Nejde zvuk

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod Beda » 07.03.2016 16:27

No zkus holt jine USBecko, co pouzivas za znacku a velikost? Je divne,ze nestaci to vytazeni pojistky :? Budu se muset pak podivat na el. schema, jak je to zapojeny :yes:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod ghkim » 09.03.2016 00:55

USB používam ADATA, mám ich viacej a nikde žiadny problém. Ani na domácom audiu. Až teraz SORENTO, ale nie som si istý či je to USB-čkom. Môžem mať na teba ,Beda, otázku? Dalo by sa moje rádio vymeniť za ,,all in one´´(gps, dvd, ......)? Ide mi hlavne o pripojenie, písal si že to rádio čo mám nie je ľahké vymeniť za rádio s klasickou kabelážov.
našiel som viewtopic.php?f=164&t=5388#p108013 ale nie som si istý či by som to vedel poprepájať.
ghkim Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 18.02.2016
Bydliště: PN  Slovakia (sk)

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod Beda » 09.03.2016 10:28

Adata konkretne pametove karty jsem zavrhl, moje zrdcadlovka je nemela rada. Radsi si priplacim za Sandisky. Pak treba jedna USB Corsair mi sama od sebe prestala fungovat jako USB2.0 a sla uz jen jako USB1.1

Radio by slo vymenit, ale nemel bys to jednoduche jak ja :( musel bys sehnat model, ktery by mel dig. vystup pro tvuj zesilovac, abys nemusel tahat prodlouzeni kabelu od zesilovace k radiu. Pak bys samozrejme prisel o vyhodu ext. zesilovace a pripojeni vetsiho poctu repro, nez je obvykle. Moje nove radio nema treba vystup na subwoofer a centr reprak :no:

Asi bys to musel sverit nejakym odbornikum, protoze to proste neni jen o prehozeni radia jak u mne :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod ghkim » 09.03.2016 14:16

Tak že ani som neskúsil iné USB-čko a rádio počas jazdy pri počúvaní FM zase prestalo hrať. Ale aspoň viem, že to nebude USB-čkom a nebude to ani výhradne v prehrávaní z AUX. Nerozumiem prečo sa to deje za deň a viac. Prečo sa to neprejaví napr. do hodiny počúvania. V podstate fungovalo rádio od soboty každý deň minimálne hodinu. Asi mi nezostáva nič iné ako navštíviť autorizovaný servis :( čomu som sa chcel vyhnúť. Neuškodí autu ak budem stále odpájať akumulátor než to vyriešim (vyrieši servis)???
ghkim Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 18.02.2016
Bydliště: PN  Slovakia (sk)

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod ghkim » 14.03.2016 10:44

Pridávam pokračovanie príbehu štrajkujúceho rádia. Keď že už som nevedel čo ďalej, objednal som sa v autorizovanom servise, keby som vedel čo bude nasledovať asi by som si to poriadne rozmyslel. V servise som strávil 2 hodiny (aspoň som si poriadne pozrel sorento, carens a novú sportage). Po dvoch hodinách, kedy vraj bola rozobratá palubovka, vybrané sedadlo spolujazdca (je pod ním zosilňovač o čom som doteraz nevedel aj keď pri vysávaní som vedel že tam niečo je ale nevedel som čo to je) a skontrolovaná kabeláž mi bolo oznámené, že závada sa nenašla a tým pádom ani nebola odstránená. Keď že pri príchode do servisu rádio nehralo tak uznali, že nejaká chyba tam asi bude, ale ani diagnostika nič neukázala a tak mi bol ponúknutý nový zosilňovač v cene osemsto dačo euro. Po prvom čísle 8 som ďalšie čísla už nejak ani nevnímal. Neoficiálne mi bolo povedané, že je možné že cez zimu mohol niekto, kto sedel na zadnom sedadle dať nohy od snehu tak nešťastne že sneh, voda a soľ mohli zatiecť do zosilňovača a niečo v ňom poškodiť, s čím mi nevedia nijako pomôcť, jedine vymeniť zosilňovač.
Spätne rozmýšľam nad výberom a čo ma k tomu viedlo mať takúto ,,úžasnú´´ audio výbavu. Neskoro plakať nad rozliatym mliekom, tak mi treba!

Snáď táto story niekomu pomôže a ja som aspoň našiel stránky ktoré mi snáď v budúcnosti môžu pomôcť pri inom probléme.
ghkim Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 18.02.2016
Bydliště: PN  Slovakia (sk)

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod Beda » 14.03.2016 21:44

Originalni zesilovac by mel jit sehnat bez :kia: sevisu urcite levneji, jen je treba zjistit jeho cislo a pak hledat na netu, ale i tak to bude asi s DPH kolem 15tis. Kc.

Pak jedine vykuchat celou audio sestavu ven a nahradit ji necim jinym, jenze to uz jsi v tom pomalu za cenu zesilovace :oops: Otazkou je, zda vymena zesilovace pomuze :|
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod mv12 » 15.03.2016 15:37

On by to mohl vyřešit i nějaký šikovný elektronik... Jenže v dnešní době "odborných" servisů, fungujících na principu výměna kus za kus a pokus-omyl, to je trochu obtížné někoho takového sehnat... Navíc díky výrobcům, kteří nedávají žádnou dokumentaci, ani šikovný elektronik nemá často moc šanci něco pořádně udělat...

Každopádně dost často odejde jen nějaká součástka za pár korun... Mě třeba loni doma odešel regulátor topení. Při dotazu na servis (tušil jsem to, ale proč se nezeptat) mi bylo řečeno koupit nový za 6000 Kč + práce, pokud by to jeli měnit... Na netu jsem našel, že to bývá kondenzátorem. Tak jsem ho za 5 Kč koupil v GM, vyměnil a běhá to dál... Nebo bráchovi letos odešla el. jednotka s displejem v Peugeotu 206. Když jsem to rozebral, vypadalo to na spálený tranzistor. Problém ale byl najít za něj náhradu, protože se nedalo zjistit, co je to za typ. Dle zapojení jsem věděl, že tam bude mít asi jen spínací funkci, napětí 12V bylo taky jasný, ale to bylo vše, co šlo zjistit. Pomohl mi známý, který odborným odhadem nějaký vhodný tranzistor zkusil vytipovat, i když bez záruky, protože nelze zjistit přesné parametry původního tj. spínací charakteristiku. Ale naštěstí se to rozchodilo a ten tranzistor vyšel na 30 Kč :-D Navíc je o dost výkonnější, takže by měl na rozdíl od originálu i víc vydržet...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod 4sAd » 07.04.2016 08:33

U elektroniky tohoto typu z velké části jako první odchází napájecí zdroje, přesněji kondenzátory. Je běžné, že výrobce osadí horší typy a ty pak díky obrovským změnám teplot v autě dostávají zabrat více než je obvyklé pro domácnost. Když se napájecí část studená, tak to je ok, ale jakmile se zahřeje, tak už neplní svou funkci a pak zaúřaduje pojistka.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nejde zvuk

Příspěvekod Sejrák » 13.12.2023 08:20

Dobrý den, je to sice stará debata ,zřejmě se už o tom se mnou nikdo bavit zpětně nebude ale mám stejný problém tak vyzkouším stejné kroky jako kolega a uvidíme. Odpojim baterku a napíši jak jsem dopadl ,třeba to pak pomůže i někomu dalšímu.
Sejrák Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 13.12.2023
Bydliště: Líně  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé