2din rádio s připojením na OBDII ??

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod blesk » 01.09.2013 20:09

Zdarec všichni, mám sorento rok 2005, 2.5 crdi a chtěl bych pořídit 2din rádio. sice už tady pár typů bylo, ale ja hledám nějaké které jde připojit na OBD zásuvku... abych mohl sledovat spotřebu :D našel jsem nějaká videa, ale samotné rádia moc ne. Má s tím někdo zkušenosti ? popř. má někdo takové rádio v autě ?

Díky moc za rady.

blesk
blesk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 4
Registrován: 24.07.2013
Bydliště: Jesenice  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2005)
200000 km @ 9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod spacirx » 02.09.2013 16:17

CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod blesk » 02.09.2013 20:06

dik za rady, mrknu na to.
jinak jsem koukal taky po tomhle, ale ta cena ;) se mi moc nechce davat...

http://www.elektroo.cz/product/autoradi ... sfree-662/

je tam přímo i kabel do obd zasuvky...

blesk
blesk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 4
Registrován: 24.07.2013
Bydliště: Jesenice  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2005)
200000 km @ 9 l/100km

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod spacirx » 03.09.2013 07:45

To jo 15.000,- je fakt hodne. Navic mě osobně by tam zavazel ten OBD - USB kabel, radši bych to propojil přes micro OBD s bluetooth.
Navíc 338$ je přijatelnějších, ale i tak na mě hodně. Možná do příštího novýho auta...
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod maattyas » 03.12.2013 15:07

Kupovat si cíleně dražší 2DIN rádio jenom kvůli připojení na OBDII je podle mě hloupost. Za tu cenu můžu mít to samý a ještě něco navíc. Mám za tu cenu 7" 2DIN (rádio,DVD,GPS,TV tuner, park. kamera) + 150W Subwoofer Pioneer pod sedačkou + ScanGaugeII (http://www.scangauge.cz), který se dá zabudovat místo toho debilního kompasu uprostřed nahoře.

Vejdu se do 15 klacků. Ale je to jen na tobě co si chceš dát do auta.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Sorento 2.5 CRDi (2006); Black, TOD+4WDLocker, max.10l/100km
Uživatelský avatar
maattyas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 09.10.2013
Bydliště: Chebsko  Czech Republic (cz)

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod Zdrahy » 04.12.2013 07:17

Ten Scan Gauge vypadá zajímavě, co všechno je schopný zobrazit? Myslím, tím jestli ukazuje něco co má doopravdy smysl (ve smyslu využití jako palubní počítač). Souhlasím, že ten originální bazmek s azimutem a výškoměrem je spíš k pláči nebo k smíchu (původní majitel sice v DE dokoupil spoustu výbavy navíc, ale teploměr do téhle věci už ne a to je bohužel jediná věc která by mi tam ten displej vysvětlovala).
Kdyby to dokázalo na základě stavu paliva v nádrži a aktuální spotřeby (jestli ji to umí) a nájezdu vypočítat i průměrnou spotřebu, popřípadě dojezd, nebo třeba z čidla klimatizace brát venkovní teplotu.. Pokud to ukazuje rychlost a otáčky, to líp vidím na palubovce a chybové hlášení skouknu na Toque Pro (jakmile mi s číny dojde ELM327 :) ). Neber to jako rýpání, prostě mě to zajímá :-)
Jinak rádio jsem tam nacpal tohle http://www.carsmedia.cz/autoradio-xtrons-td606gt-p302 (bral jsem ho přes ebay ještě o něco levněji) a zatím spokojenost :) sice nejde přes OBD, ale primární funkci rádia, navigace a HF sady plní perfektně 8-) (filmy za jízdy moc nesleduju, ale umí to taky..)
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod maattyas » 04.12.2013 09:12

Já jsem si taky pořídil Xtrons (714SGD) a jsem s tím za tím spokojnej :thu: i když jsem měl ze začátku obavy z kvality a výdrže výrobku z číny. Ale spíš než značku jsem hledal dobrý poměr cena + funkce (vzhled).
Co všechno je ten scan gauge schopný se dočteš v návodu, který si můžeš stáhnout již z výše uvedených stránek (odkaz uvádim i na konci). Když to ale shrnu tak to dokáže zobrazovat informace z řídící jednotky auta, takže takový opravdový palubní počítač. Přes chybové kódy uložené v ŘJ, zobrazování měřených veličin ŘJ, tak právě funkci ukazatele spotřeby. To co chceš, aby se ti ukazovalo na displeji si zvolíš sám. Pročti si návod a dozvíš se určitě to co potřebuješ vědět. Já ho zatím nainstalovaný nemám, tak ti nepovím své vlastní zkušenosti. Na těch stránkách najdeš taky diskuzní fórum.
Manuál Sc@n G@uge II
Kia Sorento 2.5 CRDi (2006); Black, TOD+4WDLocker, max.10l/100km
Uživatelský avatar
maattyas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 1
Registrován: 09.10.2013
Bydliště: Chebsko  Czech Republic (cz)

Re: 2din rádio s připojením na OBDII ??

Příspěvekod Zdrahy » 04.12.2013 12:29

Díky :)
Zdrahy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  Témata: 2
Registrován: 02.11.2013
Bydliště: Ústí nad Orlicí  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2004)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé