zmena autoantény

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

zmena autoantény

Příspěvekod gizmino » 05.05.2011 08:57

chcel by som odpojiť moju teleskopickú anténu vpredu na pravej strane a miesto nej dať do zadu na strechu novú anténu /žraločiu plutvu/ , ako maju napr.Volvo alebo BMW. Videl som to, je to estetické a nemám problem so stálym vysuvaním a zasúvaním pri vypnutí a štartovaní motora. Už som si ju aj kupil aj spolu so 5m predlžovacím káblom. Chcem sa spýtať, či má niekto s tým skusenosti, lebo zatial som to nemal čas dať namontovať. Dik. ;)
gizmino
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: zmena autoantény

Příspěvekod Bostra » 06.05.2011 17:41

Něco na ten způsob se už řešilo tady: http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=168&t=479
Tuším, že "rspeed" má anténu na střeše, ale nevím jestli jí montoval a nebo už jí tam měl. Zkus se ho zeptat.
Jinak taky o tom uvažuji. To neustálé vysouvání a zasouvání se mi taky nelíbí. Počítej ale stím, že ta anténa na střeše nebude mít tak dobrý příjem jako ta prutová vpředu, proto já jsem uvažoval, že bych raději nechal zapojené obě dvě a jenom na tu vysouvací dal spínač, který by přerušil napájení na to vysunutí. Jenom nevím, když budou obě napojené na jeden přívod do rádia, tak jestli to nebude dělat nějaký jiný problém? Možná někdo tady odbornější by mohl ktomu něco poradit !!!
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: zmena autoantény

Příspěvekod viita » 09.05.2011 23:04

Kolegové, už jsem to psal právě ve zmiňovaném viewtopicu,s původní anténou jsem měl problémy s příjmem a štvalo mě to neustálé zajíždění a vyjíždění, v zimě nevyjíždění :) , takže jsem namontoval krátký prut se zesilovačem-stejnou, dobrou a osvědčenou, co mám na Passatovi (origo) a od tý doby chodí stejné rádio, jako fík., takže starou anténu odpojit a nechat jakožto záslepku a instalovat kvalitní střešní- nic nekombinovat a určitě neprohloupíte. :thu: jo a pozor na "praporkové antény, pokud nejsou origo(BMW apod.), říkal známý, co montuje profesionálně autorádia, že ty levné nechodí, tak ať nenakoupíte nějaký bazmek.
viita Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 01.07.2010
Bydliště: Nové Syrovice  Czech Republic (cz)

Re: zmena autoantény

Příspěvekod Bostra » 10.05.2011 08:55

viita píše:Kolegové, už jsem to psal právě ve zmiňovaném viewtopicu,s původní anténou jsem měl problémy s příjmem a štvalo mě to neustálé zajíždění a vyjíždění, v zimě nevyjíždění :) , takže jsem namontoval krátký prut se zesilovačem-stejnou, dobrou a osvědčenou, co mám na Passatovi (origo)

Můžeš nám dát přesnější info o té tvé anténě (nejlépe odkaz na nějaké internetové str.) a fotka jak to vypadá na tvém autě by také nebyla k zahození. Předem dík.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: zmena autoantény

Příspěvekod viita » 10.05.2011 23:15

Je to zkrátka anténa co se běžne montuje na koncernová auta, Škoda, VW, koupíš všude, ale ať je to ta ze zesilovačem. Jde to krátký šikmý bič ca 40 cm s jehlanovou základnou.Dám zítra foto.Ještě jsem si vzpoměl- když jsem do autra namontoval LED svícení, tak mi to tu starou anténu rušilo, teď je klid.
viita Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 2
Registrován: 01.07.2010
Bydliště: Nové Syrovice  Czech Republic (cz)

Re: zmena autoantény

Příspěvekod gizmino » 14.08.2011 13:11

tak a už som to zmenil. Teleskopicku antenu som nechal odpojit a mam ju ako záslepku a na strechu mi namontovali v servise žraločiu plutvu , dal som tam aj predzosilovač a pripojili mi to k rádiu. Musim povedať, že to nie je uplne perfektné, niekde ten signál je totálne na hov.... a len šuští. Budem musieť vymyslieť niečo iné. V servise mi povedali, aby som plutvu nedával ale normálny prut aspon 40cm a potom nebude problém, takže teraz ozaj neviem.
gizmino
 


km @ l/100km

Re: zmena autoantény

Příspěvekod Bostra » 14.08.2011 15:30

Tak to není moc dobré, že se ten signál ztrácí. Já jsem o té ploutvi taky uvažoval, ale tet nevím. Je jasné že prut (i kratší) bude lepší co se týče signálu, ale z estetického hlediska je ploutev o mnohem hezčí. Já jsem to prozatím vyřešil tak, že anténa se mi vysouvá nebo zasouvá jenom když já chci a né při každém nastartování.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: zmena autoantény

Příspěvekod kozejk » 15.08.2011 09:26

To Bostra..... taky nad tím přemýšlím, jak si to provedl? Máš to na samostatnej čudl??
kozejk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 24.04.2011
Bydliště: Tábor  Czech Republic (cz)

Re: zmena autoantény

Příspěvekod Bostra » 15.08.2011 09:56

Přesně tak. Mám samostatnej přepínač. Je to v celku jednoduché. Od antény k rádiu vede ještě napájecí káblík (je to jenom jeden drátek) a ten stačí jenom přerušit tím přepínačem. Pak se anténa vysová nebo zasouvá jak potřebuji. Až budu doma a nezapomenu, tak sem dám fotku kde jsem dal ten čudlík. Největší práce na tom je se dostat k tomu drátku. Jelikož je až u rádia, musíš rozebrat středový panel, aby ses k němu dostal.On sice i vede někde za kaslíkem, ale já jsem dával ten čudlík na sředový panel a tak jsem te drátek přerušoval hned u autorádia. Taky jsem už ten středový panel rozebíral několik krát a tak pro mne to bylo takhle rychlejší.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: zmena autoantény

Příspěvekod kozejk » 17.08.2011 12:27

tak to mám hotový, nevýhoda je že když je puštěný rádio, tak anténa zajede po vypnutí klíčku, šlo by to udělat jedině tam přivést trvalý proud aby byla vysunutá, ale i takhle to stačí.Jinak ¨rozdělání středovýho panelu nemohli vymyslet blběji :-D
kozejk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 24.04.2011
Bydliště: Tábor  Czech Republic (cz)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé