Čínský case na klíček - zkušenosti

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Čínský case na klíček - zkušenosti

Příspěvekod Bartyx » 23.02.2017 14:12

Ahoj.

Našel jsem tento čínský case:
https://www.aliexpress.com/item/3-1-But ... l2pcDetail

Měl by do něj pasovat originální ovladač, to je v pohodě. Chápu, že klíč bych si mohl nechat vyřezat podle mého. Ale co imobilizér? Půjde tím auto nastartovat? Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Nejde mi ani tak o ten vystřelovací klíč, spíš mi jde o nový case na ovladač, protože můj origo už se pomalu rozpadá, ale když už v tom ten klíč je, tak bych to chtěl nechat udělat komplet.

Díky
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Čínský case na klíček - zkušenosti

Příspěvekod jirkac » 23.02.2017 17:43

Používal jsem podobný koupený na DealExtreme. Opravdu Čína, po roce se vyběhala ta osička pod tlačítkem . Imobilizér jsem bez problémů použil z původního klíče.
KIA Sorento 2006
90 000 km
jirkac Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 18.01.2014
Bydliště: Praha 8 - Ďáblice  Czech Republic (cz)

Re: Čínský case na klíček - zkušenosti

Příspěvekod Bartyx » 25.02.2017 11:08

A jakým způsobem jsi ho z originálního klíče vydoloval? Nejde rozebrat. Je potřeba ho rozříznout? Vím, že třeba některé prodejny s klíči imobilizéry kopírují do nového klíče, ale tenhle asi v sobě čip nemá. Dá se koupit samostatně, abych nemusel rozřezávat originální klíč?
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km

Re: Čínský case na klíček - zkušenosti

Příspěvekod jirkac » 25.02.2017 15:00

Koupit se dá "čistý-prázdný" a pak nahrát obsah z toho starýho. Asi origo diagnostikou. Někde jsem ho shodou okolností viděl nabízet, možná Stualarm.cz. Já prostě rozřezal to starý pouzdro a použil jsem z něj klíč a ten čip. Byl to váleček asi 5 mm dlouhý a 3 mm průměr. Byl jsem varován v servisu na klíče, že jsou i jiné rozměry a při vypreparování být velmi opatrný.
KIA Sorento 2006
90 000 km
jirkac Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 18.01.2014
Bydliště: Praha 8 - Ďáblice  Czech Republic (cz)

Re: Čínský case na klíček - zkušenosti

Příspěvekod Bartyx » 10.03.2017 20:07

Tak case už mi přišel.
Nechal jsem si na něm vyřezat můj klíč, stálo to 50,-.
Pak jsem vypreparoval elektroniku originálního ovladače, který se mi už rozpadal a vložil do nového. Bez problému.
Nakonec přišel na řadu imobilizer. Klíč jde rozřezat dost blbě, ale podařilo se. Vzal jsem ho pilkou na železo, odřízl jsem tu část, kde se klíč uchytí na kroužek a pak jsem to šroubovákem olámal. Uvnitř je takový bílý plast, ve kterém je uložena planžeta klíče a zhruba uprostřed je čip imobilizéru. Viz fotky. Pak jsem to ještě trochu olámal a čip šel v pohodě vyndat. Nový case z odkazu má ve vrchní části přímo drážku, do které padne přesně ten čip.
Funguje to perfektně. Můžu doporučit. Snad to i chvíli vydrží.

Fotky:
Obrázek

Obrázek
Bartyx Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 56  Témata: 14
Registrován: 29.08.2014
Bydliště: Přehořov  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2006)
205000 km @ 9.5 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé