradit.Mám sorento 2.5 CRDI.2005 a teče mi kapalina z posilovače řízení.Po důkladném odmaštění mot. prostoru,jsem zjistil,že to asi teče z tlakové hadice. Má s tímto někdo zkušenost? Popř.kde ji sehnat? Díky
Lubkon2 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 16.04.2013
Bydliště: Vrbno pod Pradědem  Czech Republic (cz)


Zpět na Podvozek / Řízení / Brzdy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé